Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Talie batalii

Samoloty, czołgi, armaty, kawaleria i piechota. Do tego strzały, wybuchy, pożary i miarowy głos spikera. Gdyby nie on, wrażenie sierpniowego pola bitwy o Nowomińsk byłoby nie tylko pełniejsze, ale i groźniejsze. Sentencje historyczne sprzed 98 lat znacznie uspokajały, ale i tak było się czego bać. Wbrew pozorom dzieci nie płakały i nie uciekały... Może to objaw komputerowych gier wojennych, a może coraz bardziej dojmującej znieczulicy...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Żniwne dziwy

W czasie dożynkowym wszyscy mówią, a nawet doceniają trud rolnika. Jakiż to trud w erze kombajnów i pras do słomy – ironizują starsi rolnicy, przypominając wcale nie tak dawne czasy. Wtedy dzieci podawały snopki, trochę starsi odbierali, a dorośli puszczali do maszyny.

Autor: (jaz)

Podmińskie podróby

Wielotygodniowa praca mundurowych przyniosła efekt w postaci zatrzymania na gorącym uczynku trzech osób, które handlowały podrabianą odzieżą. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy od kilku tygodni rozpracowywali firmę, która w internecie handlowała podrabianą odzieżą i kosmetykami.

Autor: (kpp)

Okręgi ze wstęgi

Sąd odrzucił skargę mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki dotyczącą okręgów wyborczych wyznaczonych przez Komisarza Wyborczego w Siedlcach. W odwołaniu tym przez tylko jeden dzień zebrano 350 podpisów niezadowolonych wyborców. Głównym argumentem w odwołaniu była duża rozbieżność w liczbie mieszkańców pomiędzy okręgami oraz fakt, że podział ten burzy historyczne granice. Niestety takie argumenty nie przekonały PKW ani Sądu Administracyjnego.

Autor: (jaz)

Szpital pytań

Ochrona zdrowia w powiecie martwi przede wszystkim radnych opozycyjnych. To oni – mimo składanego przez dyrekcję sprawozdania z działalności – pytali o sprawy personalne i finansowe. Odpowiadał starosta i tymczasowy dyrektor, ale nie wszystkim ich wynurzenia dały satysfakcję. Może dlatego, że poruszone problemy wymagają kłopotliwych decyzji…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dziura przewozowa

Przewoźnik Mobilis w niechlubny sposób pożegnał się z komunikacyjną obsługą powiatu mińskiego, a zachowanie lokalnych władz w tej sprawie także pozostawia wiele do życzenia. Tak w sposób oględny można streścić powszechny pogląd mieszkańców, którzy z dnia na dzień, bez uprzedzenia stracili możliwość dojazdu do pracy czy lekarza...

Autor: Łukasz Kuć

Mobilis oszukał...

W marcu wszyscy otrzymali oficjalną informację od PKS Mińsk Mazowiecki, że dotychczasowe przewozy będą realizowane do końca czerwca 2018 r. Okazało się to oszustwem, bo kierowcy poszli na urlopy i Mobilis skończył przewozy już w sobotę 23 czerwca.

Autor: (jaz)

Sumy do dumy

Stypendia naukowe dla uczniów to już prawie standard w wielu samorządach. W mińskiej gminie poświęca się im część przedwakacyjnej sesji rady, by nadać wręczeniom uroczysty charakter. W tym roku pierwszy raz nagrodzono także najlepszych sportowców...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kluki pożarowe

We wtorek 19 czerwca wczesnym popołudniem w Klukach doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Kiedy na miejsce przybyła straż pożarna, dom był już cały w ogniu, a zagrożone pozostawały sąsiednie zabudowania. Strażacy zdołali zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia, ale budynek mieszkalny uległ całkowitemu spaleniu.

Autor: (kpp)

Tygrysice z awansem

Ciężko pracowały na ten sukces i wreszcie się udało – piłkarki Tygrysa Huta Mińska awansowały do II ligi. Sezon zakończyły efektownym zwycięstwem 8:0 na własnym stadionie, na którym zgromadziła się spora grupa kibiców. Ostatnim rywalem Tygrysa był Żbik Nasielsk, który do Huty Mińskiej przyjechał w 10-osobowym składzie. Wszystko zapowiadało więc, że gospodynie poradzą sobie bez większych problemów.

Autor: (łk)

Promile i marihuana

Mińscy policjanci zatrzymali w Stojadłach kierującego pod wpływem alkoholu. Jednak kontrola drogowa na ul. Warszawskiej, podczas której sprawdzili mieszkańca mińskiej gminy – kierowcę Nissana, wykazała także coś więcej.

Autor: (kpp)

Ogień za galerią

W środę 6 czerwca z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru za budynkiem centrum handlowego w Stojadłach. Wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz budynku zostały ewakuowane przez pracowników galerii przed przybyciem straży pożarnej.

Autor: (kpp)

Na poły – anioły

Czwarty piknik rodzinny w Stojadłach był różny od wcześniejszych. Nie mogło być inaczej z hasłem KOCHAM CIĘ POLSKO, czyli bezpośrednio nawiązującym do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a co się z tym łączy – do patriotyzmu, poczucia wspólnoty oraz radości z faktu, że żyjemy w naszej ojczyźnie

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Przedszkola zaśpiewały

Do przedszkola w Stojadłach zawitali liczni goście. Wszyscy roześmiani, pięknie wystrojeni i z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach.

Autor: (jaz)

Loty na miarę

Zanim nad powiatem mińskim rozszalały się burzowe nawałnice w Janowie miłośnicy samolotów, wojska i piknikowej zabawy wzięli udział w corocznym dniu otwartym na lotnisku. Tym razem  odwiedzający mieli nieco bliżej niż zwykle, ale bez możliwości wprowadzania rowerów na płytę...

Autor: Łukasz Kuć

Królewska wygrana

Piłkarki Tygrysa Huta Mińska są coraz bliżej zwycięstwa w grupie mazowieckiej III ligi. Przybliżył ich do tego celu dobry występ w meczu na szczycie. Liderki z Huty podejmowały w nim drużynę, zajmującą drugą lokatę w lidze, czyli Królewskich Płock.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [34]