Powiat mińskiGminy gospodyń

Wiosna to czas sprawdzianu wiedzy rolniczej, czyli eliminacje gminne olimpiady wiedzy o gospodarstwie wiejskim i przedsiębiorczości. We wszystkich rolniczych gminach powiatu o prymat walczy po kilkadziesiąt młodych i starszych gospodyń, rozwiązując podstępny test mistrzowskich kompetencji. Najlepsze awansują do finału powiatowego...

Licencja kompetencji

Znamy wyniki rywalizacji w kilku gminach, gdzie zawitały doradczynie z PZDR, by nie tylko ocenić wiedzę, ale też omówić testowe pytania.
Tak było w Kałuszynie, gdzie do rozwiązywania zadań przystąpiło 37 gospodyń, w tym kilkanaście z zespołu Razem, który w czasie sprawdzania testów pokazały obrzęd zapustów. Wnet okazało się, że o miejsce na podium trzeba walczyć, bo trzy panie uzyskały po 25 punktów. Z ustnej batalii zwycięsko wyszła Zofia Abramowska z Wąsów, która wraz z pierwszą Agnieszką Fiedek z Falbóg i drugą Marią Gadomską z Zimnowody będzie reprezentować gminę w finale powiatowym.
Na eliminacje gminne w Dębem Wielkim stawiło się 20 kobiet, wyniki testu były dobre, a najlepsze u Jadwigi Mankiewicz, Teresy Wieczorek oraz Ireny Skorupy.
Uczestniczki wzięły udział w warsztatach wytwarzania domowych mydełek, który przeprowadziła Joanna Leżachowska. Każda z gospodyń zabrała ze sobą własnoręcznie zrobione pachnące mydło.
W Cegłowie w olimpiadzie startowały członkinie KGW, słuchaczki Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku oraz osoby prywatne. Walka o podium była wyrównana, a ostatecznie wygrała Bogusława Kieliszczyk z KGW Kiczki przed Jadwigą Krzemińską z UDiTW w Cegłowie oraz Zofią Radosz z KGW Mienia, która trzecie miejsce wywalczyła z Zofią Wójcik.
W Stanisławowie w olimpiadzie wzięło udział ponad 30 uczestniczek, a laureatkami zostały Magdalena Salach, Marta Gryz i Teresa Kania.
Już wkrótce podamy pełny zestaw powiatowych finalistek według uzyskanych punktów.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *