4°C
0°C
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Sieje nadzieje• Łasy na trasy• Wiekowa odnowa• Mierzy w rycerzy• Magnesy na stresy• Olane podstawy
KUP SUBSKRYPCJĘ
Na apel Łukasza Parchimiuka odpowiedział Paweł Szostak i z grupą przyjaciół w pubie Alternatywa zorganizował winylowy wieczór w sobotę 19 listopada.
Od ponad dziesięciu lat z okazji Światowego Dnia bez Papierosa mińska inspekcja sanitarna organizuje okolicznościowe imprezy we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych.
W najbliższą niedzielę o 17.00 w sali widowiskowej MDK odbędzie się zapowiadany koncert charytatywny na rzecz Łukasza Parafiniuka, bohatera artykułu „Dotyk złośnicy” z poprzedniego numeru Co słychać?.
Już drugi raz miński urząd skarbowy znalazł się w krajowej czołówce, tym razem w konkursie na najbardziej nowoczesny urząd administracji rządowej w podkategorii – nowoczesna administracja przejrzysta dla wszystkich.
Mińskie zespoły: Los Alamos, Muzyka Końca Lata, 3 Siostry i DeLaCore przygotowały własne interpretacje utworów nieżyjących już twórców i wykonawców rocka, które zaprezentują na koncercie od godz. 19.00 w piątek 25 listopada w kawiarni Dujer.
W najbliższą niedzielę (20 listopada) Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego organizuje wycieczkę do Sulejówka. Najważniejszym punktem programu będzie zwiedzanie „Milusina” i znajdującej się tam wystawy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Jesteśmy na tropie niezwykłej historii. Otóż pewna mińszczanka w 1950 roku urodziła pozamałżeńskie dziecko oddając je do adopcji.
Ekologia spędza sen z powiek wielu ludzi. Na barakach też, bo oto Wojskowa Agencja Mieszkaniowa postanowiła zlikwidować śmietnik między klubem (GKO) a sklepami.
Karolina wschodnia czy jak kto woli Kolonia Karolina to dynamicznie rozwijające się podmińskie osiedle. Ma wodę, kanalizację (jako jedyna w mińskiej gminie) i realną nadzieję na gaz.
Piotr Ośko, nauczyciel historii w Macierzance jest inicjatorem i koordynatorem wystawy „Marzec 1968”.
30 października z okazji 5-lecia konsekracji kościoła p.w. św. Antoniego przybył do Mińska Mazowieckiego o. Korneliusz ze Zgromadzenia Cystersów w Mogile/k. Krakowa.
Niespodziewaną dyskusję na październikowej sesji mińskiej rady miasta wywołała sprawa regulaminu przyznawania nauczycielom dodatkowych gratyfikacji.
Jak każe szkolna tradycja, pierwszaki Kopernika muszą zasłużyć na miano uczniów po próbie czytania, recytacji i śpiewania.
Z braku własnego gmachu dyrektor mińskiego muzeum Leszek Celej urządza w pałacu Łubieńskich wystawy z myślą o niedowartościowanej historycznie młodzieży szkolnej.
Nareszcie będziemy się jaśniej procesować – od 24 października ruszyły wykopki na chodniku przed gmachem mińskiego sądu przy ul. Okrzei.
Podczas prowadzenia pierwszego koncertu uczestników Chopinowskiego konkursu, Igor Pogorzelski nie zapowiedział, kto wystąpi w kolejnym.