Szachiści w Stanisławowie

W sobotę, 30 czerwca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie odbył się II Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stanisławów. Regulamin zawężał udział osób w turnieju wyłącznie do lokalnych mieszkańców, a tych zgłosiło się 18

Maty na medal

Szachiści w Stanisławowie / Maty na medal

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim w siedmiu rundach po 15 min. dla każdego zawodnika. O zajętym miejscu zadecydowała ogólna liczba punktów zdobyta przez zawodnika w danej kategorii. Ostatecznie wśród dorosłych zwycięstwo odniosła Kamila Bakiewicz, którą okrzyknięto jednocześnie najlepszą zawodniczką turnieju. Tuż za nią uplasował się Krzysztof Michalak, przed Rafałem Malinowskim. Wśród gimnazjalistów natomiast szansa na medal była tylko jedna – wykorzystał ją Dawid Michalak, który zwyciężył w swojej kategorii. W grupie uczniów szkół podstawowych najlepszy okazał się Jakub Buczek. Wyprzedził on drugiego Sebastiana Kubuja i trzeciego Norberta Smoderka.
Wręczenia pucharów i dyplomów dokonali Elżbieta Król – dyrektor GOK w Stanisławowie oraz Adam Banasiak – skarbnik Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
Po oficjalnym zakończeniu turnieju można było rozegrać partie towarzyskie oraz otrzymać lekcję szachową od Jakuba Suliborskiego z MTSz, który pomagał organizacyjnie Adamowi Banasiakowi.

Numer: 2012 28   Autor: (red)