Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Z higienią za pan brat

Wzorowy uczeń to zdrowy uczeń - pod takim hasłem przebiegała III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex, do którego przyłączyła się Filialna SP w Chrościcach. Idea dbania o zdrowie najmłodszych poprzez edukowanie ich w zakresie prawidłowej higieny rąk ma ogromne znaczenie dla profilaktyki infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Autor: (jaz)

Spaleni na pomoc

Wolontariat jest już na stałe wpisany w programy wychowawcze szkół, ale działania dobroczyńców są dzisiaj przede wszystkim odpowiedzią na rodzące się potrzeby. A tych zdaje się być coraz więcej, gdyż życie pisze dziwne i nieraz tragiczne scenariusze. Jak ten w rodzinie Konstantych z Kulek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Święto przyjaźni

Dzień Myśli Braterskiej to święto obchodzone pod koniec lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 luty to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

Autor: (red)

Andrus na smutki

Gminna biblioteka w Cegłowie sprawiła nie tylko swoim czytelnikom wieczór kabaretowy, zapraszając do niewielkiej sali OSP dziennikarza, publicystę, a przede wszystkim satyryka Artura Andrusa.

Autor: (jk)

Skupienie vipów

Tego jeszcze w Mińsku nie było. Otóż na koniec sesji rady miasta przewodniczący Kulma zaprosił wszystkich radnych, dyrektorów, prezesów i media na szczególne rekolekcje.

Autor: (jaz)

Wygrały wiedzą

We wtorek 5 marca 2013 roku po raz kolejny w sali konferencyjnej UG w Jakubowie spotkały się mieszkanki gminy, aby wziąć udział w olimpiadzie o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.

Autor: (jaz)

Łzy fałszywe

Działają zawsze tak samo – dzwonią lub odwiedzają, podają fałszywą tożsamość i żerują na współczuciu, wymyślając ckliwą historię. W taki sposób udaje im się wyłudzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mowa o oszustach stosujących metodę „na krewniaka” lub potrzebującego. Ich ofiarami są głównie osoby starsze, bo to im najłatwiej uwierzyć w cudze łzy…

Autor: Justyna Kowalczyk

Skarbiec w Jakubowie

28 lutego 2013 roku odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych SP w Jakubowie zostali pasowani na rycerzy książek szkolnej biblioteki.

Autor: (jaz)

Zdrowie do remontu

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Kałuszynie trzech radnych postanowiło baczniej przyjrzeć się wydatkom z miejskiej kasy. Ich niepokój wzbudziło inwestowanie w boisko przy likwidowanej szkole i dodatkowe koszty związane z remontem przychodni, a raczej z... zakupem nowego budynku dla SPZOZ-u, który dłużej nie może funkcjonować w obecnych warunkach.

Autor: Justyna Kowalczyk

Ogniste flamenco

Podejście do Dnia Kobiet jest różne i dość specyficzne. Dla niektórych jest to nadal święto komunistyczne, kojarzone z paczką rajstop i goździkiem, dla innych jest to kolejny pretekst, by dać wyraz pamięci i sympatii dla kobiet. W tym duchu Gminne Centrum Kultury w Mrozach, 9 marca. o godzinie 17 zafundowało paniom ogniste rytmy.

Autor: Maja Lewicka

Kruszcze pamięci

Należąca do najstarszych na Mazowszu Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim doczekała się swojej monografii. Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorką książki dr Lillą Kłos - historykiem, pedagogiem, nauczycielem w GM-2, regionalistą, członkiem TPMM, laureatką szóstej edycji Mazowieckiej Akademii Książki „Mazowieckie Maki” przybliżyło mińszczanom ich małą ojczyznę.

Autor: Teresa Romaszuk

Puchar obroniony

W poprzedni weekend Mińskie Towarzystwo Hokejowe we współpracy z MOSiR-em zorganizowało turniej hokeja na lodzie o puchar dyrektora MOSiR. Integracja drużyn, radość rodziców, puchary, medale oraz słodkości stały się nieodzownym dodatkiem dla tego emocjonującego spotkania

Autor: (ret)

Jakubów halowy

W lutym na hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie już po raz drugi rozegrano turniej halowy o puchar wójt Hanny Wocial.

Autor: (red)

Strażacka siatkówka

W niedzielę 3 marca 2013 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się III turniej piłki siatkowej dla drużyn ochotniczych straży pożarnych o puchar wójta gminy Jakubów.

Autor: (red)

Brydż pucharowy

Starosta miński, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki oraz MKS Mazovia zapraszają brydżystów w niedzielę 24 marca na IX Turniej Par o puchar starosty oraz VI Turniej Par o puchar burmistrza rozgrywanych w ramach Grand Prix Mazowsza.

Autor: (red)

Sezon wyzwań

Niespełna rok temu podczas uroczystej prezentacji Klubu Kolarskiego V MAX Mińsk Mazowiecki prezes Jacek Tomkiewicz zapowiadał, że o jego ekipie niebawem będzie się wiele mówić. Już po pierwszym sezonie kolarskim o zawodnikach z naszego miasta mówiło się dużo i dobrze. Zawodnicy w limonkowo-granatowych trykotach są dzisiaj rozpoznawalni i szanowani na trasach wyścigów MTB, a przede wszystkim na coraz poważniejszych prestiżowych wyścigach szosowych. Nadchodzący wielkimi krokami sezon kolarski 2013 niesie im wręcz fantastyczną nowinę – już wiosną tego roku staną do walki z peletonem zawodowym.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      634   |   635   |   636   |   637   |   638      »      [693]