Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Biją jak chcą

Znamy już laureatów V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Na dwóch siedleckich scenach wystąpiło 70 laureatów przesłuchań miejskich i powiatowych w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego jak Garwolin, Góra Kalwaria, Siedlce, Sokołów Podlaski, Warszawa, Węgrów, Zegrze oraz Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Kałuszyn i Sulejówek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Branie na pranie

Mamy półmetek. Nie, jeszcze nie karnawału, a tegorocznych studniówek. Nie możemy od nich uciec ani zlekceważyć, bo to już tradycja w naszym tygodniku, a od tego roku stanie się styczniową domeną naszej telewizji. Tymczasem kwitnie lokalne życie polityczno-kadrowe. Po dyrektorze PWIK wilczy bilet otrzymała szefowa MDK i na tym nie koniec. Kolejka jest tak długa, jak wielu jeszcze nieobsadzonych działaczy i towarzyszek partyjnych. Już niedługo poznamy ich nazwiska, ale – jak mówił klasyk – zachodzi pytanie, czemu nie od razu. Czyżby tylko dlatego, że lepiej prać późno niż wcale...

Autor: WASZ REDAKTOR

Transport bez akcyzy

W ręce policjantów wpadł kurier, który nielegalnie przewoził hurtową ilość papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Autor:

Kotara-niewidka

Sterta ubrań leżąca pod oknem i zasłonięta kotara okazały się niewystarczającym kamuflażem dla 42-letniego Roberta S. mińszczanina, który ukrywał się przed policją.

Autor: kpp

Licealiści do policji

Uczniowie Zespołu Szkół w Mrozach odwiedzili mury mińskiej komendy, aby poznać pracę policjantów w poszczególnych wydziałach i dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do Policji.

Autor: kpp

Fałszywa siostrzenica

Oszuści działający metodą „na krewniaka” po raz kolejny zaatakowali.

Autor: kpp

Pechowe nawrócenie

Poszukiwany Marcin K. miał ogromnego pecha.

Autor: kpp

Ulotkowy rabuś

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu Piotrowi S. z Warszawy, który roznosząc ulotki reklamowe w Sulejówku, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w gabinecie stomatologicznym.

Autor: kpp

Ulotkowy rabuś

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu Piotrowi S. z Warszawy, który roznosząc ulotki reklamowe w Sulejówku, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w gabinecie stomatologicznym.

Autor: kpp

Ratunek od ognia

Jeszcze przed świętami przy ul. Chełmońskiego w Mińsku spłonęło 5 mieszkań w budynku wielorodzinnym.

Autor: kpp

Zderzenie po kielichu

Zarzut spowodowania wypadku drogowego w Woli Rafałowskiej i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 36-letni Jarosław R. mieszkaniec gminy Stanisławów.

Autor: kpp

Pirat z promilami

Błyskawiczna reakcja prewencjuszy zakończyła się zatrzymaniem „pirata drogowego”.

Autor: kpp

Wpadka złodzieja

Dzięki czujności personelu oraz ochrony jednego z mińskich sklepów z elektronarzędziami, udało się uniemożliwić kradzież wiertarko-wkrętarki i zatrzymać sklepowego złodzieja.

Autor: kpp

Okradzione na rynku

Dwa skradzione portfele z dokumentami i pieniędzmi to bilans jednodniowej drobno przestępczej działalności nieznanych osobników na mińskim targowisku.

Autor: kpp

Kradł z cysterny

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 44-letniego Roberta M., kierowcę, który kradł paliwo z wiezionego przez siebie transportu.

Autor: kpp

Pijany z zakazem

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi teraz 33-letniemu Robertowi M. z gminy Cegłów, którego zatrzymano podczas kontroli drogowej w Anielewie.

Autor: kpp

Zobacz więcej: [1]      «      159   |   160   |   161   |   162   |   163      »      [167]