Mińsk MazowieckiMiasto rekreacji

Wszyscy o nim wiedzą, choć oficjalne otwarcie zapowiedziano na niedzielę 22 maja. Chodzi o park rekreacyjny na mińskim Serbinowie urządzony obok niechlubnych baraków komunalnych.

Odnowa Serbinowa

Wydaje się, że ów projekt Human Smart City jest idealnym zadośćuczynieniem mieszkańcom osiedla, które znacznie oddalone od centrum miasta nie miało własnej bazy rekreacyjnej. To również inwestycja przyszłości, bo właśnie na położonym obok Serbinowa poligonie wojskowym powstaje nie tylko siedziba KRUSu i KPP, ale też osiedla bloków SIM.
Trzeba przyznać, że park jest w miarę nowoczesny. Do dyspozycji mieszkańców oddano trampoliny, huśtawki, piaskownicę, siłownię plenerową, a także boisko do koszykówki. Nie zabrakło też wiaty rowerowej a także WC. Poza standardowymi miejscami do siedzenia zainstalowano także ławkę solarną, gdzie można naładować telefon.
Mimo licznych zalet, mieszkańcom nie podoba się lokalizacja w bliskiej odległości od mieszkań socjalnych, które są nadal zamieszkane. Pytają więc, czy władze naszego miasta przeprowadziły jakiekolwiek konsultacje, by mogli wyrazić swoją opinię na temat powstania tego parku. Krytykują również brak wejścia do parku od strony ul. Jana Matejki, przez co mieszkańcy okolicznych bloków zmuszeni są przechodzić naokoło, czyli przez ul. Sędomierską. Trzeba było dogadać się ze wspólnotami jeszcze przed realizacją inwestycji, choć i teraz zamontowanie furtek jest jak najbardziej celowe.

Numer: 19/20 (1282/1283) 2022   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *