Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Garażowy włam

Policjanci zatrzymali 21-letniego mińszczanina podejrzewanego o włamanie do garażu na terenie posesji w mińskiej gminie. Do przestępstwa doszło na początku października, kiedy skradziono elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Policjanci rozpoczęli dochodzenie i przed kilkoma dniami wreszcie ustalili, że jednym z podejrzewanych może być wspomniany wcześniej mężczyzna.

Autor: (kpp)

Kładki na podatki

W mińskiej gminie nie doszło do zmiany władzy, a wręcz do utrwalenia dotychczasowych rządów, więc druga sesja była stricte robocza. Zdominowało ją sprawozdanie wójta, podatki na 2019 rok i zmiany w budżecie… No i ślubowanie Elżbiety Roguskiej, która stała się po nim pełnoprawną radną…  

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Władza nie przeszkadza

Niewiele wskazywało, że wójt Piechoski nie tylko zdecydowanie wygra wybory, ale też wprowadzi ze swego komitetu aż 10 radnych. Co takiego aż tak zaszkodziło konkurencji, że Jolanta Bąk nie tylko z kretesem przegrała, ale też pociągnęła za sobą wielu wartościowych społeczników… Tajemnicę znał sam Janusz Piechoski i ujawnił ją już podczas pierwszej sesji rady gminy…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Znieważył za grzywnę

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę, który nie chciał tak łatwo dać się złapać. Stało się to 23 listopada, gdy mundurowi udali się do jednego z domów na terenie mińskiej gminy, aby zrealizować nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego.

Autor: (kpp)

Pierwsi seniorzy

Wójt Piechoski relacjonuje pierwsze w dziejach gminy spotkanie integracyjno- profilaktyczne seniorów. Miało miejsce w sobotę 24 listopada w świetlicy w Barczącej, a zorganizował je Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Ignacowa pod patronatem wójta i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autor: (jaz)

Potrącony w wózku

Na parkingu przy centrum handlowym w Stojadłach doszło do potrącenia pieszego. Kierujący Volkswagenem mieszkaniec gminy Dębe Wielkie uderzył w prowadzony przez pieszego wózek, w którym przebywał dwuletni chłopczyk.

Autor: (kpp)

Szyki na dziki

Na koniec kadencji mińska rada gminy jednogłośnie przegłosowała uchwałę przygotowaną przez wójta Piechoskiego w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom zagrożonym rosnącą populacją dzików w terenach zabudowanych.

 

Autor: (jaz)

Nieletni skuter

Kilkanaście dni temu policjanci zostali poinformowani, że nieznany sprawca dokonał kradzieży skutera Peugeot, wyprowadzając go spod altany z jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki. Monitoring wskazywał, że sprawcy byli osobami młodymi. W sprawę włączyli się funkcjonariusze z zespołu nieletnich.

Autor: (kpp)

Osiedli repatriantów

W nowym bloku komunalnym zamieszkają repatrianci ze Wschodu. Taką uchwałę intencyjną na wniosek wójta Piechoskiego podjęli podmińscy radni. Nikt nie był przeciwny, gdy wójt twierdził, że jesteśmy to winni potomkom naszych rodaków, którzy bez swojej winy znaleźli się tak daleko od ojczyzny.

Autor: (jaz)

Mistrzowskie Stojadła

W Stojadłach Akademia Sztuk Walki zorganizowała VI Mistrzostwa Mazowsza w Sztukach Walki. W zawodach wzięło udział prawie 90 zawodników z siedmiu klubów z Mazowsza. Turniej prowadzony był profesjonalnie, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom…

Autor: (łk)

Rysy na urnach

Dla tych, którzy uważnie obserwują lokalną scenę polityczną, wyniki wyborów samorządowych nie mogły być zaskoczeniem. W większości przypadków pozostaje status quo. Dziwić może jedynie skala zwycięstw i porażek niektórych kandydatów, a także składy personalne gminnych i miejskich rad…

Autor: Łukasz Kuć

Stulatka z Żukowa

Kolejna stulatka powiatu mińskiego pochodzi z podmińskiego Żukowa i nazywa się Marianna Lewandowska. Goście z gminy i KRUS zastali ją w dobrym zdrowiu. Ba, z uśmiechem opowiadała im o radosnych i trudnych momentach swego życia. I tak bardzo nie lubi liczby 100, co udowodniła zdejmując ukradkiem z pysznego tortu jedno zero.

Autor: (jaz)

Trupy na łupy

Otrzymałem informację o podjęciu czynności wyjaśniających przez Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim w/s umorzenia podatków przedsiębiorcom oraz postępowań przetargowych prowadzonych przez Urząd w ostatnich latach – napisał wójt Janusz Piechoski, pytając czy było to zainicjowane przez uczestników kampanii wyborczej i czy nie są to działania próbujące zdyskredytować go w oczach mieszkańców tuż przed ciszą wyborczą…

Autor:

Przewodnik błędów

Niedawno ukazał się przewodnik po Gminie Mińsk Mazowiecki. Jak pisze na  wstępie wójt Antoni J. Piechoski, ma on służyć celom promocyjnym i marketingowym. Jednak taka promocja może być przeciwskuteczna, bo broszura wydana jest tak niechlujnie i zawiera tak dużo błędów, że ewentualny czytelnik pozna skrzywiony obraz mińskiej gminy.

Autor: (łk)

Gierki elekcyjne

Kampania wyborcza wreszcie ruszyła pełną parą. Na każdym kroku natknąć się można na plakaty zachwalające kandydatów na radnych, wójtów czy burmistrzów. W powiecie mińskim zbliżające się wybory będą wyjątkowe, bo aż trzech kandydatów na wójtów lub burmistrzów zrezygnowało z ubiegania się o reelekcję, a aż czterech ma zapewnione utrzymanie stanowiska...

Autor: Łukasz Kuć

Janów inwestuje

Przy Szkole Podstawowej w Janowie otwarto nowy plac zabaw. Właściwie dzięki rodzicom, którzy przez 11 sobót zbierali się, by zapewnić wkład własny do inicjatywy lokalnej. Zbudowali m.in. 140 mb chodnika i przerzucili 180 ton piachu. W tym roku szkolnym szkoła wzbogaciła się także o boiska ze sztuczną nawierzchnią, piłkarskie i wielofunkcyjne wraz z bieżnią.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [33]