Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Żłobki na dotacje

Dofinansowanie na działalność żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych dla dzieci do 3 roku życia można uzyskać w ramach programu „Maluch 2016”. Wnioski składać mogą gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, a także uczelnie.

Autor: (jaz)

Czempioni Chłopika

W podwarszawskim Tarczynie rozegrano jeden z największych turniejów w kraju, czyli Unifikowany Puchar Europy Mieszanych Sztuk Walk pod patronem Polskiej Federacji Kickboxingu.

Autor: (łk)

Grappler zawodowy

Czołowy zawodnik Klubu Walki Grappler, Marcin Gałązka, stoczył swoją kolejną walkę zawodową na VIII Gali Sztuk Walk w Ostrołęce.

Autor: (łk)

Boks w kołnierzykach

Dwóch zawodników Klubu Walki Grappler wzięło udział w III Amatorskiej Lidze Bokserskiej Białe Kołnierzyki oraz w kolejnej II Lidze Palestra & Pit bull West Coast Warszawa w formule K-1.

Autor: (łk)

Mińskie kumite

Karatecy z mińskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejne sukcesy podczas Mazowieckiej Ligii Karate.

Autor: (łk)

Rzuty najmłodszych

W Sochaczewie rozegrano IX Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików, w którym wystartowało 5 zawodników UKS Judo KONTRA.

Autor: (łk)

Rajd z poprawczaka

Funkcjonariusze z wydziału prewencji zatrzymali w pościgu trzech uciekinierów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w województwie mazowieckim.

Autor: (kpp)

Mławskie pływanie

15-osobowa reprezentacja mińskiego klubu pływackiego Barakuda wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o puchar burmistrza miasta Mława.

Autor: (łk)

Mastersi Łuniewskiego

Zawodnicy Taekwon-Do ITF w sobotę mieli powód, żeby stawić się w Ciechanowie. Rozegrano tam bowiem IX Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup.

Autor: (łk)

Zaczadzeni na śmierć

Od początku września na Mazowszu tlenkiem węgla zatruły się 24 osoby – jednej nie udało się uratować.

Autor: (kpp)

Grapplerzy Frankiewicza

Podopieczni trenera Marcina Frankiewicza uczestniczyli w I Turnieju dziecięcej ligi grapplingowej Young Grappler.

Autor: (łk)

Dla Niepodległej

Z okazji Święta Niepodległości w Rembertowie rozegrano XX Turniej Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyli sportowcy z całej Polski, a także reprezentanci Białorusi.

Autor: (łk)

Interes bez akcyzy

Efektem wspólnych działań prowadzonych przez policjantów z mińskiej komendy z siedleckimi celnikami, było ujawnienie 367 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

Autor: (kpp)

Pionki kopane

W Pionkach koło Radomia rozegrano Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji Tang Soo Do.

Autor: (łk)

Lasy Sulewskiego

Lasy powinny być państwowe zawsze i na zawsze dla ochrony nas.

Autor: (jaz)

Postne sójki

Nie tylko w Cegłowie sójka, czyli regionalny przysmak, ma swoje święto. Także Glinianka może pochwalić się imprezą dedykowaną temu specjałowi. Mowa tutaj o Święcie Sójki Glinieckiej, która do miejscowości świętego Wawrzyńca zawitała już po raz czwarty. Myli się jednak ten, kto sądzi, że na kuchni się kończyło, bo nie mniej ważny był aspekt folklorystyczny. Wszak organizatorzy zapraszali do Izby Regionalnej

Autor: Łukasz Kuć

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [10]