Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ramię władzy

Kiedyś zawsze przyjdzie pierwszy raz. Nawet w studiu TV. Tym razem gościmy pierwszego wicewojewodę Mazowsza - Sylwestra Dąbrowskiego. Zgodził się rozmawiać na początku urzędowania, bo – jak twierdzi – takie są założenia, żeby wychodzić do ludzi. Także dlatego, że wszyscy wojewodowie na Mazowszu są samorządowcami, czyli pracującymi z mieszkańcami. Każde ramię władzy musi otworzyć się na ludzi, by im należycie służyć. I fajnie, a nas cieszy, że akurat w telewizji Co słychać?, która choć lokalna, to także globalna...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Raj sprzedażny

Do końca 2015 r., bez konieczności rejestrowania działalności można było sprzedawać jedynie nieprzetworzone produkty roślinne i zwierzęce (z własnych plonów), np. owoce czy warzywa. Teraz można oferować na lokalnym rynku także wędliny, miód, pieczywo, ser czy konfitury.

Autor: (jaz)

Żłobki na dotacje

Dofinansowanie na działalność żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych dla dzieci do 3 roku życia można uzyskać w ramach programu „Maluch 2016”. Wnioski składać mogą gminy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, a także uczelnie.

Autor: (jaz)

Czempioni Chłopika

W podwarszawskim Tarczynie rozegrano jeden z największych turniejów w kraju, czyli Unifikowany Puchar Europy Mieszanych Sztuk Walk pod patronem Polskiej Federacji Kickboxingu.

Autor: (łk)

Grappler zawodowy

Czołowy zawodnik Klubu Walki Grappler, Marcin Gałązka, stoczył swoją kolejną walkę zawodową na VIII Gali Sztuk Walk w Ostrołęce.

Autor: (łk)

Boks w kołnierzykach

Dwóch zawodników Klubu Walki Grappler wzięło udział w III Amatorskiej Lidze Bokserskiej Białe Kołnierzyki oraz w kolejnej II Lidze Palestra & Pit bull West Coast Warszawa w formule K-1.

Autor: (łk)

Mińskie kumite

Karatecy z mińskiego Klubu Karate Kyokushin odnotowali kolejne sukcesy podczas Mazowieckiej Ligii Karate.

Autor: (łk)

Rzuty najmłodszych

W Sochaczewie rozegrano IX Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików, w którym wystartowało 5 zawodników UKS Judo KONTRA.

Autor: (łk)

Rajd z poprawczaka

Funkcjonariusze z wydziału prewencji zatrzymali w pościgu trzech uciekinierów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w województwie mazowieckim.

Autor: (kpp)

Mławskie pływanie

15-osobowa reprezentacja mińskiego klubu pływackiego Barakuda wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o puchar burmistrza miasta Mława.

Autor: (łk)

Mastersi Łuniewskiego

Zawodnicy Taekwon-Do ITF w sobotę mieli powód, żeby stawić się w Ciechanowie. Rozegrano tam bowiem IX Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup.

Autor: (łk)

Zaczadzeni na śmierć

Od początku września na Mazowszu tlenkiem węgla zatruły się 24 osoby – jednej nie udało się uratować.

Autor: (kpp)

Grapplerzy Frankiewicza

Podopieczni trenera Marcina Frankiewicza uczestniczyli w I Turnieju dziecięcej ligi grapplingowej Young Grappler.

Autor: (łk)

Dla Niepodległej

Z okazji Święta Niepodległości w Rembertowie rozegrano XX Turniej Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyli sportowcy z całej Polski, a także reprezentanci Białorusi.

Autor: (łk)

Interes bez akcyzy

Efektem wspólnych działań prowadzonych przez policjantów z mińskiej komendy z siedleckimi celnikami, było ujawnienie 367 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

Autor: (kpp)

Pionki kopane

W Pionkach koło Radomia rozegrano Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji Tang Soo Do.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [10]