W sali gimnastycznej SP-5 w Mińsku rozpoczęła się kolejna edycja grand prix Mińska Mazowieckiego w tenisie stołowym.

Sezon przy stołach

Punktualnie o godzinie 10.00 dyrektor MOSiR Robert Smuga po krótkim przemówieniu otworzył rozgrywki tenisowe w sezonie 2015/2016. Na inaugurację do walki przy tenisowych stołach stanęło 26 zawodników w tym 2 zawodniczki. Wzorem lat ubiegłych grają w systemie pucharowym do 2 porażek. Do pierwszego turnieju przystąpiło wielu nowych zawodników i po krótkim losowaniu zaczęli zmagania. Pod nieobecność ubiegłorocznych triumfatorów m.in. Damiana Wróbla i Mateusza Majszyka tym razem najlepsza okazała się, także doskonale znana,Aneta Janisiewicz, na drugim stopniu podium uplasował się debiutant Artur Kasprzyk, trzecie miejsce przypadło znanemu już Zbigniewowi Odalskiemu, natomiast tuż za podium znalazł się Przemysław Jurek. Pierwsze punkty zostały dopisane do klasyfikacji generalnej, a następne zmagania już 12 grudnia na które organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich amatorów małej rakietki. Oczywiście do sali gimnastycznej SP-5.

Numer: 50 (949) 2015   Autor: (łk)