Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Test gospodyń

Tegoroczny test Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii zgromadził w starostwie trzydzieści finalistek wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych.

Autor: (jaz)

Srebrny Rabarbar

Teatr Rabarbar, stworzony we współpracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, ze spektaklem „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, zdobył Srebrną Maskę 2013, czyli nagrodę I stopnia na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA.

Autor: (jaz)

Baryton Osicy

W 20 numerze naszego tygodnika  artykule Skazani na pamięć napisaliśmy, że dość stereotypowe wspomnienia podręcznikowej historii na szczęście przerywał silny baryton Jakuba Osicy, który choć jest absolwentem, jeszcze uświetnia akademie andersiaków.

Autor: (jaz)

Ordery św. Stanisława

W sobotę 11 maja b.r. w kościele środowisk twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie odprawiona została uroczysta Msza Św., po której nastąpiła oficjalna dekoracja osób uhonorowanych Orderem św. Stanisława.

Autor: (jaz)

Wybrali talenty

Najpierw 16 maja 2013 roku na scenie w sali teatralnej GM-2 stanęło 59 utalentowanych uczniów ze wszystkich mińskich gimnazjów. Jury wybrało najlepszych, którzy 20 maja 2013 r. o godz. 17.30 zaprezentowali swoje zdolności wokalne, instrumentalne, teatralne, malarskie, taneczne i sztuki walki.

Autor: (jaz)

Piękna ewaluacja

Miesiąc wytężonej pracy, dziesiątki ankiet i wywiadów z uczniami, rodzicami, radą pedagogiczną i partnerami szkoły, a także kilogramy przeanalizowanych dokumentów – podsumowań wyników egzaminów zewnętrznych, planów pracy, planów nadzoru, najważniejszych osiągnięć szkoły, protokoły rady pedagogicznej, dzienniki zajęć edukacyjnych obowiązkowych i dodatkowych wreszcie wiele rozmów i spisanych protokołów – tak wygląda ewaluacja zewnętrzna w szkole.

Autor: (jaz)

Klimat dzieciom

W środę, 15 maja 2013 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala konkursu „Dobry klimat dla rodziny”, a tam gmina Mrozy i jej wygrana w kategorii wsparcia dla rodzin w opiece i edukacji najmłodszych dzieci.

Autor: (jaz)

Z perskiego oczka

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach. W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego.

Autor: (jaz)

CKZiU noworodkom

W czwartek, 9 maja 2013 r. nastąpiło otwarcie dwóch odnowionych sal dla noworodków w mińskim szpitalu.

Autor: (jaz)

Z flagą do twarzy

Uśmiechnięte dziewczyny na tle biało- czerwonej flagi to kolejny pomysł Narodowego Mińska na obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Autor: (jaz)

Szafiry Kędzieraka

Tegoroczny dzień św. Floriana szczególnie obchodzili strażacy z OSP Kędzierak, świętując 45. rocznicę powstania swojej placówki.

Autor: (jaz)

Mordy dwóch języków

Już 15 maja do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach przyjadą gimnazjaliści z kilku powiatów, by walczyć o miano laureata VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej.

Autor: (jaz)

Sieradzińska za Chanke

Ostatni dzień kwietnia to również zmiany w MBP. Właśnie tego dnia zakończyła wieloletnią kadencję dyrektor Teresa Sęktas-Chanke, na której miejsce burmistrz mianował Elżbietę Sieradzińską.

Autor: (jaz)

Piąta siła MDK

We wtorek 30 kwietnia 2013 roku miński burmistrz powołał Piotra Siłę na stanowisko piątego w historii dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Autor: (jaz)

Otwarta Mienia

Dom Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni znany jest jako przyjazna, gościnna, otwarta placówka pomocowa. Osobom z przewlekłymi chorobami somatycznymi oraz psychicznymi zapewnia nie tylko zaspokojenie potrzeb bytowych, takich jak przysłowiowy wikt i opierunek, ale również organizację czasu wolnego oraz wsparcie w rehabilitacji społecznej i leczniczej.

Autor: (jaz)

Logistycy wyróżnieni

Dwóch uczniów z Mińska Mazowieckiego wyróżnionych w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      147   |   148   |   149   |   150   |   151      »      [158]