LatowiczHalówka w Latowiczu

W weekend 26 i 27 stycznia Latowicz stał się gminną stolicą piłki halowej. To właśnie wtedy odbył się turniej o puchar wójta, a pod patronatem samego marszałka województwa mazowieckiego. Sam patron na zawody nie przybył, wysyłając w zastępstwo Ewę Orzełowską z zarządu. Zawodnikom to jednak nie przeszkadzało, bo tego dni liczyła się tylko sportowa rywalizacja.

Fenix z Dąbrówką

Halówka w Latowiczu / Fenix z Dąbrówką

Do turnieju w sobotę, 26 stycznia, przystąpiło 12 zespołów z rocznika 2000. Najlepszą drużyną okazała się Dąbrówka 2000 MMz, która pokonała w finale UKS Błysk Wielgolas I. Mecz o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy drużynami Promyk Sobolew a UKS Błysk Wielgolas II. Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszli zawodnicy Promyka. Najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Jarząbka z Błysku I, za zawodnikiem – jego drużynowy kolega Hubert Oszkiel. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się Mateusz Grudziński z Dąbrówki, a najbardziej sportowym zachowaniem wykazała się Wektra Dziewule.

Dla najlepszych drużyn oraz zawodników przygotowano nagrody ufundowane przez marszałka oraz wójta. Wręczał je sam fundator – Bogdan Świątek-Górski w towarzystwie Ewy Orzełowskiej, która złożyła gratulacje dla organizatorów oraz wszystkich uczestników turnieju. Zaznaczyła, że wychowanie poprzez sport w myśl zasad fair play jest niezwykle ważne, a rozgrywanie turniejów tego typu propaguje prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

Następnego dnia o puchar walczyli zawodnicy kategorii open. Chęć uczestnictwa wyraziło 20 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy. Dwie z nich swoje mecze rozgrywały na sali sportowej w Jeruzalu, a pozostałe – w Latowiczu. Osiem najlepszych zespołów awansowało do dalszej części turnieju i walczyło o nagrody.

Ostatecznie w kategorii Open nie miał sobie równych siennicki Fenix, który w finałowym meczu na drugą pozycję zepchnął Orliki Jeruzal. W meczu o trzecie miejsce brąz wywalczyli Sami Swoi, pokonując Nojszewiankę Dobre. Wśród starszych najlepszym bramkarzem okazał się Arkadiusz Borucińki z Fenixa Siennica, a zawodnikiem – Radosław Rowicki (również z Fenixa). Na tytuł najlepszego strzelca zapracował sobie natomiast Rafał Rudyk, a ekipą fair-play okrzyknięto CKWS Laliny.

Zwycięskie zespoły i zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i puchary.

Numer: 5 (800) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *