Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ratuj maluchy!

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczęły zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne „Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!”.

Autor: (red)

Dziesiątka medali

W pierwszych zawodach w roku 2013 judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo KONTRA w Mińsku Mazowieckim zaprezentowali wspaniałą formę i umiejętności.

Autor: (red)

Dwunasty Skorpion

W weekend 15-17 lutego po raz dwunasty wystartował „Skorpion” – Ekstremalna Impreza na Orientację. Tym razem nie na Roztoczu, ale na terenie Działów Grabowieckich z bazą zlokalizowaną w Skierbieszowie k/Zamościa. Skorpion 2013 był zarazem Mistrzostwami Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 50 km. Wystartowało w nich 98 zawodników i zawodniczek, którzy mieli do potwierdzenia 15 punktów kontrolnych z dowolną kolejnością potwierdzania.

Autor: (red)

DREPTAK w błocie

Corocznie od 2004 roku w podwarszawskiej Falenicy odbywa się cykl biegów pod nazwą „Zimowe Biegi Górskie”. Tegoroczna edycja, w której wystartowało 900 zawodników z kraju i zagranicy – składała się z pięciu etapów – każdy na dystansach 10 km, 6,6 km oraz 3,3 km.

Autor: (red)

Dzieci dzieciom

„Każdy może zostać św. Mikołajem” - pod takim hasłem w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim zorganizowano kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został na zakup odzieży dla wychowanków Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Autor: (red)

Pod obserwacją

W Węgrowie zakończył się drugi etap rozbudowy miejskiego monitoringu, który zapewni mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa.

Autor: (red)

Pracowite sukcesy

W Dębem Wielkim doszło do spotkania sympatyków i klubowiczów Akademii Sztuk Walki, na którym podzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia oraz wspólnie spędzano czas przy stołach pełnych pyszności. Trener Dawid Matwiej przystąpił do oficjalnego podsumowania roku 2012, który okazał się bardzo udany, ale i pracowity

Autor: (red)

Ruszyła liga


Ruszyła tegoroczna już czternasta liga piłki nożnej halowej o puchar starosty mińskiego, burmistrza Mińska i komendanta OSŻW. Swoje pierwsze mecze w niedzielę, 6 stycznia rozegrały drużyny z grupy A i B.

Autor: (red)

Konkursy na 21 lat i 1000 numerów

Już za tydzień ukaże się tysięczny numer tygodnika Co słychać? Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród których są także konkursy dla naszych czytelników.

Autor: (red)

Konferansjerzy chleba

Nasz VIII Festiwal Chleba obfitował w nowości – także personalne. Byli nimi Kinga Moczulska i Janek Boruciński – nasi konferansjerzy. Kinga ma 13 lat, uczy się w gimnazjum w Kałuszynie, śpiewa i tańczy w Kasianiecce i jest trzykrotną laureatką konkursu krasomówczego.

Autor: (red)

Stołówka jak nowa

Po dwumiesięcznej przerwie podopieczni mińskiej Dąbrówki odzyskali stołówkę. Tym razem wyremontowaną, z nowym wyposażeniem, należytą wentylacją i ogrzewaniem. Burmistrz oficjalnie otworzył stołówkę 28 września 2012 r.

Autor: (red)

Porządki ze zdrowiem

W najbliższą sobotę, 29 września 2012 r., mińska Pracownia Diagnostyki Nieinwazyjnej Serca przy ul. Kościuszki 28/66 pod kierunkiem kardiologa Leszka Góreckiego po raz kolejny zaprasza na „Sobotnią Akcję dla Zdrowia”.

Autor: (red)

Potrójne rozgrywki

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 września w murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyły się trzy turnieje szachowe: Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Szachach, Jesienne początki szachowe i Jesienne nadzieje szachowe. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11