CegłówW Mieni

To już druga edycja konkursu, w którym wójt Marcin Uchman pierwszemu narodzonemu w nowym roku dziecku funduje wózek. Wszystko w ramach polityki prorodzinnej, która zachęcić ma mieszkańców do większego dbania o słabą niestety demografię.

Pierwsza z Mieni

W Mieni / Pierwsza z Mieni

Aktualnie w gminie mieszka 6100 osób. Liczba narodzin wzrosła i – nie wiadomo czy to za sprawą konkursu– dzieci rodzą się głównie pod koniec starego i na początku nowego roku. W statystykach narodzin przoduje natomiast Mienia. Tak było rok temu, gdy pierwszy wózek z rąk wójta Uchmana odbierali mienianie Agnieszka i Tomasz Borytowie, przekazując go swojej córeczce. Drugą edycję konkursu także wygrała rodzina z Mieni, którym również urodziła się córka. Nie dziwią więc uwagi wójta, że za 18 lat to właśnie do tej niewielkiej miejscowości zjeżdżać będą gminni kawalerowie.

Jako pierwsza w 2013 roku urodziła się Sandra Mikos. To pierwsze dziecko Angeliki i Sławomira. Dziewczynka przyszła na świat 4 stycznia o godz. 18.15, ważąc 3200 g i mierząc 52 cm. W jej wychowaniu pomaga babcia, której nie zabrakło również podczas wizyty wójta. Tym razem zamiast wózka przywiózł on jednak kompletną wyprawkę dla niemowlęcia, gdyż Sandra swój wózek już ma. Złożył również gratulacje szczęśliwej mamie i życzył, by pierwsza w tym roku cegłowianka rosła zdrowa.

Czas na kolejną edycje konkursu. Za rok dowiemy się, gdzie pojedzie kolejny wózek od Urzędu Gminy Cegłów…

Numer: 6 (801) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *