Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Radosna stulatka

21 września 1913 r. bp. Franciszek Jaczewski, ordynariusz diecezji lubelskiej dokonał uroczystej konsekracji drugiego w Siedlcach kościoła, pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wybudowanego pod kierownictwem legendarnego ks. kanonika Józefa Scipio del Campo. Siedzibą biskupa kościół stał się w 1921 roku – kiedy przeniesiono diecezję z Janowa Podlaskiego. Siedleckiej katedrze właśnie stuknęła setka.

Autor: Aneta Czarnocka

Walka s(u)moków

W piątek i sobotę, 13-14 września, siedlecka hala przy ul. Kazimierzowskiej gościła najlepszych zawodników podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w sumo POLAND SUMO OPEN 2013.

Autor: (acz)

Bitwa turecka

W sobotę, 14 września na siedleckim stadionie przy ul. Jana Pawła II rozegrano towarzyski mecz Polska - Turcja, w którym Polacy zwyciężyli z fantastycznym wynikiem 5:1. Szkoda tylko, że był to mecz... parlamentarzystów.

Autor: Aneta Czarnocka

Patron noblista

Siedlecki Hufiec ZHP „Podlasie” przyjął imię Henryka Sienkiewicza. W sobotę, 14 września odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru oraz nadania imienia noblisty.

Autor: (acz)

Święto na bogato

Dni Siedlec to tradycja leciwa jak demokracja parlamentarna w Polsce – pierwsze odbyły się w 1989 roku. Tym razem święto trwało od 31 sierpnia do 7 września. Zestaw imprez zachwycił siedlczan i pozwolił zrelaksować się w pełnym słońcu.

Autor: Aneta Czarnocka

Wodne nowości

Aquapark ma już nazwę. Prostą, łatwą i przyjemną, czyli Park Wodny Siedlce. Nazwa została wyłoniona w konkursie ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce.

Autor: (acz, krt)

Bijemy rekordy

Wrzesień pokazał co potrafi, słoneczko było najmilej widzianym gościem.n Mimo iż impreza w tym roku miała być skromna, podczas trwających dwa dni XX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym oraz na Wystawie Zwierząt Hodowlanych pobito rekordy frekwencji.

Autor: (acz)

Sacro-brzmienia

Pokolenie siedleckich trzydziestolatków ma swoje imprezy, które odbywały się praktycznie od zawsze – Festiwal Piosenki Religijnej i Festiwal Piosenki Harcerskiej. Amfiteatr pękający w szwach. Radość, dzikie tańce, słońce czy deszcz – nie można tego opuścić. Od 30 sierpnia do 1 września w amfiteatrze i sali widowiskowej Podlasie MOK odbył się dwudziesty Hosanna Festiwal.

Autor: Aneta Czarnocka

Miejskie roszady

Wybory samorządowe wkrótce, tymczasem rozpad siedleckiej koalicji Zgoda i Rozwój zbiera swoje żniwo, pomimo że PO i PiS deklarowały jak najlepsze chęci.

Autor: (acz)

Grali dla Beaty

Cały kraj poruszyła historia dziewczyny, rehabilitantki, na którą spadł warszawski samobójca.

Autor: (opr. acz)

Strefa TSSE

Strefa TSSE W poniedziałek, 19 sierpnia podpisano w Siedlcach umowę na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych włączonych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Siedlce.

Autor: (opr. acz)

Królowie ulicy

Huk maszyn, ekstremalna jazda, wytrenowane co do centymetra akrobacje. Jazda samochodem na dwóch kołach. To wszystko czekało siedlczan w niedzielny wieczór obok stadionu ARMS. Pokaz zgromadził zarówno żądnych wrażeń panów, jak i kobiety i podekscytowane dzieci. Grupa czeskich kaskaderów STREET OWNERS zaaplikowała im potężną dawkę adrenaliny.

Autor: Aneta Czarnocka

Sekret zza krat

W ubiegłą sobotę Gazeta Wyborcza doniosła o śledztwie, jakie toczy się od sierpnia 2012 roku przeciwko policjantom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Są oskarżeni o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad trzema sprawcami napadu rabunkowego na siedleckiego jubilera. Jeden z przesłuchiwanych popełnił samobójstwo.

Autor: Aneta Czarnocka

Muzyczny najazd

W środę i czwartek, 14 i 15 sierpnia Dwór Mościbrody przeżył oblężenie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Disco Polo – DISCO MAZOVIA.

Autor: (acz)

Złota korona

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny było hucznie obchodzone w Diecezji Siedleckiej – w Sanktuarium oo. Paulinów w Leśnej Podlaskiej.

Autor: (acz)

Hydro-zapadka

Mieszkańcy bloków Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeżyli szok, gdy zobaczyli rachunki za lipiec. Każdy z nich miał do niego doliczoną kwotę rzędu stu złotych. Skąd to? Rozgorzała dyskusja...

Autor: Aneta Czarnocka

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [9]