Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kałuszyńscy stypendyści

Jak co roku burmistrz Marian Soszyński nagradza uczniów z gminnych szkół, osiągających najlepsze wyniki w nauce.

Autor: (jk)

Drogowe zatargi

W tłusty czwartek radni gminy Siennica postanowili rozprawić się z gminnym budżetem, który zwiastuje rok chudy. Planowane wydatki w wysokości ponad 24,7 mln złotych przewyższają dochody o blisko 2,3 mln, co trzeba będzie pokryć z pożyczek i wolnych środków. Na listę najważniejszych wydatków wpisały się gminne drogi i to ich budowa wzbudziła w radzie wiele emocji.

Autor: (jk)

Pamięci poległych

Mieszkańcy gminy Dobre, a zwłaszcza Dropia, co roku pamiętają o żołnierzach poległych w 1831 roku za wiarę i ojczyznę. Pod pomnikiem stojącym na skraju lasu w Makówcu zawsze składają kwiaty i zapalają znicze.

Autor: (jk)

Pomogą pokrzywdzonym

W poniedziałek, 25 lutego, ruszył „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” organizowany przez resort sprawiedliwości. Policjanci z mińskiej komendy kolejny rok z rzędu aktywnie włączają się w tę ogólnopolską akcję.

Autor: (jk)

Okładki 2012 roku

Jak co roku, na naszej stronie internetowej
głosować można na najlepszą okładkę ubiegłego
roku. W 2012 r. internauci za najładniejszą
uznali tę z 9 grudnia (nr 49/792).

Autor: (jk)

Andrus w Cegłowie

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz i artysta kabaretowy po raz kolejny zawita do Cegłowa.

Autor: (jk)

Wybchowy erotyzm

W Mrozach zakochani swoją ostoję miłości znaleźli w Gminnym Centrum Kultury, które w tym roku rozciągnęło Walentynki z jednego do czterech dni. Rozpoczęli filmowo, serwując parom z całego powiatu najnowsze hity kinowe, by w niedzielę 17 lutego zakończyć święto zakochanych prawdziwym wybuchem erotyzmu – oczywiście w wersji teatralnej.

Autor: (jk)

Deklaracja z krwią

Chętnych do oddawania krwi w powiecie mińskim jest całkiem sporo. Niewielu jednak wie, że oddając krew, może również złożyć deklarację dawcy szpiku, który jest równie potrzebny. Złożenie tego pisemnego oświadczenia zobowiąże składającego do oddania szpiku, gdy tylko potwierdzona zostanie zgodność genetyczna.

Autor: (jk)

Pierwsza z Mieni

To już druga edycja konkursu, w którym wójt Marcin Uchman pierwszemu narodzonemu w nowym roku dziecku funduje wózek. Wszystko w ramach polityki prorodzinnej, która zachęcić ma mieszkańców do większego dbania o słabą niestety demografię.

Autor: (jk)

Fenix z Dąbrówką

W weekend 26 i 27 stycznia Latowicz stał się gminną stolicą piłki halowej. To właśnie wtedy odbył się turniej o puchar wójta, a pod patronatem samego marszałka województwa mazowieckiego. Sam patron na zawody nie przybył, wysyłając w zastępstwo Ewę Orzełowską z zarządu. Zawodnikom to jednak nie przeszkadzało, bo tego dni liczyła się tylko sportowa rywalizacja.

Autor: (jk)

Wsparli orkiestrę

W tegorocznym finale WOŚP w Siennicy uczestniczyli nie tylko sienniczanie. Do kwestowego sukcesu przyczynili się również uczniowie Zespołu Szkół w Wielgolesie pod opieką Marzanny Brauły i przy wsparciu dyrektorki Romy Piłatkowskiej. Swój udział mieli też uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy wraz z Marzanną Zgódką wspierani przez dyrektorkę Elżbietę Goździk.

Autor: (jk)

Rosyjskie święta

Kilkanaście dni po chrześcijańskim Bożym Narodzeniu swoje święta obchodzą Rosjanie. Ich Narodzenie Jezusa różni się od naszego nie tylko terminem, ale również obrzędami, o których na początku stycznia opowiadano w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na pomysł tego nietypowego spotkania kultur wpadła Julia Tatarnikowa-Mendyk – mieszkająca w Mińsku Rosjanka. Wsparł ją Rosyjski Ośrodek nauki i Kultury i oczywiście MBP.

 

Autor: (jk)

Pinokio w MDK

W sobotę 5 stycznia na najmłodszych mińszczan czekał kolejny spektakl. Tym razem była to opowieść o chłopcu z drewna zwanym Pinokiem.

Autor: (jk)

Aktywni czytelnicy

Gminna Biblioteka w Cegłowie opublikowała listę najbardziej aktywnych czytelników w 2012 roku. Wśród dorosłych średnia wypożyczeń wyniosła 200 książek, a progi biblioteki najczęściej przekraczały panie – Ewa Kaska, Mirosława Mroszczyk, Karina Pustoła, Krystyna Skorys i Halina Wardecka.

Autor: (jk)

Album tajemnic

Gmina Jakubów atrakcyjna inwestycyjnie, turystycznie, przyjazna swoim  mieszkańcom - to pierwszy album odkrywający piękno jakubowskiej gminy i jedyny zawierający unikalne informacje dotyczące tego terenu. Wydała go firma FOTOPIA – Diany i Przemysława Piątkowskich na zlecenie Urzędu Gminy Jakubów. Wydanie dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Autor: (jk)

Nowosielski kapitanem

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Siennica por. Zbigniewa Nowosielskiego uroczyście
mianowano na kapitana.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [6]