Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śmieciowe poprawki

Gmina Dobre musiała wprowadzić delikatne poprawki w systemie gospodarki odpadami. Między radnymi wywiązała się dyskusja. Poszło o zmiany w uchwałach śmieciowych, na które wpływ mają mieszkańcy. Z prawa tego jednak nie skorzystali, a ich interesu bronił przewodniczący RG Ryszard Jan Szczurowski.

Autor: Justyna Kowalczyk

Ruch na pokaz

W niedzielę 7 lipca na terenie boiska gminnego w Dobrem odbył się festyn z dominacją kultury fizycznej. To cykliczna impreza organizowana corocznie w okresie wakacyjnym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

W sukurs zabytkom

Zgromadzenia przyjaciół są różne, ale zazwyczaj stanowią krąg ludzi związanych ideą. Tak jest z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej (TPZD), które w ostatnich latach notuje wzmożone działania w ochronie zabytków. Właśnie uratowali od zniszczenia siódmy zabytkowy nagrobek znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Dobrem, czyli pomnik Konstancji z Ryżków Kaczanowskiej.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

(Nie)chciany bezdotyk

Bezdotykowa myjnia w Dobrem miała być udogodnieniem dla kierowców. Miała... bo po roku działalności właścicielowi cofnięto pozwolenie wodno-prawne, a ten obiekt zamknął. Wszystko przez niedopatrzenia ze strony urzędów i samego właściciela.

Autor: Justyna Kowalczyk

Siłą woli i symboli

W gminie Dobre kultura jest nierozerwalnie związana z oświatą i... parafią. O tej wyjątkowej symbiozie świadczą najważniejsze wydarzenia patriotyczne i... strażackie. Chyba tylko w Dobrem tak sprytnie można połączyć oba święta modlitwą i spektaklem ku czci ojczystych dziejów. Tak znamiennych, że nawet nie wspomniano o kawie czy herbacie, nie mówiąc o czwartkowych obiadach u króla Stasia.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kobiece słodkości

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia
cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w
licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: (jk)

Pamięci poległych

Mieszkańcy gminy Dobre, a zwłaszcza Dropia, co roku pamiętają o żołnierzach poległych w 1831 roku za wiarę i ojczyznę. Pod pomnikiem stojącym na skraju lasu w Makówcu zawsze składają kwiaty i zapalają znicze.

Autor: (jk)

Późno po śmierci

Prałat Zdzisław J. Gniazdowski proboszczuje w Dobrem od niespełna trzech lat. Został tutaj alokowany z Ząbek, by służyć dobrzanom po ks. Franciszku Rutkowskim, który był dobrzańskim proboszczem przez 26 lat. To szmat czasu, ale ludzie się na niego publicznie nie skarżyli. Może dlatego, że nie doszło do śmierci członka rodziny Klukiewiczów...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Najlepsze Dobre

Jest wójtem prawie 6 lat, ale pracował i działał w samorządach od 1990 r. Naturalną koleją rzeczy była próba przejęcia władzy w gminie. Krzysztof Radzio zgadza się, że każdy działacz społeczny czy samorządowiec jest swego rodzaju pozytywnym wariatem. Właśnie od wójta gminy Dobre rozpoczynamy nasz cykl prasowo-telewizyjnych rozmów o meandrach władzy

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dobry futsal

25 listopada na hali sportowej w Dobrem koło Mińska Maz. odbył się II Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Żaków dla dzieci rocznika 2005 i młodszych.

Autor: jaz

Długie medale

Na żaden medal nie pracuje się tak długo, jak za 50 lat pożycia małżeńskiego. To ponad 18 250 nocy i dni – mówiła do złotych jubilatów kierownik USC w Dobrem, a wójt Radzio ze zdumieniem i radością stwierdził, że jeszcze mu trochę do pięćdziesiątki brakuje. To nie jedyne mocne momenty podczas goszczenia jubilatów w sali konferencyjnej urzędu gminy. Przyjechali niemal w komplecie po jedyne w życiu prezydenckie medale...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mistrzowie królówki

Szkoła Podstawowej w Dobrem gościła uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego na  X  Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. W szranki turniejowe stanęło 105 zawodników..

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, a czas trwania jednej partii wynosił 30 minut dla zawodnika.

Autor:

Gadomski nie Rastawicki

Szanowni Państwo, w numerze 19 Tygodnika Co słychać? z dnia 11 maja 2014 r. w artykule pt. Idea po kosztach wymieniono mnie jako gospodarza uroczystości z okazji 3 Maja, które odbywały się 4 maja 2014 r. w remizie OSP w Dobrem.

Autor: Wojciech Rastawicki

Zobacz więcej: [1]      «      8   |   9   |   10   |   11   |   12