Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Leci z sieci• Szmal za stal• Łasy na trasy• Sieje nadzieje• Na Boże Narodzenie i 2025 rok• Wiekowa odnowa
KUP SUBSKRYPCJĘ
Burmistrz Jakubowski szuka naiwnych i to z okazji 595. rocznicy nadania praw miejskich.
W związku z prowadzoną ożywioną dyskusją dotyczącą wpisania składowiska w Mrozach
Mamy kolędowanie nie pod chmurką, a pod czystym niebem – odkrywał stan pogody wójt Marcin Uchman i zapraszał zebranych przed sceną do aktywnego uczestnictwa w opłatkowej zabawie
Przed świętami Bożego Narodzenia doszło do poważnych zmian w radzie powiatu mińskiego.
Słońce, spora oferta lokalnych i przyjezdnych rękodzielników oraz garstka mińszczan.
Konsorcjum ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A. oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. zmodernizują elektryczne zespoły trakcyjne Kolei Mazowieckich.
Już piąty raz wójt Hanna Wocial zorganizowała wigilię gminną z koncertem kolęd. Tym razem w niedzielę 20 grudnia 2015 roku o 14.00 na placu przed urzędem gminy Jakubów
Nie do końca mroziańskie wigilie są pod gwiazdami, bo przy okazji spotkania koncertują w sali kinowej GCK i tam nagradzają uczestników konkursu świątecznego.
Bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych jest Orszak Trzech Króli.
W niedzielę 13 grudnia w Zakopanem polskie harcerki i harcerze ZHP otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju.
W sobotę 19 grudnia br. o godz. 15.00 w Porąbie na posiadłości nr 14E rozpocznie się wspólna wigilia mieszkańców Porąbu i właścicieli nieruchomości.
W niedzielę przypadła 34. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Społeczny Komitet Dziękujemy za Wolność zorganizował akcję plakatową przypominającą mieszkańcom Mińska Mazowieckiego o tym ważnym momencie z historii Polski.
Jedna z mińszczanek chciała się ostatnio doszkolić zawodowo.
Właśnie zakończyło się trwające od 7 grudnia szkolenie dowódców OSP, realizowane w systemie wieczorowym w KPP w Mińsku Mazowieckim dla druhów z OSP Dłużka, Jeruzal, Jędrzejnik, Królewiec, Cegłów, Dębe Wielkie, Kałuszyn, Stanisławów, Stojadła, Ładzyń, Łaziska, Mistów, Mlęcin, …
Okazuje się, że węglem oraz jego pochodnymi w tradycyjnych kotłach zasypowych, pozbawionych skomplikowanej elektroniki, też można palić czysto i bez dymu.
W sobotę 12 grudnia do pałacu Rudno przybyli kandydaci na aniołów i demonów