Co słychać? - Artykuły

Artykuły

RIO samo zło

Nie zawsze chodzi o pieniądze, a bardziej o honor. Tak jest, gdy władza gminna czepia się wszystkiego z detalami włącznie. Takim detalem było  rozlicznie się z dotacji, którą Lipiny otrzymywały po terminie, a od połowy lipca 2016 roku burmistrz Jaszczuk zarządził o jej wstrzymaniu. Mało tego,  doniósł do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Siedlcach, że stowarzyszenie nie rozlicza dotacji, a RIO postanowiło ukarać jego prezeskę i skarbnika...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mądrzejsze z mądrych

Gospodynie z gminy Mrozy już wiedzą, która z nich jest najmądrzejsza. Próbie wiedzy 23 stycznia 2018 roku w Jeruzalu poddało się 39 pań w ramach gminna olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii.

Autor: (jaz)

Wymusił rowerem

W Mrozach doszło do wypadku drogowego. Kierujący rowerem, wyjeżdżając z ul. Dunina, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Honda w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący  rowerem trafił do szpitala.

Autor: (kpp)

Prądy na sądy

Warto do końca się bronić, bowiem jeśli nie tu, to gdzie indziej znajdą się sprawiedliwi, którzy waszej racji wysłuchają i osądzą postępowanie zanim ostatecznie was ukarzą. Tak twierdzi Dorota Długosz, która może mieć satysfakcję, bo nie musi płacić PGE prawie 13 tysięcy złotych za – zdaniem Jaszczuka – ukradziony prąd. Okazało się, że były to ohydne pomówienia...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Senioralne porady

W Klubie Seniora w Mrozach zorganizowano spotkanie kierownictwa mińskiej komendy z emerytami i rencistami. Zastępca komendanta powiatowego mł. insp. Sebastian Ciastoń i komendant komisariatu w Mrozach podinsp. Leszek Murawski przypominali i omawiali zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również prosili o wyczulenie na dokonywane oszustwa metodą na wnuczka.

Autor: (kpp)

Płomień pod dachem

W piątek 12 stycznia w Dębowcach w gminie Mrozy doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, drewnianym, krytym blachą trapezową. 

Autor: (kpp)

Jaszczuk koszowy

Od czego jest wójt czy burmistrz? W Mrozach jest od pilnowania ulicznych pojemników na śmieci. Już kolejny raz apeluje o przestrzeganie zasad korzystania z koszów na śmieci ustawionych w miejscach publicznych, które służą wyłącznie do pozbycia się odpadów, które powstają w trakcie przemieszczania się ludzi.

Autor: (jaz)

Spod buta Jaszczuka

Nie spodziewam się, że Pan coś z tym zrobi – napisał do nas prezes OSP Mrozy Tomasz Malesa. Napisał, bo strażacy z Mrozów są oburzeni tekstem Cholera na Stayera... Dlaczego? – W żadnym stopniu nie odzwierciedla on stanu faktycznego i opinii naszych strażaków...

Autor:

Walcząca z AK

W ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji Powiatowego Przeglądu Patriotycznego – Tu wszędzie jest moja Ojczyzna organizowanego przez Gminne  Centrum Kultury im. H. Wielobyckiej w Mrozach, rozstrzygnięto kilka konkursów.

Autor: (jaz)

GOSiR przeplatany

Po znakomitym początku sezonu w III lidze, w którym siatkarska ekipa GOSiR Mrozy zaliczyła trzy zwycięstwa, przyszedł trudniejszy okres. Teraz mrozianie wygrane przelatają porażkami, a przy okazji dostarczają swoim kibicom ogromnych sportowych emocji.

Autor: (łk)

Zakleszczona śmierć

We wczesny niedzielny poranek 19 listopada w Dąbrowie w gminie Mrozy doszło do tragicznego wypadku. Osobowe auto marki Audi wypadło z trasy, uderzyło w przydrożne drzewo i stanęło w płomieniach.

Autor: (kpp)

Cholera na stayera

Po długich oczekiwaniach przy dźwięku syren przyprowadziliśmy nowy samochód strażacki do naszej kochanej OSP Mrozy. W znacznym stopniu wzmocni to nasz potencjał. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania nowego auta. Niestety, pomimo wcześniejszych zapewnień burmistrza Jaszczuka dotychczas użytkowany STAYER ma być nam zabrany i przekazany do Trojanowa...

Autor:

Damka na oku

Z terenu stacji kolejowej w Mrozach skradziono rower typu damka. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego miejscowego komisariatu. To właśnie ci funkcjonariusze trafnie wytypowali podejrzanego o kradzież jednośladu.

Autor: (kpp)

Sfora na domatora

Już pisaliśmy o agresywnych psach w wielu miejscowościach, ale to, co się dzieje w Kuflewie urasta do komicznej noweli, która może się skończyć tragedią. Wszystko przez ignorancję władz lokalnych i marazm służb składających obowiązki na inne formacje...

Autor:

Rubiny seniorów

Równo 40 lat temu, 16 października 1977 roku założone zostało w Mrozach Koło Emerytów i Rencistów. W skład jego pierwszego zarządu weszli Roman Gryz, Zygmunt Kaniowski, Wanda Rudkowa i Joanna Paciejewska.

Autor: (jaz)

Jaszczuk zawłaszczył

Jest nie tylko wyrok lubelskiej apelacji w sprawie wypłacenia zawłaszczonych 133 tysięcy złotych dotacji szkole w Lipinach. Teraz czas na mińską prokuraturę, która ponownie zbada konteksty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego Dariusza Jaszczuka. Tak postanowił miński sąd, przyznając racje siedleckiej prokuraturze okręgowej, że wcześniejsza decyzja o umorzeniu śledztwa była przedwczesna...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [24]