Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pijany na holu

W poniedziałkowy wieczór 29 października policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców. Do zdarzenia doszło w Piasecznie, w gminie Cegłów, dokąd zostali wezwani funkcjonariusze w związku z uszkodzonym pojazdem leżącym w rowie. Na miejscu zastali ciągnik rolniczy, który holował uszkodzone auto.

Autor: (kpp)

Włamywacze w BMW

W ręce policji wpadli dwaj sprawcy kilku włamań do domów. Zostali zatrzymani w Długiej Szlacheckiej, a podczas kontroli srebrnego BMW, którym się poruszali, znaleziono dużą ilość złotej i srebrnej biżuterii oraz elektronikę w postaci aparatu fotograficznego, tabletu i zegarka.

Autor: (kpp)

Miłości bez złości

Tym razem tylko pięć z ośmiu zasłużonych par z gminy Cegłów przybyło po medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Stało się to w środę 10 października br. w klubie Kulturalne Zacisze. Jubilatów udekorował wójt Uchman, a ukwiecał przewodniczący Janicki. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów i upominków od władz i pieśni od artystów i wspomnień samych złotych par…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nietrzeźwa kolizja

Kierujący osobowym Oplem mieszkaniec Cegłowa nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w Cegłowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawnili, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu.

Autor: (kpp)

Dzieci Cegłowa

Już po raz drugi w tym roku w gminie Cegłów nastąpiło uroczyste wręczenie wyprawek dla najmłodszych mieszkańców, czyli 29 dzieci urodzonych w okresie od kwietnia do sierpnia 2018 r. W ten sposób wójt gminy symbolicznie przywitał najmłodszych mieszkańców gminnej społeczności.

Autor: (jaz)

Bezpieczny i widoczny

Na terenie powiatu mińskiego kampania społeczna „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” dotarła już do wielu szkół. Przyszedł czas, aby młodzież z ZS w Cegłowie również zdobyła nowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, policji i siedleckiego WORD wręczyli młodzieży odblaski. Zadaniem każdego ucznia jest przymocowanie ich w widocznym miejscu i noszenie podczas poruszania się po drodze.

Autor: (kpp)

Dąbrówka z Wybrzeżem

Do rozgrywek młodzików przystąpiło 6 drużyn. Młodzi piłkarze wykazali się umiejętnościami nabytymi na treningach, a obecność rodziców zagrzewała do sportowej walki na boiskach. Ostatecznie najlepszą drużyną okazał się UKS Dąbrówka z Mińska. Druga była Watra Mrozy, a trzecie miejsce należało do jednej z ekip gospodarzy, czyli Jutrzenki.

Autor: (łk)

Wieści pod prądem

Pierwsze prace budowlane związane z linią NN 2x400 kV już ruszyły. Teraz przedstawiciele inwestora i wykonawców postanowili publicznie udzielić informacji na temat tego, co będzie działo się dalej. W tym celu pojawili się na sesji rady gminy w Cegłowie, gdzie – co było do przewidzenia – nie spotkali się z pozytywnymi komentarzami...

Autor: Łukasz Kuć

Dekada Zorzy

Cegłowska Zorza dożyła artystycznej dekady. Z tej okazji władze gminy i powiatu dały się zaprosić na urodzinową fetę. O mediach, które ją promowały, szefowa Alina Kaska zapomniała. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym 100 lat dla jubilatek oraz gratulacji i życzeń jeszcze wielu osiągnięć artystycznych.

Autor: (jaz)

Szukają oponiarza

Ustronne miejsca aż korcą do śmiecenia. Zazwyczaj są to zwykłe śmieci domowe, mimo ustawowego odbioru ich z gospodarstw domowych przez wynajętą przez gminę firmę. W cegłowskim Woźbinie było inaczej, bo ktoś wyrzucił na leśny dukt kilkadziesiąt zużytych opon.

Autor: (jaz)

Hala na dobro

Pierwsza w pełni wymiarowa hala w Cegłowie od wtorku 4 września pracuje na dobro władz gminy, dzieci i całej gminy. Otwarcie obejrzało na żywo setki gości. Po celebrze wójt Uchman opowiedział o procesie inwestycyjnym, a dyrektor szkoły rozpoczęła rok szkolny.

Autor: (jaz)

Posiadały nie oddały

Powodów do urządzenia gminnego święta plonów w Posiadałach było kilka, ale zdecydowało otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Z tej okazji miejscowe gospodynie postarały się uwić taki wieniec, by zdobyć nagrodę główną cegłowskiego wójta. Gwiazd części artystycznej też było kilka, ale wszystkie przyćmił występ kapeli Stanisława Ptasińskiego...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Rozkosze z Rososzy

Aura w ostatnią niedzielę sierpnia zepsuła niejedną imprezę plenerową. Tak mogło być również w Rososzy, gdzie trwały doroczne, siódme już Dni Sera. Organizatorzy postanowili jednak na przekór pogodzie nie rezygnować z przygotowanych atrakcji, wśród których prym wiodły oczywiście te związane z kulinariami...

Autor: Łukasz Kuć

Raport bez musu

W związku ze zmianami w ustawie o samorządzie gminnym na wójtów i burmistrzów od przyszłego roku spadnie obowiązek corocznego przedstawiania raportu o stanie gminy. Jednak nie wszędzie jest to nowość. Wójt Latowicza już od dawna ma w zwyczaju przygotowywanie tych danych, a teraz jego śladem poszedł Marcin Uchman z Cegłowa...

Autor: Łukasz Kuć

Raport dzielnicowego

Dzielnicowy gminy Cegłów Mariusz Korporowicz podzielił się z radnymi i sołtysami krótką informacją o stanie bezpieczeństwa w podległym sobie rejonie w 2017 roku. Jak się okazuje, nie różnił się on bardzo od lat poprzednich.

Autor: (łk)

Siódme sery

Gospodarstwo ekologiczne Grajan w Rososzy zaprasza na kolejne dni sera. W tym roku zaczynają już w piątek 24 sierpnia cyklem warsztatów serowarskich na temat produkcji koziego Sera Marszałka.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [26]