Mińskie szachy

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 września w murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyły się trzy turnieje szachowe: Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Szachach, Jesienne początki szachowe i Jesienne nadzieje szachowe. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski

Potrójne rozgrywki

W ceremonii otwarcia wzięli udział zastępca burmistrza Krzysztof Michalik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 – Ewa Szczerba. Na ceremonię zakończenia przybył prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Andrzej Dobrowolski. Każdy z turniejów został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.

W Mistrzostwach Mińska wystartowało 49 zawodników. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund. Po emocjonującej rozgrywce, z dorobkiem pięciu punktów zwyciężył faworyt mistrz FIDE Piotr Delekta z Mokobodów. Dużą niespodziankę sprawił rozstawiony z 24 numerem Marcin Bartnicki, zdobywając tyle samo punktów, a tym samym zajmując drugie miejsce. Z kolei brązowy medal zdobył Paweł Parol, zwyciężając również w kategorii juniorów, przed Filipem Delektą i Tomaszem Sikorskim. W kategorii kobiet oraz juniorów młodszych zwyciężyła Joanna Kaczmarska przed Polą Parol. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, a najlepsi szachiści nagrody.

W turnieju Jesienne Początki Szachowe na starcie stanęło 20 zawodników. Najlepszym juniorem okazał się Jan Włodarek, wyprzedzając Mateusza Góralczyka i Mateusza Lisickiego. Najlepszą juniorką była natomiast Aleksandra Wierzbowicz.

W Jesiennych Szachowych Nadziejach wystartowało 44 szachistów. Na podium stanęli: Piotr Zalewski, Rober Lipiński i Krystian Kobryń. Wśród juniorek najlepsze okazały się Monika Klimek, Maria Malicka i Katarzyna Zalewska.

Numer: 2012 39   Autor: (red)