Po kilku latach braku eliminacji do festiwalu kapel i śpiewaków ludowych w Kazimierzu, trudów organizacji konkursu podjęły się władze powiatu otwockiego. I tak Otwock stał się stolicą muzyki i pieśni ludowej dla czterech powiatów – mińskiego, garwolińskiego, siedleckiego i otwockiego...

Otwock do Kazimierza

Otwock do Kazimierza

Kilkudziesięciu uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa – Wanda Księżopolska, Dorota Subieta-Grajda i Bogumiła Araszkiewicz.
Nagradzano jak z rozdzielnika. I tak wśród zespołów ludowych I miejsce i 700 zł wziął zespół z Trzcińca, II miejsce i 600 zł – kobiety z Woli Koryckiej Górnej, III miejsce i 500 zł – Iwowianki, a IV miejsce i 400 zł trafiło do Mlądza.
Najlepszym śpiewakiem za 300 zł ogłoszono Andrzeja Powałkę z Celestynowa, a wyróżnienie i 100 zł otrzymała Wiesława Bogucka z Rzakty.
Tym razem największe uznanie i 1000 zł zdobyli Powiślaki, za 800 zł zagrali Mazowszaki, za 500 zł – Jaśki, a za 300 zł – kapela Bocianisko.
A kto pojedzie walczyć o kazimierska basztę? W 52. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą od 22 do 24 czerwca zobaczymy Zespół Śpiewaczy z Woli Koryckiej Górnej, śpiewaka Andrzeja Powałkę z Celestynowa, Kapelę Powiślaki, Kapelę Mazowszaki i Kapelę Jaśki.

Numer: 22 (1078) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

Dodano dnia: 2018-06-05 godz. 21:17 :: przez: KOŁBIELOK

Kiedyz to doczekamy sie aktywnosci \\\" samorzadow \\\" by przekazac tradycyjna kulture mlodziezy z sasiedkich powiatow. . . . . Bez mlodziezy nie ma przyszlosci ! . . . . Jak do tej pory to przoduje \\\"cooltura\\\" promowan przez MOK\\\'i MDK\\\'i i GOK\\\'i z zadzieraniem dziury do gory ?

 

 

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *