MrozyRodzina do pomocy

Niepełnosprawne fizycznie dziecko nie może mieszkać w domu bez wygód, bo brak odpowiednich warunków utrudnia jego pielęgnację i rozwój... Niestety, 11-letni Piotrek Kołak ze wsi Borki w gminie Mrozy wegetuje wraz z rodzicami i siostrą w jednym pokoju bez toalety i ciepłej wody.

Wyniki zaniku

Rodzina do pomocy / Wyniki zaniku

Chłopiec choruje na dystrofię mięśniową, więc potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Potrzebuje też nowego domu. Rodzice właśnie rozpoczęli jego budowę, ale bez pomocy z zewnątrz nie dadzą rady. Jeśli już, to wprowadzą się za kilkanaście lat. Piotrek nie może tak długo czekać, więc jego matka z płaczem prosi o pomoc.
Opowiada przy okazji historię choroby syna, który urodził się sprawny fizycznie. Zaczął normalnie chodzić i dopiero w przedszkolu zauważono u niego sztywnienie mięśni. To był początek ich zanikania i faszerowania sterydami, które wprawdzie opóźniają skutki choroby, ale powodują też tycie.
Nowy dom jest konieczny. Na razie pokryli go dachem za pieniądze sponsora. Pomaga też rodzina, ale to wszystko za mało. Nie wystarcza też na rehabilitację Piotrka. Czy ktoś pomoże...

Numer: 39/40 (1199/1200) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *