CegłówCegłów inwestycji

Niedawna sesja cegłowskiej rady gminy trwała zaledwie 10 minut, lecz dla mieszkańców Cegłowa może okazać się brzemienna w pozytywne skutki. Gmina otrzymała bowiem dofinansowanie na ważną inwestycję drogową, która składa się z kilku elementów…

Widoki poprawy

Cegłów inwestycji / Widoki poprawy

Chodzi o przebudowę ulic Widok, Chabrowej i Rżysko. Jak mówił wójt Marcin Uchman, taka inwestycja dość mocno zmieni jakość komunikacji w tej części Cegłowa. To nie tylko modernizacja wspomnianych dróg, lecz także poprowadzenie ul. Chabrowej przez wykupione działki prywatne, co pozwoli połączyć Widok z Piłsudskiego. Właściciele otrzymają odpowiednie odszkodowania – przeciwko czemu specjalnie nie protestowali, jak objaśniał cegłowski włodarz. Natomiast ul. Rżysko doczeka się parkingowej wyspy na środku, wokół której ruch będzie poprowadzony jednokierunkowo. Poprawi to komfort dojazdu nie tylko do cegłowskiej szkoły, ale też stadionu sportowego. Oprócz tego przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi, czyli ulicami Piłsudskiego i Dobrzyckiego.
Ile to wszystko będzie kosztować? Wójt Uchman ma nadzieję, że mniej niż zabezpieczone na ten cel 3 748 089 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 65%, czyli 2 429 757 zł, zaś na pozyskanie wkładu własnego gmina wzięła kredyt. Jak mówił wójt, gminy nie stać, żeby nie korzystać z takich okazji – nawet jeśli trzeba się dodatkowo zadłużyć. Inwestycja zostanie rozpoczęta i ukończona w przyszłym roku.

Numer: 45/46 (1205/1206) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *