Powiat mińskiSport w powiecie

Już piąty raz miłośnicy królewskiej gry spotkali się w Jakubowie. Grali o puchar dyrektora ZS, starosty mińskiego i pierwszy raz mistrzostwa powiatu mińskiego przedszkolaków.

Szachowy Jakubów

Sport w powiecie / Szachowy Jakubów

W zmaganiach turniejowych wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych, 10 uczniów gimnazjów, 9 przedszkolaków oraz 59 uczestników mistrzostw MTSz, którzy przybyli z Ukrainy, Gliwic, Katowic, Olsztyna, Warszawy, Chylic, Siedlec, Zielonki, i Mińska. Turnieje zostały rozegrane na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika.
W turnieju szkół podstawowych kl. I-III zwyciężył Maciej Zaborowski (SP Salezjańska) przed Emilią Miąskiewicz i Jakubem Rokickim (oboje z SP Dobre). Puchar dla najlepszej szachistki przypadł Emilii Miąskiewicz z Dobrego. W turnieju klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Przemysław Laszczak (SP Wiązowna), drugie Nikodem Jachimowicz (SP Wierzbno), a trzecie Maria Zaborowska (SP Salezjańska). Klasyfikację dziewcząt wygrała Maria Zaborowska.
W turnieju gimnazjów zwyciężył Mateusz Sobiepanek z Dobrego przed Arkadiuszem Abramowskim i Jakubem Wołosiewiczem (obaj z GM-2).
Bardzo trudna rywalizacja była wśród przedszkolaków. W tej kategorii zwyciężył Michał Stradczuk PM- 3 w Mińsku, drugie miejsce zajął Franciszek Kycia z przedszkola ABC Warszawa-Wesoła, a 3 miejsce należało do Miłosza Zaborowskiego – też z PM-3. W klasyfikacji powiatowej pierwszy był Michał Stradczuk przed Miłoszem Zaborowskim i Jakubem Koseskim z Funny Kids w Mińsku.
W silnie obsadzonych Mistrzostwach MTSz czyli VII Memoriale Krzysztofa Kopczyńskiego brąz zdobył nasz Jakub Suliborski, który został również najlepszym zawodnikiem MTSz. Najwyższe miejsce turnieju w kat. kobiet zdobyła Pola Parol z MTSz.
Zwycięzcy dostali okazałe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a mistrzowie MTSz - nagrody pieniężne. Sił zawodnikom dodała grochówka i występ gimnazjalnych cheerleaderek, które przygotowała Iwona Kaszewska.

Numer: 25 (872) 2014   Autor: (jaz)