Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportów walki

W sobotę w gościnnych progach mińskiego ZSM-2 przeprowadzono I Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon–do ITF. Zawody, których gospodarzem był MKS TAEKWON-DO, zgromadziły na starcie 60 zawodników z klubów województw mazowieckiego i warmińsko–mazurskiego, w tym aktualnych reprezentantów Polski

Gotowi do mistrzostw

Mińsk Mazowiecki sportów walki / Gotowi do mistrzostw

Trener mińskiego klubu, Jacek Łuniewski VII DAN, wystawił na zawody trzynastoosobową reprezentację. Spisała sie ona bardzo dobrze i swój występ w tak silnie obsadzonych zawodach może uznać za udany. Stawali aż 30 razy na podium imprezy.
W eliminacjach do mistrzostw Polski juniorów Michalina Mikulska zajęła pierwsze miejsca w walkach kobiet do 60 kg i w układach formalnych stopni I DAN oraz drugie w konkurencji technik specjalnych. Natalia Cecotka wywalczyła pierwsze miejsce w walkach kobiet do 50 kg oraz trzecie lokaty w układach formalnych stopni I DAN i w konkurencji technik specjalnych. Natalia Piórkowska wygrała w konkurencji technik specjalnych oraz zdobyła drugie miejsca w walkach kobiet do 60 kg oraz w układach formalnych stopni I DAN. Julia Kawka uzyskała brąz w walkach kobiet do 50 kg oraz w układach formalnych stopni I DAN i w konkurencji technik specjalnych. Mateusz Zgódka otrzymał złoto za układy formalne stopni I DAN oraz brąz za walki mężczyzn do 68 kg. Jakub Hamerski skończył zawody z pierwszym miejscem w walkach mężczyzn do 62 kg i drugim w konkurencji układów formalnych stopni KUP.
W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Marta Krajewska wygrała w walkach kobiet do 46 kg oraz w układach formalnych stopni I DAN i w konkurencji technik specjalnych. Viviana Widerska była druga w walkach kobiet do 46 kg oraz w układach formalnych stopni I DAN i trzecia w konkurencji technik specjalnych. Sewerian Widerski uzyskał złoto w walkach mężczyzn do 70 kg oraz w układach formalnych stopni I DAN. Jakub Kuźmicz zajął drugie miejsca w walkach mężczyzn do 58 kg oraz w układach formalnych stopni KUP i w konkurencji technik specjalnych. Natalia Paska, Lidia Tarnowska oraz Mikołaj Gajewski skończyli z brązowymi medalami. Pierwsza w walkach kobiet do 46 kg, druga w walkach kobiet do 50 kg, a trzeci w walkach mężczyzn do 52 kg.
Trzy z czterech indywidualnych wyróżnień trafiło także w ręce mińszczan. Tytuł najlepszych zawodników wśród juniorów młodszych przypadł Marcie Krajewskiej i Sewerianowi Widerskiemu, a wśród juniorów Michalinie Mikulskiej.

Numer: 13 (964) 2016   Autor: (łk)