W XXI wieku w centrum Europy człowiek będąc sam, nie jest w stanie utrzymać się pracując legalnie na etacie za stawkę jaką wyznaczył rząd, czyli 1500 zł do ręki. To jest dramat naszych  czasów – krzyczą Kukiz’15.

Minimum Kukiza

Minimum Kukiza

Taki poziom dochodów, jaki ujęto na grafice nie wynika z drogich badań zleconych z pieniędzy obywateli. To analiza korespondencji i rozmów z wyborcami. Musi trafić do świadomości ludzi żyjących w naszym kraju, że to nie jest żaden luksus! To powinna być NORMA! Nie ma tu ujętych drogich marek ubrań, zakupów w ekskluzywnych delikatesach czy korzystania z restauracji! Jednak nie możemy tego osiągnąć, ponieważ praca w Polsce jest niezwykle opodatkowana – średnio 64%. Kwota wolna od podatku to niewiele ponad 3 tys. zł rocznie! Znacie kogoś, kto tylko tyle zarabia? To wierutne kłamstwo, że likwidacja niektórych podatków oraz obniżka innych zmniejszy wpływy do kasy państwa, a tym samym zatrzyma np. budowę dróg czy programy socjalne.
Praktycznie wszystkie przykłady w Europie pokazują, że uproszczenie i zmniejszenie podatków generuje większe wpływy jak w Bułgarii czy Irlandii. Czemu? Ano dzisiaj w związku z opresją  podatkową przedsiębiorcy, aby przeżyć zwyczajnie kombinują – płacą pod stołem, uciekają w szarą strefę, szukają optymalizacji podatkowych, wykorzystują luki w prawie. Gdyby podatki były niższe i prostsze, nie robili by tego. W dodatku pieniądze trafiałyby na rynek generując choćby VAT . Firmy, zaoszczędzone w ten sposób pieniądze inwestowałyby w rozwój oraz nowe technologie goniąc czołówkę europejską. Czas zmienić ten chory system...

Numer: 22 (1078) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *