Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Odbity wypadek

We wtorek 13 listopada na odcinku drogi Mrozy – Grodzisk miał miejsce nietypowy wypadek. Kierujący Škodą mieszkaniec gminy Mrozy uderzył w stojący na poboczu samochód Ford, który przejechał do przodu i potrącił pieszego – mieszkańca gminy Mrozy. Ponadto Skoda odbiła się i uderzyła w stojącego po przeciwnej stronie osobowego Peugeota.

Autor: (kpp)

Kościół wrócił do Kuflewa

Po wieloletnich staraniach, decyzją starosty mińskiego przywrócono historyczne granice Kuflewa. Po kilkudziesięciu latach w granicach miejscowości znów znalazł się teren kościoła parafialnego wraz z najbliższym otoczeniem, niegdyś sztucznie przyłączony do Małej Wsi.

Autor: (łk)

Samoobrona w liceum

W ramach współpracy mińskiego komendanta powiatowego policji z dyrekcją zespołu szkół w Mrozach przeprowadzono zajęcia w zakresie technik samoobrony. To jedna z wielu inicjatyw, które mają propagować zawód policjanta, w szkole z profilem policyjnym.

Autor: (kpp)

Frącz narodowy

W Mrozach nie brakuje patriotów, a wśród nich mamy jednego barda. Tuż przed stuleciem odzyskania Niepodległości Andrzej Frącz nagrał pieśń patriotyczną KRÓLEWSKI NARÓD swego autorstwa i w swoim wykonaniu. Pieśń powstała w odruchu serca, pod wpływem impulsu wywołanego przez nieprzyjazne Polsce siły, uświadamiając, że o niepodległą Ojczyznę, polskie rodziny, wiarę, język, tradycje trzeba dbać, że nasze polskie wartości należy nieustannie pielęgnować.

Autor: (jaz)

Czas na zmianę...

Krzysztof Laskowski  kandyduje na burmistrza Mrozów. Dlaczego? – Chciałbym zrealizować wiele projektów i wykorzystać potencjał, jaki posiada Gmina Mrozy. Jestem osobą spełnioną, nie uwikłaną w układy partyjne, mam mnóstwo energii, pomysłów i chęci do działania. Pragnę, aby praca na rzecz mieszkańców przebiegała na płaszczyźnie dialogu społecznego, aby Mrozy były dla mieszkańców zarówno domem rodzinnym, miejscem pracy i miejscem wypoczynku. Moja kandydatura to również wielka szansa na przełamanie wieloletniego monopolu władzy w Gminie Mrozy, który jak wiemy z historii, nie prowadzi do nicz

Autor:

Przedszkolne objazdy

Sierżant sztabowy Dominika Witek kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Wspólnie z inspektorem Robertem Szostakiem z mińskiej straży miejskiej spotkali się z przedszkolakami z Domowego Przedszkola i Przedszkola Miejskiego nr 3. W jednym ze spotkań wziął udział przewodnik psa służbowego aspirant Daniel Pernach, który przygotował dla dzieci pokaz tresury swojego czworonożnego kompana.

Autor: (kpp)

Ojczyzna wyznań

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA. Tematyka tegorocznej edycji będzie nawiązywała do 100-lecia odzyskania Niepodległości, więc przewidziana jest nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni bądź piosenki legionowej, natomiast plastycy będą tworzyć pracę o rozbiorach i walce o niepodległość na terenie powiatu mińskiego.

Autor: (jaz)

Policjanci w mundurówce

W Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach zainaugurowano nowy rok szkolny. Kolejni adepci klas o profilu Edukacja policyjna rozpoczęli naukę. Wśród zaproszonych na to wydarzenie był reprezentujący policję nadkomisarz Tomasz Pluchrat, pełniący obowiązki komendanta komisariatu w Mrozach.

Autor: (kpp)

Nastoletni rajdowiec

Uderzeniem w ogrodzenie posesji zakończyła się ucieczka przed policją osobowym Fiatem Punto. Stało się to w gminie Mrozy, gdzie kierowca tego auta nie odpowiedział na sygnały do zatrzymania. Zamiast tego przyśpieszył i zaczął uciekać.

Autor: (kpp)

Policja w internacie

W związku z rozpoczęciem budowy nowego budynku komisariatu policji w Mrozach na czas realizacji inwestycji, policjanci będą pełnili swoją służbę w pomieszczeniach internatu Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach przy ulicy Licealnej 3.

Autor: (kpp)

Sfery moherów

Jarmark folkowy w Wilkowyjach ma swoich wiernych fanów. Na tegoroczny publikę wabił wilkowyjski Patryk Pietrek, czyli Piotr Pręgowski, kabaret Moherowe Berety i taneczna Biesiada Polska... Mimo żaru z nieba i ciemnej sceny, fani Rancza bawili się bez wstydu i zahamowań. Jak mohery na kabaretowej pielgrzymce...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Grandy bandy

Gdy mrozianie nie zdążyli ochłonąć po prokuratorskich zarzutach dla swego wójto-burmistrza, ten zaczął ratować swój wizerunek perłą samorządu. Tak obrzmiały wysłał radnego powiatowego Pieniaka do Mińska, by przejechać się po aktywistach z Lipin, którzy otrzymali Laurę za osiągnięcia oświatowe. Tymczasem znowu nad jego głową zaczęły gromadzić się czarne chmury. Okazuje się bowiem, że kilkumilionowa kanalizacja została wstrzymana z powodu urzędniczego niechlujstwa...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

W toni ironii

Stało się... wójtoburmistrz Jaszczuk złożył broń, to znaczy oznajmił publicznie, że nie będzie polemizował z krytykami jego rządów w gminie Mrozy. Nie wiadomo, czy ta deklaracja jest  ostateczna, bo jeszcze tak niedawno pokusił się o ironię w sprawie szkoły w Lipinach. Naśmiewał się po publikacji zdjęć niszczejącego budynku, dziękując portalowi E-MROZY.PL za pokazanie w jakim stanie została zwrócona ta nieruchomość gminie. Ta wredna manipulacja doprowadziła krytyków Jaszczuka do wściekłości, a wraz z nią do ujawnienia innych przekłamań mroziańskiego dyktatorka...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Tramwaj w granitach

Już niedługo nasza wizytówka na skalę kraju a może i Europy, jaką niewątpliwie jest tramwaj konny, wzbogaci się o przepiękny granitowy chodnik.

Autor: (jaz)

Smród jak drut

Już wkrótce Mrozy mogą stać się śmierdzącą gminą. A to za sprawą wydanych przez burmistrza decyzji pozwalających na budowę łącznie 13 kurników, w których jednorazowo ma być hodowanych blisko milion sztuk drobiu. Gdy w wielu miejscach w Polsce włodarze dwoją się i troją, żeby powstrzymać ekspansję chlewni i kurników, Jaszczuk nie dopatrzył się szkodliwego oddziaływania inwestycji na środowisko i okolicznych mieszkańców.

Autor: (jaz)

Kamery przechery

Serial Ranczo leci w powtórkach, ale jego wierni widzowie, a nawet fani nie zapominają o Wilkowyjach. Ba, o rynku w Jeruzalu przypomniała sobie polska telewizja. Właśnie w minioną niedzielę ekipa TVP-2 nagrywała specjalny, wakacyjny odcinek programu Pytanie na śniadanie w wydaniu ekstra, czyli  wakacyjnym. My także tam pojechaliśmy, by zobaczyć więcej niż kamery narodowych mediów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [24]