Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kwiaty matriarchatu

Jedną z ważnych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z niepokojem, jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Doświadczyli jej pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, gdzie dostąpili ślubowania i pasowania na uczniów...

Autor: (jaz)

Sumy zadumy

Niestety, mimo rozwoju bazy sportowej, wyniki szkół odstają od najlepszych na Mazowszu. Na tyle, że w ubiegłym roku szkolnym z 58 punktami spadliśmy aż na 22 miejsce w klasyfikacji Mazowsza. Wyprzedziły nas nie tylko sportowe potęgi, ale i połowę mniejsze powiaty jak garwoliński, sokołowski czy węgrowski...

Autor: (jaz)

Kapela znowu gra

Nic tak dobrze nie robi zgranym zespołom, jak ich powrót na scenę. Tak się stało z KMS, czyli Kapelą Małego Stasia, która na parę lat zawiesiła swoje publiczne występy. Gdy wiosną zmobilizowali się, by zaśpiewać przy okazji promocji książki o Stasiowych nutach Piotra Dorosza, mało kto przypuszczał, że jeszcze kiedykolwiek razem zagrają. Jednak zagrali podczas naszego mendlowego Festiwalu Chleba, a ostatnio wrócili na scenę MDK.

Autor: (jaz)

Wzięcie na cięcie

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedynie do 10 procent porodów powinno odbywać się drogą cięcia cesarskiego, gdyby wziąć pod uwagę tylko medyczne kryteria do wykonywania takiej operacji.

Autor: (jaz)

Kopiec w Budziskach

Gmina Latowicz realizuje projekt polegający na remoncie niewielkiego miejsca pamięci w miejscowości Budziska. Miejsce to zostało utworzone przez młodych mieszkańców wsi w 1938 roku na pamiątkę 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Autor: (jaz)

Erasmus w Halinowie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie rozpoczęli realizację projektu 3E Experience the Enthusiasm of Entrepreneuship, czyli doświadcz przyjemności w przedsiębiorczości. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Autor: (jaz)

Dąb w Iłówcu

To wielkie drzewo i bodaj największe w mińskiej gminie, a trzecie w powiecie mińskim – po mińskiej białej topoli /700 cm obwodu/ i dębie Wiarusie w Ostrowi-Kani /672 cm obwodu/.

Autor: (jaz)

Mistrzowie AGRO 2019

W piątek, 15 listopada 2019 roku w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2019 etapu powiatowego i wojewódzkiego.

Autor: (jaz)

Złota mizeria

Tylko osiem par z Mińska doczekało w tym roku jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Autor: (jaz)

Korowód w Siennicy

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej we współpracy z gminą Siennica oraz Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy organizuje po raz dziewiąty Korowód Kolędowy. Celem konkursu jest kultywowanie i zachowanie tradycji obrzędów kolędowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Autor: (jaz)

Pierwszaki od kuchni

W Zespole Szkolnym w Cegłowie uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych połączono z otwarciem zmodernizowanej kuchni i jadalni szkolnej.

Autor: (jaz)

Orla wolność

Tegoroczne dębskie obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim rozpoczęły się przy pomniku Orła Pamięci. Tutaj uczniowie I LO PUL w Dębem Wielkim po raz pierwszy umundurowani stanęli do uroczystej zbiórki i wraz ze starszymi uczniami z I LO PUL Wołomin stanęli na honorowej warcie oraz poprowadzili ceremoniał wojskowy przy pomniku. Było uroczyste podniesienie flagi, odczytanie Apelu Pamięci, odśpiewany hymn państwowy, złożone kwiaty oraz okoliczne przemówienia.

Autor: (jaz)

Smogi do trwogi

Nie wiadomo do końca z jakiego powodu,ale w Mińsku rośnie liczba  czujników smogu. Nowe mierniki pojawiły się aż w czterech miejscach, tj. przy dwóch szkołach – Piątce i Szóstce, przy aquaparku na ul. Wyszyńskiego i na ul. Przemysłowej w sąsiedztwie ZDM.

Autor: (jaz)

Parada z flagą

Nie przemówienia i nie wiązanki kwiatów zdominowały mińskie obchody 101. rocznicy odzyskania naszej suwerenności. Antidotum na zimno była herbatka u Piłsudskiego ozdobiona wystawą zdjęć o zwyczajnie niezwyczajnym Marszałku. Wyświetlono film o przełomie 1918 roku, a najmłodsi mogli wykonać niepodległościowe przypinki czy składać skarbonki.

Autor: (jaz)

Jakubów Niepodległej

W Jakubowie uroczyste obchody 11 listopada rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. św. Anny, a część artystyczna miała miejsce w hali sportowej SP w Jakubowie.

Autor: (jaz)

Olesin zabawy

W ostatnim czasie teren rekreacyjny w Olesinie przy ulicy Szklarniowej został wzbogacony o plac zabaw. Zadanie zostało sfinansowane ze środków gminy Dębe Wielkie oraz budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2019.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [165]