Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Płonąca stodoła

W Chobocie doszło do pożaru drewnianej stodoły. Całe zdarzenie miało miejsce ok. 17.00 w piątek, 30 marca. Strażacy musieli ugasić budynek oraz nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pobliski dom i zabudowania gospodarcze. Akcja się udała, ale stodoła uległa całkowitemu spaleniu. Akcja trwała prawie cztery godziny.

Autor: (kpp)

Pociski na autostradzie

Podczas prac budowlanych nowej autostrady A2 w Brzezinach znaleziono niewybuchy z czasów wojny. W czwartek, 7 marca w godzinach porannych saperzy podjęli działania związane z podjęciem tego znaleziska. W czasie tych prac główna arteria komunikacyjna do Warszawy została zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Wiązownę, drogą wojewódzką 721 i krajową 17. Jak się okazało, saperzy zabezpieczyli i przewieźli w bezpieczne miejsce 8 pocisków artyleryjskich.

Autor: (kpp)

Zgubił i wpadł

W nietypowy sposób wpadł mieszkaniec Halinowa, który w swoim domu ukrywał narkotyki. Kiedy przyszedł do komisariatu, aby zgłosić zagubienie dokumentu, mundurowi zauważyli, że jest on czymś odurzony. Jak się okazało, 23-letni mężczyzna był znany policji, która podejrzewała go o posiadanie narkotyków. Teraz nadarzyła się okazja, by to sprawdzić, ponieważ halinowianin przyznał, że w jego domu znajdują się środki odurzające. Kryminalni postanowili potwierdzić tę informację. I rzeczywiście – w łóżku podejrzanego znaleźli 13 torebek zawierających susz roślinny zielonego koloru. Badania potwierdziły, że jest to marihuana &ndash

Autor: (kpp)

Z siekierą na żonę

Sceny jak z filmu „Lśnienie” Stanleya Kubricka rozegrały się w Halinowie. 32-letni mężczyzna groził swojej żonie i próbował za pomocą siekiery dostać się do zamkniętego domu, niszcząc drzwi i okno. Wezwani na miejsce policjanci zapobiegli tragedii i zatrzymali mężczyznę, który jeszcze próbował uciekać.

Autor: (kpp)

Halinów priorytetów

Dzielnicowi z komisariatu w Halinowie nakreślili najważniejsze kierunki swoich działań na najbliższe półrocze. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gmin Halinów i Dębe Wielkie oraz zwrócenie uwagi na zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Autor: (jaz)

Pod nosem burmistrza

W Halinowie tuż przy siedzibie urzędu miasta GS pali śmieciami i oponami. – A może plastikiem z przeterminowaną żywnością? Ktoś nieumiejętnie pali węglem i tyle. Wystarczy wezwać fachowego kominiarza, który raz dwa zrobiłby porządek z kopcącym kominem – radzą halinowianie.

Autor: (jaz)

Michałów bez śmieci

Nie ma planów lokalizacji wysypiska w Zielonce… Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu mińskiego dowiedzieli się o tym już podczas grudniowego konwentu. Oczywiście od marszałek Ewy Orzełowskiej, która opowiadała o nowym Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego…

Autor: (jaz)

Pienia Niepodległej

Skończył się rocznicowo-niepodległościowy rok 2018, co nie znaczy, że teraz patriotyczna stylistyka zostanie porzucona. Wręcz przeciwnie, o czym można było przekonać się w Długiej Kościelnej, gdzie w ramach energicznego koncertu kolędy i pastorałki zabrzmiały w niepodległościowym wydaniu…  

Autor: Łukasz Kuć

Okuniew z pompami

Miły prezent na gwiazdkę dostali strażacy z Okuniewa. Dzięki dofinansowaniu z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pozyskali nową moto-pompę. To dopełnienie tegorocznych obchodów stulecia jednostki, której jesteśmy i my winni prezent. Fakt, po sierpniowym jubileuszu pokazaliśmy w naszym tygodniku i CsTV niemal wszystkie świąteczne parady, mowy i dekoracje.

Autor: (jaz)

Połączona wigilia

W Halinowie tradycyjną wigilię mieszkańców gminy Halinów połączono z kiermaszem bożonarodzeniowym i konkursem kolęd. Wzięło w nim udział 10 grup wokalnych. W młodszej kategorii zwyciężyła klasa IA z ZSP w Halinowie, a w starszej kategorii klasa 7C z ZSP wspólnie z duetem Urszula Dorosz i Sylwia Tomaszewska. W trakcie konkursu w holu gimnazjum trwał kiermasz z przepięknymi ozdobami i wieńcami świątecznymi.

 

Autor: (jaz)

Siostrzane zgłoszenie

W ostatni dzień listopada, tuż po godzinie 22:00 dyżurny komisariatu policji w Halinowie odebrał nietypowe zgłoszenie. Pracownik wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego przekazał szczątkowe informacje od mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, która twierdziła, że na naszym terenie mieszka jej siostra w podeszłym wieku i pilnie potrzebuje pomocy.

Autor: (kpp)

Komisje z tabletu

Halinowscy radni postanowili podczas pierwszego posiedzenia nowej rady miejskiej nie dokładać sobie pracy, dlatego wybór członków i przewodniczących komisji zostawili sobie na drugą sesję. Wtedy, już w urzędzie miejskim, wrócili do tematu, podjęli także szereg innych uchwał, ale przede wszystkim zmagali się z nowoczesną technologią…  

Autor: Łukasz Kuć

Liczne heroiczne

Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czas czy zły los – mówiła słowami Jana Pawła II do złotych par Iwona Jagiełło. Miała do kogo, bo nie dość, że na jubileusz 50-lecia ślubu przybyło aż 17 par, to salę balową w Zagórzu zapełnili liczni goście. Nie tylko rodziny, bo czas był wyborczy…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Numer z Roverem

Mińscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli czerwonego Range Rovera o wartości ok. 200 tys. złotych, który pochodzi z kradzieży. Pojazd znajdował się na posesji znajdującej się w rejonie działania komisariatu w Halinowie.

Autor: (kpp)

Dębowe talenty

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Halinów tym razem zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszolnym w Cisiu. Obchodom święta nauczycieli nie towarzyszyły inne uroczystości, ale to wcale nie oznacza, że obyło się bez miłych niespodzianek…

Autor: Łukasz Kuć

Seryjne kradzieże

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie gminy Halinów miały miejsce kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych. Łupem sprawców padały pieniądze, biżuteria i sprzęt RTV. Miejscowi policjanci prowadzili intensywne rozpoznanie środowiska przestępczego. Zbierali w tej sprawie wszelkie informacje i analizowali zebrane dowody. Wynikiem tych czynności było ustalenie podejrzewanego – 27-latka z Warszawy. We wspólnej realizacji kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali tego mężczyznę na terenie Wyszkowa.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [20]