Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Karambol w Koniku

We wtorek 3 lipca DK-2 w Nowym Koniku doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie dziesięć osób.

Autor: (kpp)

Sumy kadencji

Halinowscy radni z głosowania nad absolutorium postanowili urządzić manifest poparcia dla burmistrza Adama Ciszkowskiego i jego ośmioletnich rządów. – Dobrym zwyczajem w tym okresie było to, że trzymaliśmy się razem i głosowaliśmy razem. Teraz też niech tak będzie – zachęcał przewodniczący Marcin Pietrusiński

Autor: Łukasz Kuć

Pijany najazd

W niedzielę 10 czerwca około godziny 11.15 na ul. Warszawskiej w Długiej Szlacheckiej doszło do wypadku. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe – BMW 7 i Ford C-Max. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył Forda.

Autor: (kpp)

Akcje atrakcji

Dokładnie 1 czerwca 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Halinowie zorganizował piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Przez cztery godziny nie tylko dzieci objęte pomocą mogły skorzystać z wielu atrakcji – od malowania twarzy po przeciąganie liny...

Autor: (jaz)

Halinów mixtów

W ZSP w Okuniewie zorganizowano I Międzyszkolny Turniej Siatkówki Mixtów o Puchar Dyrektora ZSP w Okuniewie. Pomysłodawcą zawodów był nowy nauczyciel w-f Michał Parszewski...

Autor: (łk)

Plany na Okuniew

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych związanych z remontem mostu nad rzeką Długą w Okuniewie zorganizowano spotkanie przedstawicieli policji, zarządu dróg wojewódzkich i miejskich oraz przedstawiciela wykonawcy robót. Powodem było wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, mających na celu maksymalne usprawnienie ruchu drogowego oraz weryfikacja oznakowania trasy objazdu w związku z zamknięciem mostu.

Autor: (kpp)

Zagórze asfaltowe

Gmina Halinów rozwija się w sposób zrównoważony, a inwestycje są realizowane i w większych i mniejszych sołectwach – twierdzi burmistrz Ciszkowsk i pokazuje zdjęcie świeżo wykonanej nakładki asfaltowej w Zagórzu, które ludnościowo jest jednym z mniejszych sołectw w gminie. Trasa ta łączy drogę wojewódzką 637 z pierwszymi zabudowaniami Zagórza.

Autor: (jaz)

Dudowy i flagowy

Święto Miasta i Gminy Halinów to już impreza z tradycjami. Jej organizatorzy przyzwyczaili nas już do licznych atrakcji i niespodzianek, które czekają na przybywających. Także w tym roku nie mogło być inaczej, a największą atrakcją nie był – jak się spodziewano – koncert Lady Pank, ale wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką rozdawał uczestnikom święta polskie flagi...

Autor: Łukasz Kuć

Woda niedroga

W gminie Halinów zabrakło wody. Gdy jej dostawę wznowiono do miejscowości Okuniew, Zagórze, Budziska i Michałów. Problem z ciągłą dostawą wody wynikał z awarii dystrybucji wody wewnątrz stacji uzdatniania pomiędzy aeratorem, a pompami drugiego stopnia i filtrami oraz z... bardzo dużego zapotrzebowania na wodę, które od 3 maja wzrosło w ciągu doby trzykrotnie. Awaria została usunięta, ale burmistrz Ciszkowski apeluje o rozsądne gospodarowanie wodą i ograniczenie jej zużycia na cele podlewania ogrodów, terenów zielonych oraz napełniania basenów i stawów.

Autor: (jaz)

Trzy w jeden

W marcu 2018 roku doszło do połączenia trzech jak dotąd oddzielnie działających klubów w jeden – Klub Sportowy Halinów. Była to przełomowa decyzja, która długo dojrzewała, a jej efektem ma być lepsze działanie sportu w całej gminie.

Autor: (łk)

Michałów wraca

W Urzędzie Marszałkowskim znowu konsultowano plan zagospodarowania odpadami. Znowu też burmistrz Ciszkowski wyraził zdecydowany sprzeciw gminy Halinów wobec jakiejkolwiek instalacji odpadowej w Zielonce koło Michałowa.

Autor: (jaz)

Złodziej na imprezie

Wspólne działanie funkcjonariuszy wydziału kryminalnego mińskiej komendy i policjanta z komisariatu policji w Halinowie doprowadziło do ustalenia miejsca, w którym ukrywany był skradziony zegarek. Przedmiot wart ok. 45 tys. zł zaginął wraz z perfumami i dwoma telefonami z domu w gminie Halinów. Stało się to podczas towarzyskiego spotkania, jakie zorganizował jeden z domowników pod nieobecność właściciela domu.

Autor: (kpp)

Spalona kotłownia

W poniedziałek 12 marca około 4.00 na ul. Kwiatowej w Okuniewie doszło do pożaru. Ogniem zajął się murowany, kryty papą bliźniaczy budynek gospodarczy.

Autor: (kpp)

Żale powiatowe

Czy posiedzenie rady miejskiej to dobra okazja do dyskusji na temat spraw powiatu? Takie pytania pojawiły się w Halinowie, kiedy sprawozdanie powiatowych radnych przerodziło się w gwałtowną i długą dyskusję. Dotyczyła ona jednak ściśle lokalnych spraw, więc nikogo nie powinno dziwić, że mieszkańcy woleli wybrać się do Halinowa, a nie jechać na posiedzenie rady powiatu do Mińska...

Autor: Łukasz Kuć

Plany i piece

Bywają takie sesje gminnych rad, kiedy jedno, czasem proste, pytanie, powoduje całą lawinę kolejnych. Właśnie tak zdarzyło się podczas lutowego posiedzenia w Halinowie, gdzie radni i sołtysi podzielili się szeregiem uwag związanych ze sprawami, którymi urząd powinien się zająć...

Autor: Łukasz Kuć

Powrót z kasą

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi z Okuniewa, który dokonał kradzieży kasy fiskalnej ze sklepu spożywczego oraz naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, kiedy wspomniany mężczyzna w sklepie w Okuniewie kupił piwo, a później wyrwał kasę fiskalną, z którą uciekł. Powiadomieni przez personel sklepu funkcjonariusze postanowili urządzić zasadzkę, podejrzewając, że złodziej wróci na miejsce przestępstwa.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [18]