Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Frącz narodowy

W Mrozach nie brakuje patriotów, a wśród nich mamy jednego barda. Tuż przed stuleciem odzyskania Niepodległości Andrzej Frącz nagrał pieśń patriotyczną KRÓLEWSKI NARÓD swego autorstwa i w swoim wykonaniu. Pieśń powstała w odruchu serca, pod wpływem impulsu wywołanego przez nieprzyjazne Polsce siły, uświadamiając, że o niepodległą Ojczyznę, polskie rodziny, wiarę, język, tradycje trzeba dbać, że nasze polskie wartości należy nieustannie pielęgnować.

Autor: (jaz)

Czas na zmianę...

Krzysztof Laskowski  kandyduje na burmistrza Mrozów. Dlaczego? – Chciałbym zrealizować wiele projektów i wykorzystać potencjał, jaki posiada Gmina Mrozy. Jestem osobą spełnioną, nie uwikłaną w układy partyjne, mam mnóstwo energii, pomysłów i chęci do działania. Pragnę, aby praca na rzecz mieszkańców przebiegała na płaszczyźnie dialogu społecznego, aby Mrozy były dla mieszkańców zarówno domem rodzinnym, miejscem pracy i miejscem wypoczynku. Moja kandydatura to również wielka szansa na przełamanie wieloletniego monopolu władzy w Gminie Mrozy, który jak wiemy z historii, nie prowadzi do nicz

Autor:

Przedszkolne objazdy

Sierżant sztabowy Dominika Witek kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Wspólnie z inspektorem Robertem Szostakiem z mińskiej straży miejskiej spotkali się z przedszkolakami z Domowego Przedszkola i Przedszkola Miejskiego nr 3. W jednym ze spotkań wziął udział przewodnik psa służbowego aspirant Daniel Pernach, który przygotował dla dzieci pokaz tresury swojego czworonożnego kompana.

Autor: (kpp)

Ojczyzna wyznań

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA. Tematyka tegorocznej edycji będzie nawiązywała do 100-lecia odzyskania Niepodległości, więc przewidziana jest nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni bądź piosenki legionowej, natomiast plastycy będą tworzyć pracę o rozbiorach i walce o niepodległość na terenie powiatu mińskiego.

Autor: (jaz)

Policjanci w mundurówce

W Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach zainaugurowano nowy rok szkolny. Kolejni adepci klas o profilu Edukacja policyjna rozpoczęli naukę. Wśród zaproszonych na to wydarzenie był reprezentujący policję nadkomisarz Tomasz Pluchrat, pełniący obowiązki komendanta komisariatu w Mrozach.

Autor: (kpp)

Nastoletni rajdowiec

Uderzeniem w ogrodzenie posesji zakończyła się ucieczka przed policją osobowym Fiatem Punto. Stało się to w gminie Mrozy, gdzie kierowca tego auta nie odpowiedział na sygnały do zatrzymania. Zamiast tego przyśpieszył i zaczął uciekać.

Autor: (kpp)

Policja w internacie

W związku z rozpoczęciem budowy nowego budynku komisariatu policji w Mrozach na czas realizacji inwestycji, policjanci będą pełnili swoją służbę w pomieszczeniach internatu Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach przy ulicy Licealnej 3.

Autor: (kpp)

Sfery moherów

Jarmark folkowy w Wilkowyjach ma swoich wiernych fanów. Na tegoroczny publikę wabił wilkowyjski Patryk Pietrek, czyli Piotr Pręgowski, kabaret Moherowe Berety i taneczna Biesiada Polska... Mimo żaru z nieba i ciemnej sceny, fani Rancza bawili się bez wstydu i zahamowań. Jak mohery na kabaretowej pielgrzymce...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Grandy bandy

