Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Michalina z uśmiechem

W tegorocznym XI konkursie recytatorskim im Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej będzie dominował... uśmiech. Uczestnicy występują w czterech kategoriach wiekowych: SP – kl. I-III, SP IV-VI oraz gimnazja i szkoły średnie.

Autor: (jaz)

Piekli ziemniaki

W przedszkolu Akademia Smyka w Siennicy odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach z ziemniakami w roli głównej, przygotowanych przez swoje panie. Najbardziej emocjonującą okazała się zabawa w poszukiwanie ukrytych ziemniaków na podwórku przedszkolnym.

Autor: (jaz)

Jasna Celińska

Zaczęła od wygrania konkursu w Opolu, angażu do Teatru Dramatycznego i filmowego debiutu u Wajdy. Potem było tylko lepiej: świetne kreacje, znakomite role teatralne, udany romans z muzyką, nagrody, odznaczenia, uznanie krytyków i publiczności.

Autor: (jaz)

Piątka dopieszczona

Społeczność Piątki może już cieszyć się z wielu inwestycji, które udało się zrealizować w ostatnich miesiącach. Z pewnością warto wymienić tu nowo utworzoną pracownię muzyczno-plastyczno-techniczną z wyposażeniem i zapleczem czy kolejną salę dla edukacji wczesnoszkolnej.

Autor: (jaz)

Mianowani...

Starosta miński Antoni Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki i naczelnik Emilia Piotrkowicz 26 września 2012 r. wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego 21 nauczycielom, którzy w lipcu i w sierpniu br. otrzymali mianowanie. 

Autor: (jaz)

Plac ciężarowy

W poniedziałek 1 października w ZSZ nr 2 odbyła się impreza edukacyjno-rozrywkowa dla uczniów zespołu oraz mieszkańców Mińska. Był to drugi pokaz samochodów ciężarowych

Autor: (jaz)

Stulatka z Michałowa

We wtorek 18 września 2012 roku Irena Krystosiak – mieszkanka Michałowa w gminie Halinów obchodziła 100. rocznicę urodzin. 

Autor: (jaz)

Rusza akademia

Projekt „Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych” jest realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      154   |   155   |   156   |   157   |   158