Gmina Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

Mińscy wywiadowcy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli jeden z marketów budowlanych w Stojadłach. Łupem złodziei padły drabiny, które przestępcy próbowali w nocy wywieźć busem. Zostali jednak zauważeni przez mundurowych, którzy patrolowali okolice Stojadeł.

Wypad po drabiny

KPP - Kronika policyjna

Gdy policjanci zbliżyli się do jadącego z dużą prędkością samochodu, zauważyli, że drzwi od bagażnika są otwarte, a w środku znajdują się wspomniane drabiny. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Mińszczanie w wieku 36 i 53 lat oraz 45-letni mieszkaniec gminy Dębe Wielkie nie potrafili racjonalnie wyjaśnić celu nocnej podróży z drabinami, które były fabrycznie zapakowane i miały firmowe etykiety. Jak się później okazało, mężczyźni przerzucili pięć drabin przez ogrodzenie sklepu, załadowali je do busa i szybko odjechali. Wtedy natrafili na policjantów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży. Dwóch podejrzanych przyznało się i poddało dobrowolnie karze, natomiast jeden będzie odpowiadał przed sądem. Co ciekawe, zostali też ukarani mandatami karnymi po 500 zł za opuszczenie miejsca zamieszkania w czasie epidemii. O wszystkim został też powiadomiony sanepid, który również może wyciągnąć konsekwencję od złodziei.

Numer: 16/18 (1176/1178) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *