25°C
10°C
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Szmal za stal• Na Boże Narodzenie i 2025 rok• Sieje nadzieje• Łasy na trasy• Wiekowa odnowa• Mierzy w rycerzy
KUP SUBSKRYPCJĘ
W czwartek 2 grudnia 2010 r. rozpoczęła swoją pracę nowa rada powiatu mińskiego. Przed rozpoczęciem pierwszej sesji IV kadencji nowo wybrani samorządowcy odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego od sędziego Andrzeja Oknińskiego, który przewodniczył powiatowej komisji wyborczej.
Na drogach powiatu mińskiego coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. W samym ostatnim tygodniu zdarzyły się aż dwa potrącenia.
Zarząd powiatu mińskiego ogłosił konsultacje dotyczące projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2011 roku, prosząc o przekazywanie wniosków do jego treści.
Cisza nocna ma zagwarantować ludziom spokojny sen są jednak czasem, którzy tej świętości nie szanują.
To już kolejna historia z serii poalkoholowych wypadków, lecz tym razem z udziałem pieszego.
W tym roku na drogach mińskiego powiatu zginęło 25 osób, z czego 9 to piesi uczestnicy ruchu. Ta statystyka zaczęła się pogarszać w ostatnich dniach, kiedy to coraz częściej słychać o wypadkach z udziałem pieszych.
W ramach Krajowego Programu Budowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówka) wykonano rondo w Kuflewie oraz 7 km drogi (Piaseczno-Kuflew-Stawek).
W powiatowym etapie wiedzy o bezpieczeństwie, higienie pracy i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów organizowanym przez KRUS udział wzięło czterech laureatów etapu gminnego z Cegłowa, Jakubowa, Dobrego i Stanisławowa.
W szkołach i placówkach oświatowych powiatu było 538 etatów nauczycielskich. Zdecydowaną większość stanowili nauczyciele dyplomowani – 43,3% wszystkich etatów. Nauczyciele mianowani stanowili 31,5% etatów, kontraktowi – 20,4%, a stażyści – 4,2%.
Od 21 września do 23 września br., na terenie powiatu mińskiego, przeprowadzone są wieloszczeblowe ćwiczenie aplikacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Mińsku we współpracy z powiatowymi służbami, inspekcjami, jednostkami samorządu terytorialnego, Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej, 2. Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą w Mińsku …
Pomimo rozpaczy, szkoła podstawowa w Nowym Zglechowie istnieje. Od nowego roku szkolnego prowadzi ją dyrektor Izabela Florowska, nauczycielka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Wspomagać ją będzie 10 nauczycieli.
Wszyscy księża naszej diecezji jeszcze we wrześniu otrzymają nowe dowody duszpasterskiej tożsamości. Właśnie kanclerz Kurii DWP ks. Wojciech Lipka zapowiedział, że przy okazji odprawy katechetycznej będą wykonywali zdjęcia i zbierali dane do wytworzenia nowych legitymacji kapłańskich.
Mińskie starostwo informuje, że nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Ignacowie, który jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Warszawie.
Wiadomo, że w trakcie podróży zdarzają się różne przypadki, a czasami wręcz nieprzypuszczalne. Taka „przyjemność” spotkała naszego czytelnika na krótkiej trasie, bo tylko z Halinowa do Mińska.
14 sierpnia Małgorzata Stosio i Marcin Korzeń związali się świętym węzłem małżeńskim, wypowiadając słowa sakramentalnej przysięgi w kościele św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim.
Piotr Makowski nie był mieszkańcem mińskiej ziemi, ale przyjeżdżał do Mińska Mazowieckiego na coroczne festiwale kapel i śpiewaków ludowych. Kochał folklor i tę miłość okazywał śpiewem, strojem i zachowaniem.