Co słychać? - Artykuły

Artykuły

MOC nauki

Unijne zajęcia Zostań inżynierem w gminie Latowicz, pokazały, że nauka może być dosłownie słodka i ciekawa. Może też wyzwalać pokłady szczęścia i adrenaliny oraz wskazywać pasjonatów i przyszłych mistrzów.

Autor: Teresa Romaszuk

Radość przedszkolaka

Koniec września był dla przedszkolaków z Latowicza wyjątkowym okresem, bo świętowali Światowy Dzień Przedszkolaka.

Autor: (ret)

Topór przyjaźni

Uroczystość 40-lecia powstania Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Latowiczu oraz poświęcenie i przekazanie samochodu pożarniczego dla tamtejszej OSP przeżywali w ubiegłą niedzielę druhowie od ognia i społeczność lokalna. Były też awanse, medale i… topór dla starosty Tarczyńskiego.

Autor: Teresa Romaszuk

Kłosy w sieci

Tego jeszcze nie było i to nie tylko w Latowiczu. No bo połączenie tradycyjnego święta plonów z internetem pachnie prowokacją rodem z wirtualnego piekła. Kto taki mezalians wymyślił? Mniejsza z tym, bo tak naprawdę go nie było. I dobrze, ponieważ gminne dożynki były dożynkami bez zatapiania zboża w wirtualnej sieci.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Na rękę Marlenki

Marlenka to mieszkanka gminy Latowicz.

Autor: (jaz)

Dożynki z sieci

W Latowiczu dojdzie do... internetowych spotkań z Europą przy okazji... dożynek gminno-parafialnych.

Autor: (jaz)

Odpusty rodzinne

Na terenie Zespołu Szkół w Latowiczu zgodnie z coroczną już tradycją obchodzono Święto Rodziny. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców, dyrektorka, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Mimo kapryśnej pogody, nie zabrakło wielu niespodzianek i niezliczonych atrakcji.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Klony opieki

Przybywa nam domów opieki. Szczególnie prywatnych, które stają się konkurencją dla tradycyjnych domów pomocy społecznej. Właśnie w czerwcu oficjalnie otwarto kolejną placówkę w latowickim Transborze. Nie byłoby jej, gdyby gmina nie zlikwidowała stuletniej szkoły, do której wiedzie klonowa aleja.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Puchar dla Strachomina

Ostatnia niedziela czerwca przyniosła strażakom ochotnikom z gminy Latowicz turniej piłkarski.

Autor: (red)

Nauczyciele bez dodatku

W kwietniu Rada Gminy Latowicz uchwaliła 5- i 10-procentowe dodatki dla gminnych nauczycieli.

Autor: (jk)

Urodziny z piosenką

To już kolejna setna jubilatka w powiecie mińskim.

Autor: (red)

Pamięć zza krat

W 69 rocznicę próby odbicia więźniów przetrzymywanych i torturowanych przez żandarmerię niemiecką w budynku szkoły w Latowiczu odbyła się niezwykle podniosła doroczna uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie. Tym razem oficjalną pamięć wzmogło wielopokoleniowe widowisko słowno-muzyczne z udziałem małych i dorosłych muzyków, recytatorów i śpiewaków

Autor: Janko Fridayski

Fenix z Dąbrówką

W weekend 26 i 27 stycznia Latowicz stał się gminną stolicą piłki halowej. To właśnie wtedy odbył się turniej o puchar wójta, a pod patronatem samego marszałka województwa mazowieckiego. Sam patron na zawody nie przybył, wysyłając w zastępstwo Ewę Orzełowską z zarządu. Zawodnikom to jednak nie przeszkadzało, bo tego dni liczyła się tylko sportowa rywalizacja.

Autor: (jk)

Podwyżki bez zysku

Wpływy z podatków to najważniejszy dochód własny każdego samorządu. Im większy – tym więcej pieniędzy na inwestycje. Radni gminy Latowicz ustalili już stawki podatkowe na 2013 rok. Niestety, mimo podwyżek, pieniędzy w gminnej kasie nie przybędzie...

Autor: Justyna Kowalczyk

Śmieci od głowy

Listopadowa sesja rady gminy Latowicz rozstrzygnęła najważniejszą w ostatnich dniach kwestię, a mianowicie gospodarki odpadami, którą samorząd przejąć ma na siebie w lipcu 2013 roku. Już teraz radni wybrać musieli metodę naliczania opłaty za śmieci i jej wysokość. I choć wójt Bogdan Świątek-Górski zapewniał, że to tylko orientacyjna kwota, to obawiano się, że jest ona za wysoka

Autor: Justyna Kowalczyk

Nauczyciele bez dodatku

W kwietniu Rada Gminy Latowicz uchwaliła 5- i 10-procentowe dodatki dla gminnych nauczycieli.

Autor: JK

Zobacz więcej: [1]      «      12   |   13   |   14   |   15   |   16      »      [16]