Ośmiu zawodników UKWS Judo Kontra wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który zorganizowano 24 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim.

Ośmiu wspaniałych

W kategorii młodzików srebrny medal zdobył Orest Lozitskyi (66 kg), a brązowy Piotr Marczak (60 kg). W grupie dzieci starszych trzeci był Yevhenii Pylaiev (60 kg), natomiast wśród dzieci drugą lokatę zajął Artur Girndt (42 kg).
Rywalizację dzieci najmłodszych ze srebrnym krążkiem zakończył Kamil Girndt (30 kg), a z brązowym Dawid Świątek (25 kg) i Jarosław Alekseevich (43 kg). Na VII miejscu uplasował się Aleksander Alekseevich (55 kg). Pierwszych sześciu zawodników w swoich kategoriach pokonało co najmniej trzech przeciwników. W turnieju uczestniczyli również dwaj dorośli reprezentanci klubu. W kategorii amatorów Tomasz Kozłowski wygrał dwie walki, a Leszek Polkowski zwyciężył raz.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (łk)