Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pasja wiary

Misteria Męki Pańskiej w sposób szczególny przygotowują do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wzbudzając refleksję nad sensem naszego istnienia.

Autor: (łk)

Racja nieoczywista

Po raz pierwszy od czasu przegranych wyborów, na sesji Rady Gminy Stanisławów pojawił się były wójt Wojciech Witczak. Przyszedł, żeby przypomnieć, kto wywalczył dla gminy 4,5 mln zł środków unijnych.

Autor: (łk)

Potrójnie złoci

Sporty walki cieszą się w Mińsku ogromnym uznaniem. Wpływa mają na to także systematycznie odnoszone sukcesy. Tak jak w judo.

Autor: (łk)

Walki na soli

Do Hali Solne Miasto w Wieliczce zjechali zawodnicy taekwon-do. Gościli oni na XXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZS PUT.

Autor: (łk)

Złoto na Warmii

Bartoszyce na Warmii gościły Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon–do ITF. Zawody te były jednocześnie I Eliminacjami do Mistrzostw Polski. Zawodnicy mińskiego klubu spisali się znakomicie i przywieźli ze sobą worek medali

Autor: (łk)

Tygryski wysoko

Dziewczęta z Tygrysa Huta Mińska rozpoczęły rundę wiosenną w III lidze piłkarskiej. Na początek podejmowały u siebie ekipę Mazovii Grodzisk Mazowiecki.

Autor: (łk)

Sukces z kosza

Drużyna z SP-1 w koszykówce została mistrzem regionu siedleckiego. Jest to historyczny sukces ekipy z naszego powiatu w tej dyscyplinie - pierwszy taki od kilkudziesięciu lat.

Autor: (łk)

Strażacy przy siatce

Kolejna niedziela w gminie Jakubów odbyła się pod hasłem sportowym. Tym razem był to turniej zorganizowany wyłącznie dla drużyn strażackich, które mogły sprawdzić się w siatkówce.

Autor: (łk)

Klimat na sukces

Udała się piłkarzom Mazovii inauguracja rozgrywek IV ligi w rundzie wiosennej. Wygrali bardzo trudny wyjazdowy mecz z Wkrą Żuromin, a kiedy przyszła pora na to by pokazać się na własnym boisku, zaprezentowali się z najlepszej strony pewnie wygrywając mecz z Ostrovią Ostrów Mazowiecka

Autor: (łk)

Pierwsza z LZS

Przełom miesięcy w gminie Dębe Wielkie stał pod znakiem piłki halowej.

Autor: (łk)

Po raz trzeci

Hala sportowa w Mrozach gościła drużyny siatkarskie na Final Four Mistrzostw Powiatu Mińskiego SZS w Piłce Siatkowej Juniorów. Do najlepszej czwórki zakwalifikowały się reprezentacje: LO w Mrozach, ZS Siennicy oraz ekipy Ekonoma i Mechanika z Mińska, które teraz miały rywalizować o miano siatkarskiego mistrza powiatu

Autor: (łk)

Bombowe kopanie

Duże emocje towarzyszyły wszystkim, którzy w niedzielę wybrali się na halę sportową w Dębem Wielkim. Rozgrywany był tam bowiem turniej piłki nożnej halowej. Można było usłyszeć niosący się z trybun głośny doping, który zapewnili przybyli w dużej liczbie kibice. Na pewno nie mogli narzekać na jakość widowiska

Autor: (łk)

Pamiątki pokoleń

Wójt Gminy Kołbiel Adam Budyta i Prezes Stowarzyszenia Kultury Mazowsza Andrzej Kamiński zwracają się z uprzejmą prośbą o udostępnienie starych fotografii przedstawiających osoby i wydarzenia z terenu gminy Kołbiel.

Autor: (łk)

Brazylijskie razy

Zawodnicy i kibice z całej Polski przyjechali do Mińska, aby podziwiać zawody z cyklu Grand Prix Polski w brazylijskim ju jitsu. Także miński Klub Walki Grappler wystawił swój skład. Występ ten można zaliczyć do udanych, bowiem udało im się zebrać kilkanaście medali we wszystkich kolorach

Autor: (łk)

Grali dla Wyklętych

W Sulejówku postanowiono uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych poprzez sport. W Liceum Ogólnokształcącym miał miejsce Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Żołnierzy Wyklętych.

Autor: (łk)

Widoki na przyszłość

Trzynastoosobowa ekipa z Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do pod kierunkiem Jacka Łuniewskiego i Damiana Iwaniuka wzięła udział w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-Do ITF, który odbył się w Ciechanowie. Nasi klubowicze na tle czołowych zawodników w kraju spisali się bardzo dobrze

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      76   |   77   |   78   |   79   |   80      »      [85]