Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Biznes w kryzysie

Niewątpliwie dopadł nas kryzys i wielu przedsiębiorców ma kłopoty. Okazuje się jednak, że i podczas bessy można bezpiecznie zarabiać. Do tego w krajach, które są zainfekowane spowolnieniem gospodarczym dłużej i bardziej. O takich rewelacyjnym metodach na kryzys dowiedzieli się mińskomazowieccy biznesmeni podczas seminarium w ramach dni powiatu.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Na progu raju

Po ostatnich meczach Mazovia jest o krok od oczekiwanego awansu. Z zaciekawieniem przyglądają się temu miejscowi kibice, dla których mińscy piłkarze są jak bracia. W ubiegłym tygodniu odbyły się również zaległe mecze. Nie wpłynęły one negatywnie na sytuacje Mazy, która w środę zagra pierwszy mecz barażowy z Ciechanowem.

Autor: (mtg)

Gry świąteczne

W ramach Dni Powiatu Mińskiego odbył się turniej sportowy o puchar starosty mińskiego, a właściwie mecze gimnazjów i szkół średnich w trzech dyscyplinach sportowych – piłce nożnej, koszykówce ulicznej oraz mikstach siatkarskich.

Autor: (jaz)

Wzloty cnoty

Demokracja to dyktatura większości nad mniejszością – ubolewa nasz czytelnik, bo właśnie poczuł uroki życia w stadzie, czyli na wsi i do tego z posesją granicząca z droga wojewódzką. Zalewa go woda i krew, bo przegrał z prawem i sąsiadami. Powinien się więc przeciwstawić czy liczyć na cud. A może milcząco kontestować i zostać filozofem... Tak łatwiej zachować cnotę mądrości.

Autor: WASZ REDAKTOR

Gry czerwcowe

Nic tak nie sprzyja popularności i uznaniu wyborców, jak igrzyska. Przez 10 lat powiat urządzał z miastem majówkę, ale współpraca bardziej promowała Mińsk, więc zarząd rzekł – basta i postanowił świętować w połowie czerwca. Oficjalnie ze względu na stabilną pogodę, co i tak spowodowało niesnaski, a nawet bojkot imprezy przez miński magistrat.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Test protestu

Gdy Daniel Milewski, Krzysztof Płochocki i Dariusz Gąsior zaangażowali się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o oświatowe referendum, wielu zastanawiało się czy to nie jest przypadkiem próba sił przed obywatelskim wnioskiem o odwołanie burmistrza Jakubowskiego. Jeszcze nie, ale pokazali siłę, dokładając mnóstwo głosów od mieszkańców naszego powiatu do blisko miliona podpisów w całym kraju. W ubiegłym tygodniu kartony pełne list trafiły do marszałek Ewy Kopacz.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Starogród śmierci

We wtorek, 4 czerwca w Starogrodzie doszło do tragicznego wypadku. Kierujący Hondą Civic w trakcie wyprzedzania Opla Vectry stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z Daewoo Lanosem. 

Autor: (kpp)

Ochotnicy na egzamin

W sobotę, 15 czerwca, zakończyło się trwające od kwietnia szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu mińskiej gminy. Jego celem było przygotowanie druhów do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym do samodzielnego wykonywania złożonych czynności w ramach zastępu.

Autor: (kpp)

Sklepowi rabusie

Bombonierki, whisky, kawa - to asortyment jednego z mińskich marketów, który upodobała sobie dwójka mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Autor: (kpp)

Bezpiecznie w Dębem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zorganizowali kolejną debatę społeczną.

Autor: (kpp)

Nieletni złodzieje

Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii rozwiązali sprawę kradzieży dwóch telefonów komórkowych ze szkolnej szatni w jednej z mińskich podstawówek.

Autor: (kpp)

Prośby i groźby

Pewna mieszkanka gminy Dębe Wielkie podczas interwencji policji odmówiła podania danych osobowych i... zagroziła, że zwolni policjantów z pracy.

Autor: (kpp)

Niewypały w lesie

W mińskiej gminie, w kompleksie leśnym w Mikanowie dwóch mężczyzn, którzy wybrali się na grzyby, natknęło się na niewypały pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Autor: (kpp)

Kontra na medal

W sobotę 8 czerwca 201 3r. w Warszawie na Żoliborzu odbył się ogólnopolski turniej judo dzieci i młodzików ŻOLIBORZ JUDO CUP.

Autor: (red)

Maza w barażach

Wraz z nadejściem słonecznej pogody opada kurz na okolicznych murawach. Ostatnie mecze w rundzie 2012/2013 podnoszą ciśnienie miejscowych drużyn. W ważnych chwilach nie opuszczają ich kibice, którzy stanowią nieodłączną część magii futbolu. Niedługo dla najlepszych przyjdzie czas na awans oraz baraże.

Autor: (mtg)

Rady na odpady

Nie chciałem krakać, a jednak tegorocznej wiośnie wyraźnie czegoś brakuje. Myślałem, że to kwestia charakteru, ale gdzie tam. Właściwie wiosenny chaos wynika z braku charakteru lub – jak kto woli – z pogodowego ADHD. Wbrew pozorom właśnie anomalie mogą nas tylko wzmocnić i zwrócić uwagę na niedoróbki drogowe lub we własnym obejściu. Po prostu wiosna nas ćwiczy, byśmy się przygotowali na jeszcze poważniejsze ekstrema. Nie tylko aury...

Autor: WASZ REDAKTOR

Zobacz więcej: [1]      «      158   |   159   |   160   |   161   |   162      »      [177]