17°C
5°C
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Szmal za stal• Na Boże Narodzenie i 2025 rok• Sieje nadzieje• Łasy na trasy• Wiekowa odnowa• Mierzy w rycerzy
KUP SUBSKRYPCJĘ
Wielu z nas nosi się z zamiarem zbycia nieruchomości lub też zastanawia się nad zakupem czegoś nowego. W przypadku nabycia z rynku pierwotnego sprawa nie jest taka prosta. Często kupujemy coś, co w rzeczywistości jeszcze nie istnieje. Nie mamy pewności, jaki będzie efekt realizowanych inwestycji i czy nasze oczekiwania zostaną spełnione. …
Tradycyjnie pod koniec maja odbędzie się w Mrozach jubileuszowy X Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych – największa tego typu oświatowa konferencja w kraju.
W sobotę i niedzielę 7-8 maja w sali kameralnej i pod mińskim pałacem odbędzie się X Mazowiecki Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Muzyka Końca Lata po 4 latach od wydania swojej ostatniej płyty „2:1 dla dziewczyn” dopisuje trzecią część do historii miłości i samotności na polskiej prowincji. Album nosi tytuł „PKP Anielina”.
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Michał Góras uczestniczy w projekcie „Akademia Służby Publicznej” organizowanym przez Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Jozefa Tischnera w Krakowie.
Czym jest sztuka? Czy łatwo odróżnić dzieło sztuki od kiczu? Z jakimi trudnościami boryka się współczesny artysta?
W Sulejówku odsłonięto Rondo Jana Pawła II. Rondo znajduje się w geograficznym centrum miasta, na styku jurysdykcji dwóch parafii, u zbiegu ulic Dworcowej, Dzielnej, Przejazd i Kolejowej.
Nie tak dawno w Mińsku Mazowieckim rozebrana została stalowa kładka nad torami kolejowymi, gdyż z wielką pompą, oddano do użytku podziemne przejście, z pochylnią i windami dla osób niepełnosprawnych będąca wówczas chlubą miasta.
Nie ma takiego roku, żeby policjanci z Mińska Mazowieckiego i całego powiatu mińskiego nie spotkali się na symbolicznym spotkaniu wielkanocnym.
Kiedy z ambony płynęły do parafian apele proboszcza o pomoc w ujęciu złodzieja, policjanci próbowali zdobyć informacje, które mogły doprowadzić ich do szabrownika. Chodziło o kradzież rynien z kościoła przy ulicy Mariańskiej w Sulejówku.
Wielkanocną niedzielę i poniedziałek statystyczny Polak spędził w dużej mierze przed telewizorem – każdego dnia przeznaczył na ten cel średnio 4 godziny 14 minut.
Władze Halinowa zapraszają do wzięcia w tegorocznych obchodach święta Halinnowa, które po raz pierwszy potrwa cztery dni i odbędzie się na terenie całej gminy.
Sobota pracująca i wydłużone godziny pracy w ostatnim tygodniu kwietnia w Urzędzie Skarbowym w Mińsku Mazowieckim to dwie główne informacje dotyczące podatników.
Podczas spotkania w Cegłowie Małgorzata Gutowska-Adamczyk uchyliła nieco tajniki swojego warsztatu. – Praca pisarza nie polega na siedzeniu przed maszyną do pisania czy laptopem.
Wśród wielu spraw bezpieczeństwa w miejsko-wiejskiej gminie Kałuszyn na sesji 30 marca znalazło się i miejsce dla problemu przyznawania stypendium.
Wadowice mają swoje kremówki, a stolica „zygmuntówki”. Również Mińsk Mazowiecki chce mieć swoje ciastko, bo jak przystało urodzinowe obchody musi być coś słodkiego.