Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pięć lat pływania

20 stycznia Aquapark Miejski obchodził mały jubileusz – to już pięć lat od kompletnego oddania obiektu do użytku.

Autor: (łk)

Biwak przygotowań

Szkoła Podstawowa w Cygance stała się miejscem biwaku dla Akademii Sztuk Walki. Ponad 60 adeptów taekwon-do pod okiem 3 trenerów przygotowywało się do egzaminów na stopnie uczniowskie.

Autor: (łk)

Dobre z postępem

Niedawno przedstawiliśmy ranking gminnych witryn internetowych naszego powiatu. Mamy nadzieję, że ktoś wziął sobie do serca nasze wnioski i te strony, które znalazły się na dole tabeli zostaną zmodernizowane, a być może nawet całkiem zmienione, tak jak to stało się w Dobrem, gdzie pojawiła się całkiem nowa.

Autor: (łk)

Laury najlepszych

W Stanisławowie miało miejsce ostatnie spotkanie w roku 2014 przeznaczone dla adeptów obu sekcji Tang Soo Do Ronin: Stanisławów i Poświętne. Hala sportowa SP w Stanisławowie zgromadziła 50 zawodników, podopiecznych Jacka Keslera i Damiana Buczka. Młodym pasjonatom sztuk walki towarzyszyli rodzice i bliscy

Autor: (łk)

Mistrzostwa Walhalli

W Mińsku Mazowieckim na hali widowiskowo- sportowej ZS-2 przy ul. Siennickiej 17 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji WKSF

Autor: (łk)

Maty maluchów

W Przedszkolu Niepublicznym „Funny Kids” w Mińsku Mazowieckim odbył się Świąteczny Turniej Szachowy, rozegrany na dystansie 6 rund, tempem 15 minut do namysłu dla każdego zawodnika. W turnieju wzięły udział dzieci uczęszczające do Weekendowej Szkółki Szachowej oraz przedszkolaki biorące udział w zajęciach szachowych w przedszkolu „Funny Kids”

Autor: (łk)

Zagrali charytatywnie

W Halinowie został rozegrany turniej piłki halowej, z którego dochody zostały przekazane na pomoc niepełnosprawnemu dziecku. Zawody zorganizowali radny powiatowy Piotr Wieczorek wraz z Łukaszem Świstakiem – organizatorem Ligi Miejskiej w Sulejówku.

Autor: (łk)

Wigilia podsumowań

Do tradycji Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO należą coroczne spotkania wigilijne. Zgodnie z nią, w siedzibie klubu odbyła się Wigilia. W tym przedświątecznym tygodniu, który jest czasem składania życzeń i refleksji nad mijającym rokiem, w klubie, oprócz zawodników, zebrali się także ich rodzice oraz dawni klubowicze nie związani już aktywnie z Taekwon–Do, chętnie njednak odwiedzający klub chociaż raz w roku, aby podzielić się opłatkiem

Autor: (łk)

Fitness z Mikołajem

W Zespole Szkół Salezjańskich odbył się I Maraton Fitness z Mikołajem. Studio Fitness Fit&Joy pod kierownictwem instruktorki zumby Eweliny Kaski-Łobodowskiej zaproponowało 6 różnych form zajęć. Wstęp wolny zachęcił około 100 osobową grupę chętnych do udziału w sportowym wydarzeniu w piątkowy wieczór. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzili zajęcia: Brodway Dance, Zumba, Cross, Aerobic, Samoobrona czy Spinning – zupełną nowość na rynku fitness w naszym mieście.

Autor: (łk)

Wyprawy walki

Miniony weekend w wykonaniu mińskich koszykarzy UKS Probasket był bardzo pracowity. W piątek chłopcy z młodszej grupy treningowej (rocznik 2002 i młodsi) udali się na trzydniowy IV Międzynarodowy Turniej Barbórkowy im. Jana Wartaka do Katowic, a w sobotę i niedzielę dwumecz przeciwko utytułowanej Polonii Warszawa w lidze WOZKosz rozgrywali chłopcy z rocznika 2000.

Autor: (łk)

Przedświąteczne sukcesy

7 judoków z mińskiego UKS Judo Kontra wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który zorganizowany był na warszawskim Ursynowie przez UKS Ryś.

Autor: (łk)

Dominatorzy Łuniewskiego

Miński Klub Sportowy Taekwon-Do wziął udział w rozgrywanych w stolicy Mistrzostwach Warszawy Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF. W silnie obsadzonych warszawskich mistrzostwach wystartowało ponad stu sportowców z klubów Warszawy i regionu. Nasze miasto i powiat, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, reprezentowało 41. zawodników i zawodniczek

Autor: (łk)

W nowych stylach

W Stanisławowie przebywał główny szkoleniowiec i Prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) z siedzibą w Darłowie – sensei Dariusz Winiarski 4 dan, który przeprowadził dla adeptów stanisławowskiego klubu trening przybliżając nieco prezentowany przez siebie styl karate. 

Autor: (łk)

Rodzinne pływanie

W miejskim aquaparku odbyła się V Familiada Wodna, czyli rodzinne zawody pływackie z przymrużeniem oka.

Autor: (łk)

Sukces Walhalli

W ostatnią sobotę Tarczyn był świadkiem turnieju European Cup 2014.

Autor: (łk)

Perfekcyjne walki

To były już XI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Judo Dzieci i Młodzieży. Areną zawodów były obiekty sportowe ZSM-2 w Mińsku Mazowieckim. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Judo Kontra, a powiat miński udzielił wsparcia finansowego

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      81   |   82   |   83   |   84   |   85      »      [87]