Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Uporządkowali nagrody

Latowiccy radni swego czasu dopominali się o pieniężne honorowanie najzdolniejszych uczniów w gminie. Nie tylko stypendiami za wyniki w nauce, ale także nagrodami za sukcesy naukowe, sportowe czy artystyczne. Po burzliwych dyskusjach ustalono wtedy konkretne stawki i wymagania. Po czasie okazało się, że uchwała wymaga pewnych zmian, a doskonałą okazją ku temu jest likwidacja gimnazjów. Dlatego w listopadzie przyjęto nową uchwałę.

Autor: (łk)

Pierwsze cuda

Cuda, cuda ogłaszają… – to hasło pierwszego orszaku trzech króli w historii Kałuszyna. Wyruszył on spod kościoła parafialnego prowadzony przez gwiazdę betlejemską, którą niósł przebrany za archanioła radny Piotr Mroczek. W pochodzie nie brakowało konnego jeźdźca, flag i oczywiście mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn, z których wielu przywdziało barwne stroje i korony.

Autor: (łk)

Złotka Siennicy

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Siennicy miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wójt Stanisław Duszczyk gościł w urzędzie gminy 8 małżeńskich par, które świętowały 50. rocznicę ślubu.

Autor: (łk)

Dębe championów

W drugą sobotę grudnia dębska hala sportowa po raz kolejny stała się areną piłkarskich zmagań. To wszystko za sprawą dwóch turniejów piłkarskich dla najmłodszych z okazji 20-lecia powiatu mińskiego, z których jeden został rozegrany właśnie w Dębem Wielkim…

Autor: (łk)

Bieda zwycięża

Zainteresowanie siatkówką w powiecie mińskim jest duże, że lista startowa Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego Gramy i Pomagamy, który miał zostać rozegrany na dębskiej hali sportowej, została zamknięta na blisko trzy tygodnie przed imprezą. Aż 16 drużyn z najróżniejszych części Mazowsza rywalizowało w ramach tegorocznych zawodów…

Autor: (łk)

Górki biegaczy

Rekordowa liczba biegaczy spotkała się na linii startu podczas II Biegu Mikołaja w Górkach. Pomimo niesprzyjającej pogody, zapewnili oni gorącą atmosferę. Nie zabrakło mnóstwa uśmiechów i świetnej zabawy, ale również prawdziwej, sportowej rywalizacji…

Autor: (łk)

Gwiazdkowe chwyty

W hali sportowej w Jakubowie został zorganizowany IX Turniej Gwiazdkowy w BJJ dla dzieci i młodzieży. Na macie pojawiło się prawie 180 zawodników i zawodniczek, którym kibicowali trenerzy i rodzice. Najmłodsi chwytacze mieli 5 lat, najstarsi prawie 18

Autor: (łk)

Złotka Sulejówka

Złote gody w Sulejówku świętowało w tym roku 13 par małżeńskich. Podczas uroczystości, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 4, jubilaci odebrali z rąk burmistrza Arkadiusza Śliwy prezydenckie medale z długoletnie pożycie małżeńskie.

Autor: (łk)

Korty na Mikołajki

W Mikołajki w Cegłowie miała miejsce uroczystość otwarcia kortu tenisa ziemnego, który został wybudowany przy zespole szkolnym. Budowa kortu tenisowego przy Zespole Szkolnym w Cegłowie to nazwa zadania, które zostało zrealizowane w okresie od września do listopada 2019 roku.

Autor: (łk)

Konik pod prądem

Radni Halinowa podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku działek w Starym Koniku. Stało się tak na wniosek jednego z przedsiębiorstw, które jest właścicielem części tego terenu i chce na nim posadowić stację elektroenergetyczną. Jest to obszar, przez który przebiega autostrada A2 oraz DK-2, częściowo zalesiony.

Autor: (łk)

Miliony na przedszkole

Wójt Stanisławowa Kinga Sosińska ma na koncie kolejny sukces. Udało jej się pozyskać z budżetu województwa mazowieckiego dofinansowanie do budowy przedszkola w Stanisławowie, które wynosi prawie 2,2 mln zł.

Autor: (łk)

Cykl na finiszu

W dębskiej hali sportowej z kolędami w tle oraz w świątecznych nastrojach rozegrana została ostatnia, finałowa odsłona tenisowych zmagań w ramach Powiatowego Cyklu Turniejów o Puchar Starosty Mińskiego w roku 2019. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Sport4Kids przy współpracy z GOSiR Dębe Wielkie, nie zawiedli. Zawody zgromadziły w sumie ponad 120 zawodników z najróżniejszych stron powiatu mińskiego

Autor: (łk)

Tuzinowy mikołajkowy

Już po raz dwunasty Akademia Sztuk Walki Dawida Matwieja zapraszała na Mikołajkowy Turniej Taekwon-do ITF, który jak zwykle dostarczył zawodnikom, ich rodzicom oraz wszystkim kibicom wielu sportowych emocji. Rodzinna atmosfera, dobra zabawa, sportowa rywalizacja w duchu fair play, a przede wszystkim uśmiechy od ucha do ucha, to tylko namiastka tego, co miało miejsce na turnieju

Autor: (łk)

Kosze Mechanika

Szkolna społeczność mińskiego Mechanika po raz drugi postanowiła uczcić Mikołajki organizując turniej koszykówki. Do rozgrywek w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy zgłosiły się cztery reprezentacje szkół powiatu mińskiego: ZSE – Ekonom, ZS im. MSC – Chemik, ZS-1 – Budowlanka oraz gospodarze, czyli ZS-2 – Mechanik. Uroczystej inauguracji turnieju dokonał dyrektor Tomasz Płochocki. Życzył wszystkim dobrej zabawy oraz gry zgodnej z zasadami fair-play.

Autor: (łk)

Mikołaj na sportowo

W Zespole Szkół w Latowiczu miała miejsce kolejna edycja Sportowych Mikołajek pod patronatem wójta gminy Latowicz. W wydarzeniu brali udział uczniowie ze szkół z terenu latowickiej gminy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli ogólnorozwojowe konkurencje, a starsi przystąpili do rozgrywek w tenisie stołowym.

Autor: (łk)

Kontra w Stojadłach

UKS Judo KONTRA zorganizował w szkole w Stojadłach Świąteczny Turniej Judo Dzieci. W zawodach oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci z UKS Halinów Team i UKS 9 Siedlce, w przedziale wiekowym od 5 do 15 lat.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [87]