Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Znęcany Kałuszyn

W Kałuszynie odnotowano przypadek znęcania się nad zwierzęciem.

Autor: (kpp)

Kałuszyn na debacie

Kolejna debata społeczna w nowej odsłonie została zorganizowana dla mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn. Debatę inaugurującą przygotowano w porozumieniu z władzami samorządowymi. W spotkaniu wzięli też aktywny udział dyrektorzy szkół, radni miejscy, sołtysi i mieszkańcy. Ze strony policji w debacie uczestniczyli komendant powiatowy Sławomir Rogowski i jego zastępca Sebastian Ciastoń. Był też naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Piotr Wojda, komendant komisariatu w Mrozach Leszek Murawski, kierownik posterunku w Kałuszynie Piotr Gaładyk i dzielnicowy Robert Bucholski.

Autor: (kpp)

Chrościce zwierzętom

Uczniowie SP w Chrościcach już po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do obchodów Dni Dobroci dla Zwierząt. 22 listopada wybrali się z wizytą do schroniska w Celestynowie, która była ukoronowaniem kilkutygodniowej akcji zbierania darów.

Autor: (jaz)

Marysin na śmierć

Do tragicznego wypadku doszło w Marysinie koło Kałuszyna. W piątek 10 listopada późnym popołudniem na DK-2 ciężarówka Renault zderzyła się z osobowym autem marki Opel. Tirem podróżował tylko kierowca, natomiast w samochodzie osobowym znajdowały się cztery osoby – siedząca za kierownicą 19-latka oraz 22-latka i dwoje 19-latków. Byli to mieszkańcy powiatu łosickiego i siedleckiego.

Autor: (kpp)

Zatrzaśnięta w Garczynie

We czwartek 9 listopada chwilę po północy strażacy z OSP Kałuszyn dostali wezwanie do Garczyna Dużego. Miała tam przebywać nieprzytomna kobieta, która wcześniej zatrzasnęła się wtoalecie. Kiedy druhowie przybyli na miejsce, okazało się, że kobieta jest już pod opieką ratowników medycznych.

Autor: (kpp)

Kałuszyn bez akcyzy

Podczas działań prowadzonych na terenie gminy Kałuszyn policjanci zabezpieczyli na prywatnej posesji 1059 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które mogły trafiać do sprzedaży na lokalne rynki.

Autor: (kpp)

Kałuszyn po wybuchu

Trzeciego września 2017 r. przy ul. Mickiewicza w Kałuszynie doszło do groźnego w skutkach wybuchu w komunalnym domu wielorodzinnym. W wybuchu dach nad głową straciły dwie czteroosobowe rodziny. Dzieci z poszkodowanych rodzin uczęszczają do szkoły. Straty materialne są bardzo duże. Praktycznie cały dobytek, jaki posiadały rodziny, został pod gruzami i niewiele dało się uratować.

Autor: (jaz)

Kałuszyn pod kołami

W niedzielę 24 września w Kałuszynie na ulicy Warszawskiej doszło do potrącenia kobiety przez samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Na miejscu działały też służby z policją i strażą pożarną na czele.

Autor: (kpp)

Dzielenie nadziei

Już nie powiatowe, a tylko gminno-parafialne święto plonów w Kałuszynie nie należało do udanych. Nie tylko przez padający kapuśniak i chłód, ale też z powodu pustawej widowni po oficjalnych przemówieniach. Były jednak promyki nadziei w tej nudnej i smutnej pustce dożynkowej...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wybuch w Kałuszynie

W niedzielę 3 września w Kałuszynie przy ul. Mickiewicza doszło do wybuchu gazu. Stało się to około 4.00 nad ranem. W wyniku tego zdarzenia dwa mieszkania w wielorodzinnym, murowanym, parterowym budynku uległy zniszczeniu.

Autor: (kpp)

Ekran w ogniu

Ryczołku doszło do pożaru samochodu osobowego Citroen Berlingo. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy, część ekranu dźwiękochłonnego oraz około 20 m2 trawy na poboczu. Akcja gaśnicza wymagała użycia zarówno wody, jak i piany gaśniczej.

Autor: (kpp)

Poprawczak na skuterze

Policjanci z drogówki zatrzymali w Kałuszynie do kontroli kierującego skuterem, który był poszukiwany w związku z niestawieniem się w wymaganym terminie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Autor: (kpp)

Styki logistyki

To wielka radość, że centrum logistyczne – sztandarowy pomysł na gminę i miasto Kałuszyn Piotra Gójskiego będzie realizowany zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami. Jak podkreśla ówczesny kandydat na burmistrza, to właśnie taka polityka rozwoju zapewni w przyszłości rozwój nie tylko miasta, ale i całej gminy Kałuszyn. Inwestycja ta będzie przynosiła milionowe dochody rocznie do kałuszyńskiego budżetu, jak również zapewni wiele miejsc pracy. To jednak nie wszystko, by rozwój był pełny...

Autor: (art-prom)

Rocznik na dożynki

Właśnie drukuje się 17 zeszyt Rocznika Kałuszyńskiego wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kałuszyńskiej, którego pierwsza prezentacja i sprzedaż tradycyjnie rozpocznie się w czasie DOŻYNEK 3 września 2017 roku w Kałuszynie.

Autor: (jaz)

Nocny skuter

Z terenu jedenej z posesji w Kałuszynie nieznane osoby po zerwaniu zamkniętej blokady kierownicy ukradły skuter. Tej samej nocy policjanci pełniący służbę na terenie Kałuszyna zauważyli dwóch młodzieńców jeżdżących tym skuterem. Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że kierujący pojazdem 16-letni młodzieniec znajdował się w stanie nietrzeźwości (1 promil).

Autor: (kpp)

Druty jak knuty

Gminie Kałuszyn grozi zagłada cywilizacyjna. To przez podwójną linię wysokiego napięcia 400 kV, która podzieli teren na cztery enklawy. Linia zagraża atrakcyjności ekonomiczno-turystycznej miasta i gminy. Zrujnuje szczególne miejsce krajobrazowo-przyrodnicze Wysoczyzny Kałuszyńskiej zwane górą ryczołkowską – wizytówkę miasta Kałuszyn dla wjeżdżających od strony Warszawy – mówią obrończynie ludzi i przyrody. Także ogrodników, których w mieście i pod miastem nie brakuje...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [16]