MazowszeGlinianka na Boże Ciało

Piąty Wieczór Uwielbienia w Gliniance tak jak poprzednie przyciągnął prawdziwe tłumy wiernych. W uroczystość Bożego Ciała na przykościelnych błoniach po raz kolejny królowała modlitwa, taniec, śpiew na chwałę Jezusa Eucharystycznego...

Wieczór nawróceń

Glinianka na Boże Ciało / Wieczór nawróceń

Pierwszy Wieczór Uwielbienia w Gliniance miał miejsce w 2014 roku. Wtedy grupa parafian postanowiła stworzyć dzieło wpisujące się w Nową Ewangelizację. Otrzymali błogosławieństwo ówczesnego proboszcza Krzysztofa Krzesińskiego i biskupa Marka Solarczyka, rozpoczynając wydarzenie, które liczy sobie już pięć lat. W tym czasie do Glinianki zawitało wiele gwiazd muzyki chrześcijańskiej z Deus Meus, Maleo Reggae Rockers i Arką Noego na czele. Świadectwami nawrócenia i wiary dzielili się m.in. Rafał Porzeziński, Ksawery Szlenkier, Dariusz Kowalski, Patrycja Hurlak, Witek Wilk czy Dominika Figurska.

W tym roku organizatorzy również nie zawiedli. Prowadzącą Wieczór Uwielbienia była po raz kolejny aktorka i prezenterka telewizyjna Dominika Figurska, która wraz z proboszczem Piotrem Błażejczykiem dokonała uroczystego otwarcia imprezy, zapowiadając moc atrakcji, jakie czekają na przybyłych.

Na początek tradycyjnie na scenie zaprezentował się zespół "Dzieci uwielbiają Jezusa!". Maluchy z widowni chętnie włączyły się w śpiew i taniec. Po nich wystąpiła grupa BoguSław, zaś gwiazdą wieczoru był chór TGD na który trzeba było jednak poczekać. Centralnym wydarzeniem każdego Wieczoru Uwielbienia jest bowiem uroczysta procesja z pochodniami, adoracja Jezusa Eucharystycznego oraz błogosławieństwo zebranych.

Nieodłącznym elementem glinieckich wieczorów są także świadectwa wiary. Przedstawili je Michał Pax Bukowski, a także dobrze już znany świecki ewangelizator Witek Wilk. To on w zeszłym roku poprowadził trzydniowe rekolekcje, które rozpoczęły się właśnie w Boże Ciało. Teraz było podobnie, a każde z tych spotkań w Strefie Mocy dla uczestników okazało się nie lada przeżyciem. Poznali bowiem świadectwa uzdrowień i działania Ducha Świętego.

Wieczór Uwielbienia to także wiele innych atrakcji. To liczne zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, punkty gastronomiczne z lokalnymi potrawami, setki wypuszczonych balonów i modlitwa flagami. To także okazja do modlitwy i skorzystania z Sakramentu Pokuty.

O powodzeniu tego wydarzanie świadczy fakt, że Glinianka w jego trakcie przeżywa prawdziwe oblężenie. Rozbrzmiewa ono coraz szerszym echem, przyciągając wiernych z coraz dalszych miejsc. Wszyscy oni szukają duchowej strawy, którą mogą otrzymać tylko podczas takich uroczystości.

Numer: 23 (1079) 2018   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *