Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Tragicznie w Warmiakach

Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w niedzielę, 17 marca, w Warmiakach na trasie nr 50 pod Łochowem.

Autor: kpp

Kronika KPP i PSP

Złodzieje w Sokólu
We wtorek, 19 marca, nieznani sprawcy dostali się na teren prywatnego gospodarstwa w Sokólu, w gminie Stanisławów. Ukradli kilkadziesiąt kilogramów miedzi oraz zniszczyli opony samochodowe w dwóch zaparkowanych na posesji samochodach.

Potrącił 10-latka
Policjanci zajmują się zbadaniem okoliczności wypadku, do jakiego doszło w czwartek, 21 marca. Na ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim samochód osobowy potrącił 10-letniego chłopca. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Autor: kpp

Łasy na datki

We wtorek, 12 marca, nieznany sprawca włamał się skrzynki na datki w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim.

Autor: kpp

Test z policji

Jedenaście drużyn ze szkół podstawowych weźmie udział w powiatowym półfinale II edycji konkursu dla dzieci i młodzieży „Policjanci są wśród nas. W najbliższym czasie policjanci wskażą wszystkim uczestnikom dokładne miejsce, w którym będzie zorganizowany etap powiatowy.

Autor: kpp

Przyłapany w akcji

Halę magazynowo-produkcyjną przy ulicy Dźwigowej w Mińsku ostatnio upodobali sobie złodzieje kabli, rur i elementów metalowych. Policjanci z wydziału prewencji postanowili zatem zwiększyć patrole w tamtym rejonie.

Autor: kpp

Nielegalny kurier

Zarzut przewożenia papierosów bez akcyzy usłyszał 39-letni Sławomir Ł. z Wołomina, który wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Dobre. Policjanci z dobrzańskiego komisariatu zatrzymali jego volkswagena golfa w okolicach Papierni.

Autor: kpp

Wagary pod kontrolą

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: kpp

Wpadka złomiarzy

W ręce policji trafili kolejni amatorzy złomu i metali kolorowych – tym razem był to 20-letni Patryk K. z Mińska i jego 19-letni wspólnik Damian J. Mężczyzn udało się schwytać dzięki mieszkańcom gminy Jakubów, którzy widząc podejrzane osoby rozglądające się po prywatnych posesjach, zawiadomili stróżów prawa.

Autor: kpp

Skok na paliwo

Warszawiacy, 31-letni Artur D. i jego wspólnik 22-letni Mateusz L. ukradli łącznie prawie 90 litrów paliwa. Jednego dnia odwiedzili dwie stacje - w Otwocku i Stojadłach. Za drugim razem zaliczyli wpadkę - zatrzymała ich mińska drogówka.

Autor: kpp

Powaby ubawów

Zostało około stu dni do matury. Jak najlepiej wykorzystać ten czas i przygotować się do egzaminu dojrzałości? Według specjalistów najlepszym momentem na rozpoczęcie przygotowań była już jesień, zwłaszcza, że w ich ocenie na powtórkę materiału potrzeba co najmniej 350 godzin nauki. Teraz zostało połowę z odliczeniem czasu na bale studniówkowe i... orkiestrę Owsiaka. Na taki ubaw trzeba znaleźć trochę czasu...

Autor: WASZ REDAKTOR

Kierowcy pod lupą

Co jakiś czas policjanci z mińskiej komendy organizują kompleksowe działania kontrolno-prewencyjne. Ich celem jest zwiększenie nadzoru nad miejscami, w których często popełniane są przestępstwa i wykroczenia.

Autor: kpp

Laury do wzięcia

Nie ma bardziej prestiżowej nagrody od powiatowej Laury, kobiety na tyle symbolicznej, co ciężkiej dzięki ołowiano-mosiężnej statuetce, którą po 10 latach jej edycji cieszy się ok. 70 osób z powiatu mińskiego. Przyszedł czas na jej 11 wydanie, czyli posiedzenie kapituły oceniającej w tym roku 35 nominatów. Znamy już ich nazwiska i nazwy podmiotów zbiorowych tj. przedsiębiorstw, instytucji, a nawet słynnych nie tylko w powiecie przedsięwzięć

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dębowe wariacje

Ekonom rośnie w silę liczb i jakości. Moc ilościowa to aż siedem klas maturalnego rocznika, a jakościowa objawiła się zwycięskimi miejscami w rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Jak nie podkreślić takiego sukcesu na balu studniówkowym, który w minioną sobotę przeżywali maturzyści, nauczyciele, a może najbardziej rodzice. Było ich tak wielu, że nie mieścili się w wielkiej sali zajazdu... Pod Dębem. Tylko tam – zdaniem rady rodziców – były możliwe tak potężna harce na 200, a może i więcej par

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Gry ułomne

Stan baraków, czyli ośrodka wychowawczego na mińskiej Stankowiźnie nie pozwala, by dłużej przebywały tam wychowankowie. Cztery lata temu, współrządzący wtedy w powiecie radni związani z PO obiecywali siostrom z Ignacowa, że po wybudowaniu nowych budynków w miejscowej szkole specjalnej, to właśnie one przejmą wychowanków mińskiego internatu. Teraz są w opozycji i za wszelką cenę chcą utrudnić spełnienie tamtych obietnic, grając nauczycielami i rodzicami

 

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pijany nastolatek

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 16-latek z Mińska Mazowieckiego, który wpadł podczas kontroli mińskiej drogówki. Co roku w podczas kontroli drogowych zatrzymywanych jest kilkoro pijanych nieletnich. 

Autor: kpp

Złodziej telefonów

Kryminalnym udało się złapać sprawców kradzieży. Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki
i Okrzei w Mińsku Mazowieckim do 13-latka podbiegła grupa wyrostków. Jeden z nich wyrwał chłopcu z ręki telefon komórkowy. Po chwili wszyscy uciekli, a w pościg za nimi ruszyli zaalarmowani kryminalni.

Autor: kpp

Zobacz więcej: [1]      «      160   |   161   |   162   |   163   |   164      »      [167]