Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ogień za galerią

W środę 6 czerwca z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru za budynkiem centrum handlowego w Stojadłach. Wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz budynku zostały ewakuowane przez pracowników galerii przed przybyciem straży pożarnej.

Autor: (kpp)

Na poły – anioły

Czwarty piknik rodzinny w Stojadłach był różny od wcześniejszych. Nie mogło być inaczej z hasłem KOCHAM CIĘ POLSKO, czyli bezpośrednio nawiązującym do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a co się z tym łączy – do patriotyzmu, poczucia wspólnoty oraz radości z faktu, że żyjemy w naszej ojczyźnie

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Przedszkola zaśpiewały

Do przedszkola w Stojadłach zawitali liczni goście. Wszyscy roześmiani, pięknie wystrojeni i z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach.

Autor: (jaz)

Loty na miarę

Zanim nad powiatem mińskim rozszalały się burzowe nawałnice w Janowie miłośnicy samolotów, wojska i piknikowej zabawy wzięli udział w corocznym dniu otwartym na lotnisku. Tym razem  odwiedzający mieli nieco bliżej niż zwykle, ale bez możliwości wprowadzania rowerów na płytę...

Autor: Łukasz Kuć

Królewska wygrana

Piłkarki Tygrysa Huta Mińska są coraz bliżej zwycięstwa w grupie mazowieckiej III ligi. Przybliżył ich do tego celu dobry występ w meczu na szczycie. Liderki z Huty podejmowały w nim drużynę, zajmującą drugą lokatę w lidze, czyli Królewskich Płock.

Autor: (łk)

Marianka bobrów

Bobrów u nas pod dostatkiem, więc coraz częściej widzimy nad rzekami powalone lub podgryzione drzewa. Ostatnio bobry postanowiły pomóc właścicielom zalewu w Mariance i przygotowały drzewo na tamę zatrzymującą wodę w akwenie.

Autor: (jaz)

Ukrainiec bez akcyzy

Pod koniec marca mundurowi przypadkiem ujawnili mężczyznę, który przewoził papierosy bez akcyzy. Stało się to w Brzózem, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego Peugeota 406, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zainteresowali się przewożonymi w aucie bagażami. Były to dużych rozmiarów plastikowe torby, które postanowili sprawdzić. Okazało się, że było tam 1700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda szybko została zabezpieczona, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Był nim 48-letni obywatel Ukrainy.

Autor: (kpp)

Miny Karoliny

Leżąca tuż obok miasta Kolonia Karolina nie ma szczęścia do inwestycji. Przez wiele lat nie można do niej ani bezpiecznie dojechać, ani przez nią przejechać. Kiedy już się wydawało, że po modernizacji ulicy Żołnierskiej szybko dojdzie do wykostkowania kolejnych poprzecznych dróg, radni obcięli niemal wszystkie fundusze. Do tego nie zatwierdzili modernizacji dojazdowej ulicy Żwirowej, a miasto wypięło się na ulicę Huberta...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Utargował na śmieciach

Z końcem marca wygasła dotychczasowa umowa na odbiór odpadów z mińskiej gminy z MPK w Ostrołęce. Trzeba było ogłosić nowy przetarg. Po otwarciu ofert okazało się, że proponowana cena dla mieszkańca drastycznie rośnie do 12 zł. – Na to nie mogliśmy pozwolić. Przeprowadziliśmy rozmowy z firmami odbierającymi odpady, by tak dostosować warunki przetargu, żeby by cena dla mieszkańców była jak najniższa, bez obniżania jakości obsługi – relacjonuje wójt Piechoski.

Autor: (jaz)

Mądre podmińskie

W olimpiadzie wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości rywalizowało 29 gospodyń z terenu gminy Mińsk Mazowiecki. Musiały się wykazać znajomością wielu dziedzin – prowadzenia gospodarstwa domowego, gotowania, przedsiębiorczości, wiedzy o unii europejskiej, a nawet ogrodnictwa. Na duże uznanie zasługuje wiedza uczestniczek olimpiady w wielu różnych obszarach.

Autor: (jaz)

Planszowe Marki

W Szkole Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce zebrało się liczne grono zawodników i sympatyków warcabów. Rywalizowali oni w ramach III turnieju z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018...

Autor: (łk)

Uderzył w bok

W sobotę 17 marca o godzinie 12:41 do komendy powiatowej PSP wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Mazowieckiej w Starej Niedziałce.

Autor: (kpp)

Radna sołtyską

Podmiński Arynów ma nowego sołtysa, a właściwie sołtyskę. W poniedziałek doszło tam do wyborów uzupełniających i zwyciężyła w nich Marzanna Kucińska, która pełni również funkcję radnej. Serdecznie gratulujemy... to wspaniały wybór – cieszyła się na fb przewodnicząca rady Jolanta Bąk.

Autor: (jaz)

Tuba wójta?

Biuletyn informacyjny mińskiej gminy, który powinien być przekazem informacji opisującym prawdziwe fakty stał się zafałszowanym głosem wójta! Za nasze publiczne pieniądze włodarz urządził sobie prywatną broszurę wyborczą. Chyba w żadnej z gmin w naszym kraju nie ma miejsca absurd aby w gminnym biuletynie było tyle przekolorowanych i nieprawdziwych informacji w celu wyniesienia włodarza na kolejną kadencję! Niedopuszczalnym faktem jest również oczernianie w nim Radnych z gminy i ciągłe ich obwinianie. Chcecie sponsorować wójtowi kampanię? – czytamy w poście Gmina Mińsk Mazowiecki nasza mała Ojczyzna.

Autor: (jaz)

Wzdęcia cięcia

Po budżetowej rewolucji gminnej opozycji, która obcięła wydatki na prawie 6 milionów, radni najpierw oniemieli. Cięcia tak zaszumiały im w głowach, że stracili impet perswazyjny. Tym bardziej, że przewodnicząca biła w wójtów stwierdzeniami wprost w podbrzusze. Gdy publika wreszcie ocknęła się z amoku, dyskusji nie było końca. Niektórzy tłumaczyli łagodnie, inni z ironią, ale większość tak się zadęła, że trzeba było uciąć także dyskusję...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wymiary kary

Wójt Piechoski ma szczęście do radnych, którzy nie chcą, by się przepracowywał. Na koniec drugiej kadencji wyda więc o prawie sześć milionów mniej, by nie zadłużać gminy o kolejne 15 milionów.  Skąd taka opiekuńczość opozycji? Są głosy, że to raczej figlarna kara niż nagroda, bo obcięte fundusze stawiają władze w inwestycyjnym rozkroku. Mało kto się tylko spodziewał, że rozdającym budżetowe karty stanie się niedawny sojusznik wójta, radny Jerzy Nowak...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [33]