MazowszeMazowsze sportowe

Corocznie od 2004 roku w podwarszawskiej Falenicy odbywa się cykl biegów pod nazwą „Zimowe Biegi Górskie”. Tegoroczna edycja, w której wystartowało 900 zawodników z kraju i zagranicy – składała się z pięciu etapów – każdy na dystansach 10 km, 6,6 km oraz 3,3 km.

DREPTAK w błocie

Mazowsze sportowe / DREPTAK w błocie

Było ciężko – grząsko i ślisko. Na zbiegach nogi się rozjeżdżały. Niejeden zawodnik stracił równowagę. Były niestety kontuzje i zejścia z trasy. Mimo wszystko Falenica ma w sobie to coś i mimo tych wszystkich niespodzianek, nie zraziła do udziału w zawodach biegaczy reprezentujących Mińsk Mazowiecki z Klubu Biegacza KB „Dreptak”. W tegorocznej edycji zawodnicy klubu zajęli wysokie miejsca w końcowej klasyfikacji cyklu. Sebastian Reczek wywalczył 3 miejsce w kategorii M30 oraz 13. w OPEN- z czasem: 122,53; Mirosław Sujakbył czwarty w kategorii M45, Jolanta Bartnik – siódma w K40, a Sławomir Toporowski – trzynasty w M50.

W cyklu Zimowych Biegów Górskich Mińsk reprezentowali również: Łukasz Lemanowicz, Władysław Judka, Janusz Wieczorek, Tomasz Szeląg, Michał Michalak oraz Marek Michalec.

Kolejnym osiągnięciem zawodników Mińskiego Klubu Biegacza był start w XIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym „Grzmią pod Stoczkiem Armaty” na dystansie 10 km. Imprezę zorganizowano dla uczczenia rocznicy Bitwy pod Stoczkiem Łukowskim, która rozegrała się podczas Powstania Styczniowego. I w tym biegu swoją obecność wzorowo zaznaczyli biegacze klubu. Bieg wygrał Maciej Badurek z czasem: 32,45, który tryumfował również w kategorii M20. Trzecia w K40 była Jolanta Bartnik, czwarty w M30 i ósmy w Open – Sebastian Reczek, siódmy w M40 – Michał Michalak, dziewiąty w M40 – Mirosław Sujak, a dziesiąty w M50 – Władysław Judka. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć na trasach biegowych.

Numer: 7 (802) 2013   Autor: (red)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *