Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Słuszni mistrzowie

Orły z Halinowa, Orliki z Jeruzala, MOSiR z Mińska oraz także miński Grospol to zwycięskie zespoły tegorocznych 14 Mistrzostw Ziemi Mińskiej w Halowej Piłce Nożnej, czyli popularnej Halówki Co słychać? Dzięki nim mamy dosyt jakości, a frekwencja i 177 strzelonych goli daje nam pewność, że nadal jesteśmy największą imprezą sportową w powiecie, która w przyszłym roku będzie obchodziła kryształowa rocznicę.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Grobelny oskarżony

Dotychczas o Julianie Grobelnym pisano i mówiono tylko dobrze. Szczególnie o jego działaniach na rzecz polskich Żydów w Żegocie, której był pierwszym przewodniczącym. Dzięki nim otrzymał tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Jednak po okupacji Grobelny poszedł na współpracę z rządem PKWN i... umarł. Jednak kilka miesięcy jego rządów w powiecie mińskim to akty grabieży okolicznych majątków ziemskich, których właściciele zostali bezprawnie wyrzuceni ze swoich siedzib

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Źródła prawdy

Zorganizowane przez Fundację Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP pierwsze Powiatowe Spotkanie Edukacyjne skupiło w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej uczniów, nauczycieli, dyrektorów, przedstawicieli władz lokalnych oraz świata nauki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Życie, myśl, autorytet i dorobek prof. Mieczysława Alberta Krąpca przybliżały, a także wyznaczały zebranym drogę ku człowieczeństwu i wolności.

Autor: Teresa Romaszuk

Kwiaty Tuwima

Korzystając z gościnności mińskiej MBP, 4 marca przeprowadzono IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy skierowany do uczniów szkół podstawowych. Tym razem organizatorki konkursu, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku - Elżbieta Gajda, Beata Jerzak, Bożena Polkowska, Małgorzata Szczęsna, Agnieszka Wodzińska i Katarzyna Woźnica postanowiły zadedykować to święto literatury dziecięcej Julianowi Tuwimowi z powodu 60. rocznicy jego śmierci.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Łyse brysie

Jeśli włosy symbolizują siłę, ogień, potęgę magiczną, duszę, miłość, energię twórczą, szacunek, honor i płodność, to czym jest łysina... Ogolona głowa jest symbolem hańby i niemocy. Tak można było pomyśleć, patrząc na jednego z mińskich radnych, który w przypływie zawiści oczerniał wolne media. Kim jest człowiek, który wartość wszystkiego mierzy dobrem swojego moralnego brudu.

Autor: WASZ REDAKTOR

Tenderenda od przyrody

Uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie Maciej Tenderenda został laureatem konkursu kuratoryjnego z przyrody, osiągając wysoki wynik 93,75%. Atutem sukcesu Maćka jest fakt, że był on jedynym laureatem z powiatu mińskiego

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Open z kamerą

Nie mieliśmy wyjścia i znowu zagraliśmy najstarszą (od 1997 roku) i największą (ponad 12 tysięcy uczestników) w powiecie piłkarską halówkę tygodnika i telewizji Co słychać? Nie było wyjścia, bo nie mogliśmy opuścić naszych futsalowych zespołów, które co roku nas nie zawodzą.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Spaleni na pomoc

Wolontariat jest już na stałe wpisany w programy wychowawcze szkół, ale działania dobroczyńców są dzisiaj przede wszystkim odpowiedzią na rodzące się potrzeby. A tych zdaje się być coraz więcej, gdyż życie pisze dziwne i nieraz tragiczne scenariusze. Jak ten w rodzinie Konstantych z Kulek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wygrały wiedzą

We wtorek 5 marca 2013 roku po raz kolejny w sali konferencyjnej UG w Jakubowie spotkały się mieszkanki gminy, aby wziąć udział w olimpiadzie o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.

Autor: (jaz)

Łzy fałszywe

Działają zawsze tak samo – dzwonią lub odwiedzają, podają fałszywą tożsamość i żerują na współczuciu, wymyślając ckliwą historię. W taki sposób udaje im się wyłudzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mowa o oszustach stosujących metodę „na krewniaka” lub potrzebującego. Ich ofiarami są głównie osoby starsze, bo to im najłatwiej uwierzyć w cudze łzy…

Autor: Justyna Kowalczyk

Brydż pucharowy

Starosta miński, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki oraz MKS Mazovia zapraszają brydżystów w niedzielę 24 marca na IX Turniej Par o puchar starosty oraz VI Turniej Par o puchar burmistrza rozgrywanych w ramach Grand Prix Mazowsza.

Autor: (red)

Ozdoba foba

Nie lubimy być zaskakiwani. Szczególnie prawem działającym wstecz lub wprowadzanym w celu upupienia – jak pisał klasyk – maluczkich. Idąc tropem Gombrowicza, trzeba zbadać, kto nam przyprawia fałszywą gębę. Jedną z tych gąb jest poza foba, którą raczą nas brudni wyznawcy wolności seksualnej i moralnej. Nie można pozwolić, by się rozpanoszyli i wpakowali normalnych w szambo zboczeń.

Autor: WASZ REDAKTOR

Proste jest trudne

Corocznie wraz z przyjściem wiosny obserwujemy wypalanie traw i przydrożnych lub przydomowych chaszczów. To już nie incydentalny proceder a niechlubna tradycja, z którą od lat zmagają się strażacy. Dlatego komendant Ufnal apelował o bezwzględne przestrzeganie zasad p-poż. Miński starosta apelował zaś o nieupolitycznianie obrad rady. Pierwszy raz tak zdecydowanie i pierwszy raz upomniał radnego mazowieckiego Celeja, który proste sprawy zamienia w trudny do opanowania gniew.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Rżną na węglu

W jaki sposób składy węgla i firmy transportowe oszukują klientów? Nasz czytelnik i widz CsTV przez pięć okresów grzewczych przetestował ten problem, biorąc węgiel od około dziesięciu dostawców. Uzbierało się wiedzy na fakultet, ale na razie metody rżnięcia poznają nasi czytelnicy. Naprawdę warto przeczytać...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ratując maluchy

W ostatnich dniach można w Mińsku spotkać osoby zbierające podpisy pod wnioskiem o ogólnokrajowe referendum w ważnych sprawach oświatowych. Trwa właśnie akcja ratowania maluchów, do której w Mińsku włączyli się znani społecznicy. Jest wśród nich Dariusz Gąsior - wiceprzewodniczący ogólnopolskiego stowarzyszenia przedszkoli, wicestarosta Krzysztof Płochocki i Daniel Milewski - przewodniczący powiatowej komisji oświaty, kultury i sportu.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zgłaszamy do 8 marca

Nie mamy wyjścia – w tym roku znowu zagramy najstarszą (od 1997 roku) i największą (ponad 12 tysięcy uczestników) w powiecie piłkarską halówkę tygodnika i – tu nowość – telewizji Co słychać?. Nie było również wyjścia i losowanie grup przenieśliśmy ze środy na piątek 8 marca o godz. 17.00.

VIDE http://www.co-slychac.pl/halowka.php

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      158   |   159   |   160   |   161   |   162      »      [169]