Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Pechowe słońca

Tegoroczny marzec nie zachęca do wyjścia na dwór, a co dopiero do radości ze słońca. Mimo tego, mińskie GM-2 postanowiło się zabawić. Już nie w remontowanej szkole artystycznej a w pałacu, którego dziedziniec przypomina kopalnię odkrywkową. Dostać się tam suchą podeszwą nie sposób, więc najlepiej zamknąć go na cztery spusty. Nic z tego, trzeba się nieźle poświęcić, by choć
polizać kultury. Nawet tak pechowej, jak trzynasty proszący koncert papieskiego gimnazjum

Autor: Justyna Kowalczyk

Bakcyl z absurdu

Tegoroczną edycję Pałacowej Maski zaliczyć należy do rekordowych. Na scenie mińskiego MDK pojawiło się aż 41 zespołów teatralnych, czyli ponad 500 uczestników, których zdominowały... przedszkolaki. Ich wybuch aktorskich zapałów wydłużył przegląd do 4 dni. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Autor: Justyna Kowalczyk

Źródła prawdy

Zorganizowane przez Fundację Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP pierwsze Powiatowe Spotkanie Edukacyjne skupiło w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej uczniów, nauczycieli, dyrektorów, przedstawicieli władz lokalnych oraz świata nauki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Życie, myśl, autorytet i dorobek prof. Mieczysława Alberta Krąpca przybliżały, a także wyznaczały zebranym drogę ku człowieczeństwu i wolności.

Autor: Teresa Romaszuk

Promują papieskie

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku zaprasza uczniów klas szóstych i ich rodziców 26 marca (wtorek) na godz. 18.00 na dzień promocji szkoły. Goście zostaną zapoznani z ofertą edukacyjną gimnazjum przy Budowlanej na rok szkolny 2013/2014.

Autor: (jaz)

Wspomnienia malowane

W mińskim pałacu wystawi swoje prace Zofia Nowakowska. Są to jej wspomnienia kolorem malowane. Zofia Nowakowska jest mińszczanką i nieprofesjonalną malarką, co wcale nie znaczy, że nie warto zobaczyć jej dzieł namalowanych od 2008 roku, czyli od pierwszej pałacowej wystawy.

Autor: (jaz)

Nie tylko dla VIPów

Jeszcze raz proboszcz parafii NNMP ks. Marek Sędek oraz radni powiatowi zapraszają mieszkańców na Wielkopostny Dzień Skupienia dla osób zatroskanych o życie publiczne.

Autor: (jaz)

Nie ma, czyli jest...

Czyhanie na dyrektorkę, kiedy ta wróci do pracy po zwolnieniu lekarskim, by wręczyć jej zwolnienie z pracy, nadawanie statutu muzeum, którego nie ma i trzymanie w niepewności kupców na miejskim targowisku - to nie tylko sesyjne kurioza, które stają się normą. Na tyle niebezpieczną, że mogą doprowadzić do utraty odpowiedzialności i autorytetu władzy. A to początek bezhołowia...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mądre w Kałuszynie

Na tegorocznej gminnej olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii, która odbyła się 12 marca 2013 r. w Domu Kultury w Kałuszynie wzięło udział ponad 40 kobiet.

Autor: (jaz)

Za kombatantów

W środę 13 marca 2013 r. w Warszawie trzej mińscy radni - Tadeusz Błaszczak, Michał Góras, i Robert Ślusarczyk zostali uhonorowani za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych RP.

Autor: (jaz)

Kobiece słodkości

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia
cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w
licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: (jk)

Pora na Beskidy

W piątek 15 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku zachęcano do odwiedzania Bieszczad. Organizatorami spotkania byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, MBP i miński wydział MSCDN-u, który od stycznia tego roku ma swoją siedzibę w gmachu biblioteki przy ul. Piłsudskiego 1a.

Autor: (mb)

Śladami Witka

Rozpoczął się marzec i tak jak w poprzednich miesiącach, w programie MDK nie mogło zabraknąć sztandarowej już pozycji – Bajkolandii. Tym razem – znany np. z przygód kowboja Luckiego i często goszczący w pałacu – teatr Wariacja przedstawił małym widzom bajkę pt: Na jabłonce jabłko wisi, czyli opowieść o dzieciństwie Witolda Lutosławskiego.

Autor: Maja Lewicka

Rozmowy z penisem

Miejski Dom kultury zaprasza na lekko erotyczną komedię teatralną „Ratuj się kto rodzi!”, znana również pod tytułem „Halo, penis?”.

Autor: (jaz)

Dawcy z Siennicy

To już kolejna akcja oddawania krwi zakończona sukcesem. W niedzielę, 17 marca, po raz kolejny pod przychodnią zdrowia pojawił się czerwony autobus przystosowany do poboru krwi.

Autor: (jk)

Zabiegi niepokoju

Zanosiło się, że ostatnia sesja dębskich radnych nie będzie należała do spokojnych. Świadczył o tym niepokój wielu mieszkańców dotyczący likwidacji przychodni zdrowia. Jednak to nie SPZOZ był tego dnia zapalnikiem a... regulamin dotyczący warunków przyznawania nagród nauczycielom. Kosmetyczne poprawki okazały się sporym zamieszaniem.

Autor: Justyna Kowalczyk

Kwiaty Tuwima

Korzystając z gościnności mińskiej MBP, 4 marca przeprowadzono IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy skierowany do uczniów szkół podstawowych. Tym razem organizatorki konkursu, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku - Elżbieta Gajda, Beata Jerzak, Bożena Polkowska, Małgorzata Szczęsna, Agnieszka Wodzińska i Katarzyna Woźnica postanowiły zadedykować to święto literatury dziecięcej Julianowi Tuwimowi z powodu 60. rocznicy jego śmierci.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      632   |   633   |   634   |   635   |   636      »      [693]