Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Sprostowanie kadrowe

W artykule Niepokój kadrowy, który ukazał się w numerze 33 naszego tygodnika doszło do pomyłki.

Autor: (łk)

Mecz wsparcia

Miniony upalny weekend był świadkiem rozpoczęcia rozgrywek w siedleckiej okręgówce. Mamy tam aż siedem drużyn z powiatu mińskiego, więc trzeba się przyzwyczajać, że powiatowe derby nie będą teraz należeć do rzadkości. Tym razem mieliśmy ich trzy, ale nie tylko one zaprzątały uwagę kibiców, bo na to, co u siebie pokaże Mazovia, czekało wielu...

Autor: (łk)

Wpływy targowe

Na sesji rady gminy w Dobrem wrze niemal w każdej sprawie. Kiedy radny Sadurski opowiedział się za obniżeniem stawek opłaty targowej podczas dożynek, spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem. Według niego 300 zł za metr bieżący stoiska gastronomicznego to zdecydowanie za dużo. - Lokalni przedsiębiorcy nie wystawiają się, gdyż opłata jest dla nich dusząca - twierdził.

Autor: (łk)

Niepokój kadrowy

Radny gminy Stanisławów Andrzej Kowalczyk jest zaniepokojony ostatnimi zmianami personalnymi w urzędzie. Chodzi mu o odejście dwóch pracowników, którzy według niego byli znakomitymi fachowcami w kwestiach inwestycji - Dariusza Kowalczyka i Czesława Mazka. Pierwszy odszedł z własnej woli, a drugi został zwolniony przez wójta Sulewskiego. Radnego martwią także kolejne odejścia. - Zaczynam się niepokoić, bo wszystkie osoby z  doświadczeniem odchodzą - kończył.

Autor: (łk)

Łowca uchybień

Gmina oraz podlegające jej instytucje mają obowiązek prowadzenia w internecie Biuletynu informacji Publicznej. Kto tego nie robi, może narazić się na skargi. Tak było w Cegłowie, gdzie GOPS nie miał swojego BIPu, ale był podczepiony pod gminny.

Autor: (łk)

Puryce powiatu

Przyjrzeliśmy się już oświadczeniom majątkowym radnych powiatu. Nie ma wśród nich bogaczy, a większość można uznać za osoby średnio zamożne. Przy niektórych nazwiskach można się zastanowić, ponieważ znając ich dotychczasową działalność, powinni mieć nieco większy majątek. My mamy jednak tylko dostęp do tego, co sami zechcieli pokazać

Autor: (łk)

Wyjazdowy horror

Od remisu zaczęła Mazovia swój start w IV lidze w sezonie 2015/16. Wyjazdowy mecz z Bzurą Chodaków (Sochaczew) zapowiadał się niezwykle emocjonująco, bo obie drużyny skończyły poprzedni sezon na podium, ale tego, co wydarzyło się na stadionie w Sochaczewie, nikt się nie spodziewał

Autor: (łk)

Piłkarskie otwarcia

Mazovia już zagrała swój mecz, ale kolejne rozgrywki ligowe także niedługo startują. W siedleckiej okręgówce, w której znalazło się aż siedem drużyn z naszego powiatu, pierwsze spotkania zostaną rozegrane w najbliższy weekend.

Autor: (łk)

Niechęć czytelnicza

W Jakubowie podsumowano pracę gminnej biblioteki w 2014 roku. Daria Lisiecka przedstawiła garść danych, które pokazały, że poziom czytelnictwa w Jakubowie nie wygląda najlepiej.

Autor: (łk)

Śmieci po równo

W Mrozach przyjęto uchwałę, która ustala nowe stawki opłat za wywóz śmieci. Weszły one w życie 1 sierpnia. Nie obyło się bez dyskusji, bo nie wszystkim spodobała się jednorodność kwot do zapłaty.

Autor: (łk)

Chce na rynku

Do wójta gminy Dobre Tadeusza Gałązki wpłynęło pismo od jednej z warszawskich firm. Jest ona zainteresowana wykupieniem od gminy działek leżących w rynku Dobrego i postawieniem tam nowoczesnych, ale też wpisujących się w architektoniczny wygląd okolicy, budynków.

Autor: (łk)

Bieguny dóbr

Wszyscy radni bez wyjątku złożyli już swoje oświadczenia majątkowe. Zanim jednak przejdziemy do przeglądu najbogatszych gminnych samorządowców, przyjrzyjmy się wykazom majątkowym tych, którzy stoją na ich czele, czyli przewodniczącym rad miast, gmin i powiatu. Okazało się, że dysproporcje są większe niż ktokolwiek mógłby się spodziewać, bo między pierwszym Marianem Makowski a ostatnim Danielem Milewskim widnieje ponad 7-milionowa przepaść

Autor: (łk)

Obozy nad wodą

Początek wakacji upłynął intensywnie dla członków stowarzyszenia Akademia Sztuk Walki. Ok. 100 dzieci i młodzieży z powiatu mińskiego spędziła tegoroczne wakacje z ASW. Obozy zyskały wymiar międzynarodowy, dzięki gościom z Austrii

Autor: (łk)

Pojechali na Legię

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie z firmą przewozową Mobilis młodzi mieszkańcy gminy w niedzielne popołudnie mieli okazję obejrzeć mecz Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko Biała.

Autor: (łk)

Impet przedligowy

Już w najbliższą niedzielę Mazovia wraca do rozgrywek IV ligi. Pierwszym rywalem będzie Bzura Chodaków, a mecz zostanie rozegrany na wyjeździe. Na razie jednak trwają ostatnie sparingi. Wyniki napawają optymizmem, bo mińszczanie odnieśli pewne zwycięstwa

Autor: (łk)

Aktywna zaprawa

Jak w każde wakacje Miński Klub Sportowy Taekwon-do zorganizował dla swoich klubowiczów letni obóz sportowo-żeglarski. Kilkudziesięcioro mińskich klubowiczów wraz z mistrzem Jackiem Łuniewskim i opiekunami po raz szósty z rzędu gościli na pojezierzu kaszubskim w ośrodku wypoczynkowym Psia Góra w miejscowości Swornegacie koło Chojnic.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      72   |   73   |   74   |   75   |   76      »      [88]