Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Stawiają na donosy

Sto tysięcy funkcjonariuszy przy trzydziestu siedmiu milionach obywateli to - zdaniem komendanta Roberta Żebrowskiego – stanowczo za mało. Policja jest skuteczna tylko wtedy, gdy dobrze współpracuje z lokalną społecznością. Jednak kolaboracja obywateli z władzą to temat niezwykle delikatny, szczególnie dla pamiętających czasy PRL, donosów i konfidentów.

Autor: Maria Szcześniak

Spotkanie w Dobrem

Policjanci z mińskiej Komendy organizują kolejną Debatę Społeczną.

Autor: (kpp)

Namiot konopii

Dnia 26 maja policjanci z Dobrego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie marihuany.

Autor: (kpp)

Dobre do ligi

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Laszczki w Dobrem biorą udział w konkursie na kolorowe boiska …czyli szkolnej pierwszej ligi.

Autor: (jaz)

Stodoła w ogniu

W miejscowości Makówiec Mały gm. Dobre zapaliła się drewniana, pokryta eternitem stodoła.

Autor: (kpp)

Jutrzenka wstaje

W A-klasie 21 kolejka rozgrywek przyniosła wiele nieoczekiwanych zwrotów sytuacji. Płomień zremisował jednobramkowo na wyjazdowym spotkaniu z Miedzanką, zaś Nojszewianka rozgromiła zespół Wichra Sadowne, który występował w roli gospodarza. Mecz odbywający się w Łochowie zakończył się wygraną 4:1 piłkarzy z Dobrego. Jednak najwięcej walki o zwycięstwo miało miejsce w Cegłowie, na spotkaniu Jutrzenki z łochowską Liwią

Autor: (rg)

Zakusy na darmowe paliwo

W nocy z 7 na 8 maja policjanci z Komisariatu w Dobrem zatrzymali w Stanisławowie trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży paliwa z baku ciężarówki, 22 letniego Sebastiana W. mieszkańca gminy Dobre oraz 21 i 19 latka z powiatu łukowskiego. Przy zatrzymanych zabezpieczono między innymi plastykowe bańki, pompkę do paliwa, łom, lornetkę i rękawice. Podejrzani dobrowolnie poddali się karze.

Autor: (kpp)

Idea po kosztach

W gminie Dobre kultura jest jak kwiat jednej nocy, ale rozkwita nie w czerwcową Kupałę, a czwartomajowo, łącząc sacrum z całkiem świeckim patriotyzmem osnutym na historii i realiach... strażackich. To nic, że wykorzystuje się do jej celów dzieci i druhów, bo idea jest słuszna, a do tego służąca władzy. Ostatnio nad wyraz oszczędnej...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pożar letniskowego

W piątek 29 kwietnia w miejscowości Wólka Kobylańska, gm. Dobre przy ul. Piaskowej pożar pochłonął w całości drewniany domek letniskowy wraz z wyposażeniem. Akcja gaszenia trwała 2 godziny. Na szczęście nikt nie ucierpiał...

Autor: (kpp)

Wolty strachu

W gminie Dobre może powstać jedna z nielicznych w Polsce farm fotowoltaicznych. Inwestor zgłosił się do gminy o wydanie warunków zabudowy. Formalnie nie ma przeszkód, by instalacja stanęła w wybranej przez niego lokalizacji. Powstanie ponad 2-hektarowej elektrowni słonecznej wzbudza jednak niepokój mieszkańców, zwłaszcza sąsiadów potencjalnej farmy.

Autor: Justyna Kowalczyk

Pokoleniowe rakietki

W niedzielę 16 marca 2014 r. odbyły się mistrzostwa gminy Dobre w tenisie stołowym. Jako współorganizator, dyrektor gimnazjum udostępnił salę sportową wraz z zapleczem, a zaprzyjaźnieni z gminą strażacy wypożyczyli na tę okoliczość stoły do tenisa. Prestiżu imprezie nadała obecnośc samego wójta Krzysztofa Radzia, który występował w roli prowadzącego.

Autor: (rg)

Późni na czasie

Nie jesienią a w karnawale gmina Dobre urządza złotym parom spotkanie, by wręczyć jubilatom medale za 50 lat wspólnoty małżeńskiej. To już wprawdzie następny rok po rocznicy, ale podobno inaczej się nie da, bo prezydent nie podpisze niczego przed czasem. A wiele par pobiera się jesienią lub w Boże Narodzenie...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mistrzowie powiatu

W sobotę, 16 listopada szkoła podstawowa i gimnazjum w Dobrem gościła 127 szachistów z województwa mazowieckiego. Rozegrane zostały dwa międzyszkolne turnieje szachowe – dla szkół podstawowych (A) i ponadgimnazjalnych (B) systemem szwajcarskim, na dystansie sześciu rund po 30 minut na zawodnika oraz Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS.

Autor: (red)

Śmieciowe poprawki

Gmina Dobre musiała wprowadzić delikatne poprawki w systemie gospodarki odpadami. Między radnymi wywiązała się dyskusja. Poszło o zmiany w uchwałach śmieciowych, na które wpływ mają mieszkańcy. Z prawa tego jednak nie skorzystali, a ich interesu bronił przewodniczący RG Ryszard Jan Szczurowski.

Autor: Justyna Kowalczyk

Ruch na pokaz

W niedzielę 7 lipca na terenie boiska gminnego w Dobrem odbył się festyn z dominacją kultury fizycznej. To cykliczna impreza organizowana corocznie w okresie wakacyjnym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

W sukurs zabytkom

Zgromadzenia przyjaciół są różne, ale zazwyczaj stanowią krąg ludzi związanych ideą. Tak jest z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej (TPZD), które w ostatnich latach notuje wzmożone działania w ochronie zabytków. Właśnie uratowali od zniszczenia siódmy zabytkowy nagrobek znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Dobrem, czyli pomnik Konstancji z Ryżków Kaczanowskiej.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [13]