Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Korowód w Cegłowie

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej we współpracy z cegłowską Kulturoteką organizuje już po raz ósmy Korowód Kolędowy. Jego celem jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W swoim przesłaniu ma być imprezą o charakterze integracyjnym, łączącą pokolenia w przekazywaniu tradycji kolędniczych.

Autor: (jaz)

Dachował po alkoholu

W Cegłowie na ul. Willowej doszło do dachowania samochodu. Jak się okazało, kierujący Oplem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, najprawdopodobniej w wyniku nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Znajome podwoje

Od poniedziałkowego popołudnia wójt oraz radni gminy Cegłów już oficjalnie dzierżą swoje funkcje. Podczas pierwszej sesji w nowej kadencji odebrali pisemne potwierdzenie decyzji wyborców i złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano także prezydium rady, którego skład nie okazał się żadnym zaskoczeniem…

Autor: Łukasz Kuć

Skupie strażaków

Otrzymaliśmy list od strażaków ze Skupia. Mają problem, bo na  70-lecie OSP sypie się im remiza. Może warto ich wesprzeć, bo społecznej służby i poświęcenia dla dobra wszystkich nie można pominąć. Oni chcą przekazać następnym pokoleniom te chlubne strażackie tradycje, by młodzi następcy mogli kontynuować rozpoczęte dzieło ich dziadków i ojców, a tym samym tworzyć historię…

Autor: Wasz DONOSciel

Dekada w stuleciu

Małe Przedszkole w Podcierniu obchodziło 10-lecie swojej działalności. Uroczystości prowadziła prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podciernie i Okolice Lucyna Bajszczak witając tak licznie zgromadzoną publiczność jednocześnie zapraszając do obejrzenia występu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków łączącego dekadę przedszkolną ze stuleciem niepodległości.

Autor: (jaz)

Maraton 100-lecia

W gminie Cegłów obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości trwały trzy dni. Organizatorzy zaproponowali mieszkańcom dawkę patriotyzmu w wydaniu sportowym, religijnym, kulturalnym, a nawet kulinarnym, wobec czego trudno było przejść obojętnie…

Autor: Łukasz Kuć

Kulinaria oświaty

Na gminne świętowanie edukacji cegłowscy nauczyciele wybrali się aż do Podciernia. Tam w Wiosce Kulinarnej, sala zapełniła się wybrańcami spośród 115 ciał pedagogicznych, którzy na co dzień uczą ok. 760 uczniów w Cegłowie Piasecznie Wiciejowie oraz Małym Przedszkolu i MOW w Podcierniu.

Autor: (jaz)

Pijany na holu

W poniedziałkowy wieczór 29 października policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Do zdarzenia doszło w Piasecznie, w gminie Cegłów, dokąd zostali wezwani funkcjonariusze w związku z uszkodzonym pojazdem leżącym w rowie. Na miejscu zastali ciągnik rolniczy, który holował uszkodzone auto.

Autor: (kpp)

Włamywacze w BMW

W ręce policji wpadli dwaj sprawcy kilku włamań do domów. Zostali zatrzymani w Długiej Szlacheckiej, a podczas kontroli srebrnego BMW, którym się poruszali, znaleziono dużą ilość złotej i srebrnej biżuterii oraz elektronikę w postaci aparatu fotograficznego, tabletu i zegarka.

Autor: (kpp)

Miłości bez złości

Tym razem tylko pięć z ośmiu zasłużonych par z gminy Cegłów przybyło po medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Stało się to w środę 10 października br. w klubie Kulturalne Zacisze. Jubilatów udekorował wójt Uchman, a ukwiecał przewodniczący Janicki. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów i upominków od władz i pieśni od artystów i wspomnień samych złotych par…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nietrzeźwa kolizja

Kierujący osobowym Oplem mieszkaniec Cegłowa nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w Cegłowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawnili, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu.

Autor: (kpp)

Dzieci Cegłowa

Już po raz drugi w tym roku w gminie Cegłów nastąpiło uroczyste wręczenie wyprawek dla najmłodszych mieszkańców, czyli 29 dzieci urodzonych w okresie od kwietnia do sierpnia 2018 r. W ten sposób wójt gminy symbolicznie przywitał najmłodszych mieszkańców gminnej społeczności.

Autor: (jaz)

Bezpieczny i widoczny

Na terenie powiatu mińskiego kampania społeczna „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” dotarła już do wielu szkół. Przyszedł czas, aby młodzież z ZS w Cegłowie również zdobyła nowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, policji i siedleckiego WORD wręczyli młodzieży odblaski. Zadaniem każdego ucznia jest przymocowanie ich w widocznym miejscu i noszenie podczas poruszania się po drodze.

Autor: (kpp)

Dąbrówka z Wybrzeżem

Do rozgrywek młodzików przystąpiło 6 drużyn. Młodzi piłkarze wykazali się umiejętnościami nabytymi na treningach, a obecność rodziców zagrzewała do sportowej walki na boiskach. Ostatecznie najlepszą drużyną okazał się UKS Dąbrówka z Mińska. Druga była Watra Mrozy, a trzecie miejsce należało do jednej z ekip gospodarzy, czyli Jutrzenki.

Autor: (łk)

Wieści pod prądem

Pierwsze prace budowlane związane z linią NN 2x400 kV już ruszyły. Teraz przedstawiciele inwestora i wykonawców postanowili publicznie udzielić informacji na temat tego, co będzie działo się dalej. W tym celu pojawili się na sesji rady gminy w Cegłowie, gdzie – co było do przewidzenia – nie spotkali się z pozytywnymi komentarzami...

Autor: Łukasz Kuć

Dekada Zorzy

Cegłowska Zorza dożyła artystycznej dekady. Z tej okazji władze gminy i powiatu dały się zaprosić na urodzinową fetę. O mediach, które ją promowały, szefowa Alina Kaska zapomniała. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym 100 lat dla jubilatek oraz gratulacji i życzeń jeszcze wielu osiągnięć artystycznych.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [26]