W sobotę 11 czerwca w Płocku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Płocka w judo, w których uczestniczyło 4 zawodników z UKS Judo KONTRA z Mińska, którzy zaprezentowali wspaniałe umiejętności.

Dublet weekendowy

Złoty medal w kategorii młodziczek w wadze 63 kg zdobyła Wiktoria Zalewska. W kategorii juniorek młodszych złoto wywalczyły Aleksandra Polkowska i Katarzyna Przyczyna. Pierwsza w wadze 48 kg, a druga w 57 kg. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast Patryk Pszonka jako junior młodszy startujący w wadze 73 kg. Dzień później trener Wiącek wysłał swoich podopiecznych do Warszawy, gdzie mogli zaprezentować się podczas Warszawskiej Olimpiady Dzieci Młodszych w judo. W roczniku 2007 srebrny medal zdobył reprezentant UKS Judo KONTRA Piotr MarczaK. Jest to jego 4 medal zdobyty w serii zawodów WOM w tym półroczu.

Numer: 25 (976) 2016   Autor: (łk)