Gdy mrozianie nie zdążyli ochłonąć po prokuratorskich zarzutach dla swego wójto-burmistrza, ten zaczął ratować swój wizerunek perłą samorządu. Tak obrzmiały wysłał radnego powiatowego Pieniaka do Mińska, by przejechać się po aktywistach z Lipin, którzy otrzymali Laurę za osiągnięcia oświatowe. Tymczasem znowu nad jego głową zaczęły gromadzić się czarne chmury. Okazuje się bowiem, że kilkumilionowa kanalizacja została wstrzymana z powodu urzędniczego niechlujstwa...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

W toni ironii

Stało się... wójtoburmistrz Jaszczuk złożył broń, to znaczy oznajmił publicznie, że nie będzie polemizował z krytykami jego rządów w gminie Mrozy. Nie wiadomo, czy ta deklaracja jest  ostateczna, bo jeszcze tak niedawno pokusił się o ironię w sprawie szkoły w Lipinach. Naśmiewał się po publikacji zdjęć niszczejącego budynku, dziękując portalowi E-MROZY.PL za pokazanie w jakim stanie została zwrócona ta nieruchomość gminie. Ta wredna manipulacja doprowadziła krytyków Jaszczuka do wściekłości, a wraz z nią do ujawnienia innych przekłamań mroziańskiego dyktatorka...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Tramwaj w granitach

Już niedługo nasza wizytówka na skalę kraju a może i Europy, jaką niewątpliwie jest tramwaj konny, wzbogaci się o przepiękny granitowy chodnik.

Autor: (jaz)

Smród jak drut

Już wkrótce Mrozy mogą stać się śmierdzącą gminą. A to za sprawą wydanych przez burmistrza decyzji pozwalających na budowę łącznie 13 kurników, w których jednorazowo ma być hodowanych blisko milion sztuk drobiu. Gdy w wielu miejscach w Polsce włodarze dwoją się i troją, żeby powstrzymać ekspansję chlewni i kurników, Jaszczuk nie dopatrzył się szkodliwego oddziaływania inwestycji na środowisko i okolicznych mieszkańców.

Autor: (jaz)

Kamery przechery

Serial Ranczo leci w powtórkach, ale jego wierni widzowie, a nawet fani nie zapominają o Wilkowyjach. Ba, o rynku w Jeruzalu przypomniała sobie polska telewizja. Właśnie w minioną niedzielę ekipa TVP-2 nagrywała specjalny, wakacyjny odcinek programu Pytanie na śniadanie w wydaniu ekstra, czyli  wakacyjnym. My także tam pojechaliśmy, by zobaczyć więcej niż kamery narodowych mediów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mrozianie przy ścianie

Mrozy świętowały aż dwa dni. Były tańce, koncerty, recitale, pokazy, wspinaczka, rajd rowerowy, konkursy, turnieje, wesołe miasteczko etc. Na scenie miejscowego stadionu przy ul. Tartacznej mogliśmy oglądać i podziwiać wielu artystów – Andrzeja Frącza, Weteranów Big Beatu, Big Band Mrozy, klub Barwy Jesieni, Chór Akademii Kulturalnej GCK oraz występy dzieci ze szkół i przedszkoli. Gwiazdą wieczoru był zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Autor: (jaz)

Wypadek pod urzędem

We czwartek 14 czerwca na ulicy Adama Mickiewicza w Mrozach, tuż przy urzędzie miasta doszło do wypadku. W godzinach przedpołudniowych samochód osobowy marki Citroen C4 zderzył się z motorowerem. Poszkodowany został kierowca jednośladu, który trafił do szpitala. Na kilka godzin ruch na drodze został wstrzymany.

Autor: (kpp)

Bryza z Arcyza

Spotkali się w połowie lat siedemdziesiątych w małym, przyjaznym Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Mrozach. Profesor Zygmunt Arcyz był nauczycielem muzyki. Jego pasją było prowadzenie chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych. Prowadzony przez niego zespół – Dziewczęta z Mrozów – został właśnie laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Agnieszka, Jadzia, Bożenka, Jola, Zuzia, Jadzia i Jurek wkrótce ich zastąpili...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [24]