SiennicaPowiat na orientację

KS Barakuda oraz MOSiR zorganizowały dziesiątą edycję Terenowej Imprezy na Orientację Nawigator. Baza zawodów zorganizowana była w Mazowieckim Siole w Julianówce. W tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięło udział 95zawodników z całej Polski

Cynowi nawigatorzy

Powiat na orientację / Cynowi nawigatorzy

39 uczestników rywalizowało na trasie pieszej o długości 25 km, natomiast 35 na 50 km, która weszła też w skład Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. 17 śmiałków przebrnęło trasę rowerową o długości 75 km, a zaledwie czwórka zdecydowała się na trasę mieszaną – 25 km pieszo i 50 km rowerem. Zawodnicy musieli pokonać swoją trasę na podstawie specjalnie przygotowanej mapy. Zostały na niej zaznaczone tylko punkty kontrolne (PK) w charakterystycznych miejscach.

Zawodnicy sami decydowali o wyborze drogi, którą chcieli dotrzeć do wyznaczonych punktów. Na PK znajdował się biało-czerwony lampion ułatwiający odnalezienie go oraz perforator, którym należało potwierdzić pobyt na punkcie na otrzymanej na starcie karcie startowej. O klasyfikacji decydowała nie tylko obecność na wszystkich punktach trasy, ale również czas. Większość zawodników ukończyła swoje trasy przed zmierzchem, część jednak kończyła swój bieg po zmroku, co było kolejnym utrudnieniem.

Trasa piesza na dystansie 25 km została ukończona przez najlepszego zawodnika, Marcina Krasonia, w ciągu 3 godzin i 34 minut. Krzysztof Lisak 50 km przebył w 5 godzin, a najlepszy rowerzysta, Paweł Brudło, ukończył trasę w 4 godziny i 58 minut. Natomiast na trasie mieszanej żadnemu z zawodników nie udało się odnaleźć wszystkich punktów w określonym, 12-godzinnym limicie czasowym, dlatego zostali oni sklasyfikowani na podstawie ilości znalezionych PK.

Wszyscy zawodnicy imprezy zostali nagrodzeni na mecie pamiątkowym medalem za udział, a najlepsi w każdej kategorii pucharami i dyplomami. Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez organizatorów miłym akcentem było losowanie nagród wśród wszystkich uczestników zawodów.

Numer: 49 (948) 2015   Autor: (łk)