Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Strachy demografii

Przeczytałem ostatnio, że w województwie mazowieckim mieszka ok. 5,3 mln osób. Zgodnie długookresową prognozą ludności mazowieckie będzie powiększało liczbę mieszkańców do 2028 r., po którym nastąpi spadek populacji. Najciekawsze jest więc to, że na Mazowszu w 2050 r. liczba mieszkańców w ogóle się nie zmieni...

Autor: Wasz CREAtor

Kto do marszałka...

Samorząd Mazowsza już po raz 17 organizuje konkurs o Nagrodę Marszałka, pragnąc wyróżnić wybitnych mieszkańców naszego regionu za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Autor: (jaz)

Wakacje w pociągu

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 r. Koleje Mazowieckie wprowadzają tzw. bilet turysty, który jest imiennym biletem sieciowym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM po całym Mazowszu, a więc na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna i Drzewica.

Autor: (jaz)

Ramię władzy

Kiedyś zawsze przyjdzie pierwszy raz. Nawet w studiu TV. Tym razem gościmy pierwszego wicewojewodę Mazowsza - Sylwestra Dąbrowskiego. Zgodził się rozmawiać na początku urzędowania, bo – jak twierdzi – takie są założenia, żeby wychodzić do ludzi. Także dlatego, że wszyscy wojewodowie na Mazowszu są samorządowcami, czyli pracującymi z mieszkańcami. Każde ramię władzy musi otworzyć się na ludzi, by im należycie służyć. I fajnie, a nas cieszy, że akurat w telewizji Co słychać?, która choć lokalna, to także globalna...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Raj sprzedażny

Do końca 2015 r., bez konieczności rejestrowania działalności można było sprzedawać jedynie nieprzetworzone produkty roślinne i zwierzęce (z własnych plonów), np. owoce czy warzywa. Teraz można oferować na lokalnym rynku także wędliny, miód, pieczywo, ser czy konfitury.

Autor: (jaz)

Żłobki na dotacje

Dofinansowanie na działalność żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych dla dzieci do 3 roku życia można uzyskać w ramach programu „Maluch 2016”. Wnioski składać mogą gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, a także uczelnie.

Autor: (jaz)

Czempioni Chłopika

W podwarszawskim Tarczynie rozegrano jeden z największych turniejów w kraju, czyli Unifikowany Puchar Europy Mieszanych Sztuk Walk pod patronem Polskiej Federacji Kickboxingu.

Autor: (łk)

Grappler zawodowy

Czołowy zawodnik Klubu Walki Grappler, Marcin Gałązka, stoczył swoją kolejną walkę zawodową na VIII Gali Sztuk Walk w Ostrołęce.

Autor: (łk)

Boks w kołnierzykach

Dwóch zawodników Klubu Walki Grappler wzięło udział w III Amatorskiej Lidze Bokserskiej Białe Kołnierzyki oraz w kolejnej II Lidze Palestra & Pit bull West Coast Warszawa w formule K-1.

Autor: (łk)

Mińskie kumite

Karatecy z mińskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejne sukcesy podczas Mazowieckiej Ligii Karate.

Autor: (łk)

Rzuty najmłodszych

W Sochaczewie rozegrano IX Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików, w którym wystartowało 5 zawodników UKS Judo KONTRA.

Autor: (łk)

Rajd z poprawczaka

Funkcjonariusze z wydziału prewencji zatrzymali w pościgu trzech uciekinierów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w województwie mazowieckim.

Autor: (kpp)

Mławskie pływanie

15-osobowa reprezentacja mińskiego klubu pływackiego Barakuda wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o puchar burmistrza miasta Mława.

Autor: (łk)

Mastersi Łuniewskiego

Zawodnicy Taekwon-Do ITF w sobotę mieli powód, żeby stawić się w Ciechanowie. Rozegrano tam bowiem IX Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup.

Autor: (łk)

Zaczadzeni na śmierć

Od początku września na Mazowszu tlenkiem węgla zatruły się 24 osoby – jednej nie udało się uratować.

Autor: (kpp)

Grapplerzy Frankiewicza

Podopieczni trenera Marcina Frankiewicza uczestniczyli w I Turnieju dziecięcej ligi grapplingowej Young Grappler.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [11]