Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Anatomia upadku

Anatomia upadku Klub Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Aby Polska była Polską zapraszają 30 stycznia 2013 r. godz. 18.00 do MBP na spotkanie z dziennikarką śledczą Anitą Gargas oraz projekcję jej filmu Anatomia upadku. A w nim nowe fakty, nowi świadkowie katastrofy smoleńskiej. Tego filmu nie pokaże żadna telewizja – wstęp 5 zł.

Autor: (jaz)

Ślubne targi

W minioną niedzielę odwiedziliśmy miński pałac. Nie z powodu wlokącej się budowy dziedzińca i dziury wokół fundamentów fontanny, choć taki stan podjazdu woła o bicz z nieba.

Autor: (jaz, fot. TADLA)

Gloria victis w ZSE

Uroczystą akademią i szkolnym konkursem historycznym społeczność Ekonomika uczciła 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

Autor: (jaz)

Pląsy paryskie

W sobotni wieczór, 26 stycznia uczniowie trzech klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Mrozach, przestąpili przez Łuk Triumfalny i polonezowym krokiem przenieśli się do Paryża z lat 20. Tym razem aż po trzykroć.

Autor: Michał Gołębiowski

Konkursy na nowo

Zarząd Powiatu Mińskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r. przez organizacje pozarządowe.

Autor: (jaz)

Górka na szczęście

Ferie już się rozpoczęły. Śnieg i wyśmienita pogoda kuszą i zapraszają do zabaw.

Autor: (ret)

Dzieci dzieciom

„Każdy może zostać św. Mikołajem” - pod takim hasłem w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim zorganizowano kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został na zakup odzieży dla wychowanków Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy.

Autor: (red)

Dotyk serc

Laureatka podlaskiej nagrody im. Ludomira Benedyktowicza, kierownik i terapeuta Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku oraz współtwórca ubiegłorocznego projektu „Niepełnosprawni – pełnoprawni obywatele”. Spektakl „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, stworzony przez uczestników PŚDS w Mińsku, ŚDS przy MOPR w Siedlcach oraz młodzież z Mechanika, był jego częścią. – Jestem osobą, która zaczęła pracę poprzez teatr. Uważam, że zbliża on i integruje ludzi najbardziej – powiedziała Teresie Romaszuk Justyna Juszczak.

Autor: Teresa Romaszuk

Jak najtaniej

Zaczęły się ferie, czas dwutygodniowego odpoczynku od zajęć szkolnych dla dzieci i młodzieży. I jak co roku pojawia się nurtujące pytanie: „Co robić w wolnym czasie?” Szczęściarze będą korzystać z uroków zimowisk, reszta pozostanie w domach i będzie trawić czas przed komputerem. Tak być nie musi. Zawsze jest możliwość skorzystania z ofert, które przygotowały swoim mieszkańcom różnego typu instytucje kulturalno-oświatowe w powiecie mińskim.

Autor: Maja Lewicka, Justyna Kowalczyk

Sztuce naprzeciw

W ubiegły weekend swe podwoje otworzyło dla mińszczan „Targowisko sztuki”, zorganizowane przez Pracownię Artystyczną Murillo Art&Design. Można tu obejrzeć prace naszych rodzimych, często jeszcze nie odkrytych artystów, można artystyczną wizją zainspirować tu działalność niejednej firmy, można także samemu lub wspólnie z rodziną stworzyć arcydzieła, o jakie nawet byśmy siebie nie podejrzewali.

Autor: Teresa Romaszuk

Smaczki i praczki

- Ale przypał! – wykrzyknęli nieznani sprawcy próbujący ograbić kasę ze zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po drugiej stronie parku zniknął z krajobrazu okuniewskiego rynku słynny sklep monopolowy „Bimberek”. A na dzielącej dwa wydarzenia drodze wojewódzkiej tzw. Sajgon, spięcia, korki i nerwówka. Ale od początku…

Autor: Robert W. Wyrostkiewicz

Zagrali rodzice

W Małym Przedszkolu w Podcierniu odbyły się jasełka oraz uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było to wyjątkowe spotkanie. Tym razem nie przedszkolaki, a ich rodzice wystąpili w roli aktorów, prezentując swoje umiejętności przed swoimi pociechami i rodzicami.

Autor: (jaz)

Fenix z Dąbrówką

W weekend 26 i 27 stycznia Latowicz stał się gminną stolicą piłki halowej. To właśnie wtedy odbył się turniej o puchar wójta, a pod patronatem samego marszałka województwa mazowieckiego. Sam patron na zawody nie przybył, wysyłając w zastępstwo Ewę Orzełowską z zarządu. Zawodnikom to jednak nie przeszkadzało, bo tego dni liczyła się tylko sportowa rywalizacja.

Autor: (jk)

MTSz lepszy od Skoczka

W meczach 5 i 6 rundy III Ligi Mazowieckiej w szachach drużyna Skoczka Siedlce przegrała nieoczekiwanie z warszawską Agape Białołęka 2-3 oraz zremisowała z Roszmenami Piastów 2,5 – 2,5.

Autor: (jaz)

Biją jak chcą

Znamy już laureatów V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Na dwóch siedleckich scenach wystąpiło 70 laureatów przesłuchań miejskich i powiatowych w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego jak Garwolin, Góra Kalwaria, Siedlce, Sokołów Podlaski, Warszawa, Węgrów, Zegrze oraz Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Kałuszyn i Sulejówek.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mocą chrztu

Pod hasłem życia mocą chrztu w Siedlcach odbywa się II Synod Diecezji Siedleckiej. 27 stycznia przypadła trzecia niedziela synodalna, której bogate treści dotyczyły tematu Kościół sakramentem jedności. 

Autor: (kj)

Zobacz więcej: [1]      «      631   |   632   |   633   |   634   |   635      »      [680]