Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zatrzaśnięta w Garczynie

We czwartek 9 listopada chwilę po północy strażacy z OSP Kałuszyn dostali wezwanie do Garczyna Dużego. Miała tam przebywać nieprzytomna kobieta, która wcześniej zatrzasnęła się wtoalecie. Kiedy druhowie przybyli na miejsce, okazało się, że kobieta jest już pod opieką ratowników medycznych.

Autor: (kpp)

Kałuszyn bez akcyzy

Podczas działań prowadzonych na terenie gminy Kałuszyn policjanci zabezpieczyli na prywatnej posesji 1059 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które mogły trafiać do sprzedaży na lokalne rynki.

Autor: (kpp)

Kałuszyn po wybuchu

Trzeciego września 2017 r. przy ul. Mickiewicza w Kałuszynie doszło do groźnego w skutkach wybuchu w komunalnym domu wielorodzinnym. W wybuchu dach nad głową straciły dwie czteroosobowe rodziny. Dzieci z poszkodowanych rodzin uczęszczają do szkoły. Straty materialne są bardzo duże. Praktycznie cały dobytek, jaki posiadały rodziny, został pod gruzami i niewiele dało się uratować.

Autor: (jaz)

Kałuszyn pod kołami

W niedzielę 24 września w Kałuszynie na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia kobiety przez samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Na miejscu działały też służby z policją i strażą pożarną na czele.

Autor: (kpp)

Dzielenie nadziei

Już nie powiatowe, a tylko gminno-parafialne święto plonów w Kałuszynie nie należało do udanych. Nie tylko przez padający kapuśniak i chłód, ale też z powodu pustawej widowni po oficjalnych przemówieniach. Były jednak promyki nadziei w tej nudnej i smutnej pustce dożynkowej...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wybuch w Kałuszynie

W niedzielę 3 września w Kałuszynie przy ul. Mickiewicza doszło do wybuchu gazu. Stało się to około 4.00 nad ranem. W wyniku tego zdarzenia dwa mieszkania w wielorodzinnym, murowanym, parterowym budynku uległy zniszczeniu.

Autor: (kpp)

Ekran w ogniu

Ryczołku doszło do pożaru samochodu osobowego Citroen Berlingo. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy, część ekranu dźwiękochłonnego oraz około 20 m2 trawy na poboczu. Akcja gaśnicza wymagała użycia zarówno wody, jak i piany gaśniczej.

Autor: (kpp)

Poprawczak na skuterze

Policjanci z drogówki zatrzymali w Kałuszynie do kontroli kierującego skuterem, który był poszukiwany w związku z niestawieniem się w wymaganym terminie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Autor: (kpp)

Styki logistyki

To wielka radość, że centrum logistyczne – sztandarowy pomysł na gminę i miasto Kałuszyn Piotra Gójskiego będzie realizowany zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami. Jak podkreśla ówczesny kandydat na burmistrza, to właśnie taka polityka rozwoju zapewni w przyszłości rozwój nie tylko miasta, ale i całej gminy Kałuszyn. Inwestycja ta będzie przynosiła milionowe dochody rocznie do kałuszyńskiego budżetu, jak również zapewni wiele miejsc pracy. To jednak nie wszystko, by rozwój był pełny...

Autor: (art-prom)

Rocznik na dożynki

Właśnie drukuje się 17 zeszyt Rocznika Kałuszyńskiego wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, którego pierwsza prezentacja i sprzedaż tradycyjnie rozpocznie się w czasie DOŻYNEK 3 września 2017 roku w Kałuszynie.

Autor: (jaz)

Nocny skuter

Z terenu jedenej z posesji w Kałuszynie nieznane osoby po zerwaniu zamkniętej blokady kierownicy ukradły skuter. Tej samej nocy policjanci pełniący służbę na terenie Kałuszyna zauważyli dwóch młodzieńców jeżdżących tym skuterem. Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że kierujący pojazdem 16-letni młodzieniec znajdował się w stanie nietrzeźwości (1 promil).

Autor: (kpp)

Druty jak knuty

Gminie Kałuszyn grozi zagłada cywilizacyjna. To przez podwójną linię wysokiego napięcia 400 kV, która podzieli teren na cztery enklawy. Linia zagraża atrakcyjności ekonomiczno-turystycznej miasta i gminy. Zrujnuje szczególne miejsce krajobrazowo-przyrodnicze Wysoczyzny Kałuszyńskiej zwane górą ryczołkowską – wizytówkę miasta Kałuszyn dla wjeżdżających od strony Warszawy – mówią obrończynie ludzi i przyrody. Także ogrodników, których w mieście i pod miastem nie brakuje...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pogoda na suma

Na kałuszyńskim Zalewie Karczunek zorganizowano zawody wędkarskie Sumowisko 2017. Ich głównym celem było oczywiście złowienie jak największego suma. Niestety pomimo wielu starań, zastosowania przeróżnych metod łowienia – czasem bardzo wyrafinowanych – zadanie to okazało się dla wędkarzy zbyt trudne.

Autor: (łk)

Plażowy Karczunek

Nad zalewem Karczunek w Kałuszynie w minionych dniach królowała siatkówka plażowa. Na dwóch równoległych boiskach panowie rozgrywali swoje mecze. Nie przeszkodziło im prażące słońceani deszcz.

Autor: (łk)

Swąd pod prądem

Akcja przeciwko budowie linii wysokiego napięcia w Kałuszynie osiągnęła cel społeczny, ale czy uświadamiający... Działaczki Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej nie zdawały sobie sprawy, że będą ludzie przeciwni ich protestowi. Ba, będą tacy, którzy obrzucą je inwektywami. I to wszystko z powodu prądu...

Autor:

Victoria z kamienia

W ostatnich dniach czerwca na stadionie w Kałuszynie zorganizowano Międzynarodowy Turniej Piłkarski dla dzieci z okazji jubileuszu 70-lecia klubu Victoria Kałuszyn. W szranki stanęło 12 zespołów,  wśród których znalazły się: Pogoń Siedlce, Top 54 Biała Podlaska, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Tajfun Jartypory i Victoria Kałuszyn, a także goście z Białorusi: Sdjuszor Bereza, Polesie Mozyr, Bielkard  Grodno, Slavija Mozyr i Dinamo Minsk.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [16]